آب مروارید, آب مروارید و بینایی, آب مروارید در سنین بالاآب مروارید یکی از دلایل اصلی ضعیف شدن قدرت بینایی به ویژه با بالا رفتن سن است.   نتایج بررسی‌های پزشکان سوئدی نشان می‌دهد که ترک سیگار می‌تواند خطر ابتلا به بیماری آب مروارید را در افراد سیگاری کاهش دهد. عارضه آب مروارید که در ...

آب مروارید, آب مروارید و بینایی, آب مروارید در سنین بالا
آب مروارید یکی از دلایل اصلی ضعیف شدن قدرت بینایی به ویژه با بالا رفتن سن است.

 

نتایج بررسی‌های پزشکان سوئدی نشان می‌دهد که ترک سیگار می‌تواند خطر ابتلا به بیماری آب مروارید را در افراد سیگاری کاهش دهد. عارضه آب مروارید که در میان بسیاری از افراد شایع است و موجب می‌شود عدسی‌های چشم به تدریج تار شوند، یکی از دلایل اصلی ضعیف شدن قدرت بینایی به ویژه با بالا رفتن سن است.

همچنین محققان سوئدی دریافتند مردان میانسالی که روزانه ۱۵ نخ سیگار می‌کشند در صورت کنار گذاشتن آن می‌توانند ظرف دو دهه خطر ابتلا به آب مروارید را از خود دور کنند.

دکتر «بیرگیتا اجدرویک لیندبلاد» و همکارانش بر اساس بررسی‌های خود اظهار داشتند: از آنجا که استعمال سیگار با بروز سایر بیماری‌های چشمی مرتبط است اتخاذ راهکارهایی برای کاهش مصرف آن و کنار گذاشتن این ماده دخانی حائز اهمیت است.

در این بررسی گروهی از مردان سوئدی با طیف سنی ۴۵ تا ۷۹ سال شرکت کرده و پزشکان به مطالعه ارتباط بین ترک سیگار و رفع ۵۷۰۰ مورد ابتلا به آب مروارید در مدت ۱۲ سال در این افراد پرداختند. در این مطالعه مشخص شد مردانی که روزانه ۱۵ نخ سیگار مصرف می‌کردند در مقایسه با مردانی که سیگار نمی‌کشیدند ۴۲ درصد بیشتر در معرض ابتلا به آب مروارید بوده‌اند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=10244

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.