امام جمعه بندرعباس با بیان اینکه انسان مومن اخبار را بدون تحقیق و تفحص باور نمی‌کند، گفت: باور بدون تحقیق اخبار و گفته‌های برخی از افراد می‌تواند سبب بروز شایعات در جامعه شود.     به گزارش پیارم از بندرعباس، آیت‌الله غلامعلی نعیم‌آبادی ظهر امروز در در خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به هفته وحدت و ...

امام جمعه بندرعباس با بیان اینکه انسان مومن اخبار را بدون تحقیق و تفحص باور نمی‌کند، گفت: باور بدون تحقیق اخبار و گفته‌های برخی از افراد می‌تواند سبب بروز شایعات در جامعه شود.

خبرگزاری فارس: نباید اخبار را بدون تحقیق پذیرفت

 

 

به گزارش پیارم از بندرعباس، آیت‌الله غلامعلی نعیم‌آبادی ظهر امروز در در خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به هفته وحدت و برنامه‌های اجرا شده در این هفته، اظهار داشت: امروز هرمزگان از مناطق نمونه در امر وحدت بین شیعه و سنی است که باید الگوی موجود در این استان در سایر بلاد اسلامی نیز مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه دشمنان اسلام بیش از پیش طی این مقطع زمانی از وحدت مسلمانان هراس دارند، یادآور شد: آنها با تقویت تندروها در نقاط مختلف بلاد اسلامی می‌خواهند از دین اسلام چهره‌ای خشن به دنیا معرفی کنند که مسلمانان باید مانع از تقویت گروه‌هایی همانند تکفیری‌ها و سایر گروه‌های تکفیری شوند.

نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای خبرگان رهبری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برخی از مناسبت‌های هفته جاری و هفته‌ آینده به هفته هوای پاک اشاره و افزود: در حال حاضر با توجه به آسیب‌هایی که برای محیط زیست متصور است، باید مسئولان و مردم به حفظ محیط زیست توجه بیشتری داشته باشند.

وی با بیان اینکه باید مردم را در این حوزه آموزش داد، افزود: شهرهای ما باید از نظر پاکیزگی زبانزد باشد، نه اینکه با راه رفتن در خیابان‌ها مناظر نازیبایی از اشغال را ببینیم.

نعیم‌آبادی با بیان اینکه برخی‌ها متاسفانه معابر و خیابان‌های شهر را با سطل زباله اشتباه می‌گیرند، تاکید کرد: باید به فرزندان خود مسئولیت‌پذیری در این رابطه را یاد دهیم.

وی گفت: اگر سازمانی مسئله‌ای را پیرامون صید و یا شکار یک حیوان اعلام می‌کند، همه باید به آن احترام بگذارند چرا که محیط زیست متعلق به آیندگان است.

وی به سالروز شهادت فداییان اسلام اشاره و گفت: این شهدای گرامی نقشی عمده در تحقق و ترویج آرمان‌های انقلاب دارند.

امام جمعه بندرعباس در بخش دیگری از سخنان خود بدون اشاره به مورد خاصی اضافه کرد: انسان‌های بی‌تقوا در همه جا هستند، تاکید کرد: نباید حرف‌ها و گفته‌های هر کس را به راحتی باور کرد و به شایعات دامن زد، بلکه باید به آورنده اخبار توجه کرد و اعتبار آن را مورد ارزیابی قرار داد و سرانجام اخبار را باور کرد.

وی تصریح کرد: انسان مومن و عاقل همواره شنیده‌ها و گفته‌های نقل شده، را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده و سپس در مورد قبول و یا رد آن تصمیم می‌گیرد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=10313

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.