اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اعزام یک نماینده در سمینار و نمایشگاهی تخصصی با عنوان “مدیریت زنجیره حمل‌ونقل کانتینری خاورمیانه” (Toc Container Supply Chain Middle East 2013) در مرکز شهر دوبی شرکت کرد.     به گزارش پیارم حاجی آباد  به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، در این سمینار بین‌المللی ...

اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اعزام یک نماینده در سمینار و نمایشگاهی تخصصی با عنوان “مدیریت زنجیره حمل‌ونقل کانتینری خاورمیانه” (Toc Container Supply Chain Middle East 2013) در مرکز شهر دوبی شرکت کرد.

خبرگزاری فارس: درخشش اداره کل بنادر هرمزگان در کنفرانس مدیریت زنجیره حمل‌ونقل کانتینری خاورمیانه

 

 

به گزارش پیارم حاجی آباد  به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، در این سمینار بین‌المللی سه روزه که اواخر سال میلادی گذشته در کشور امارات متحده عربی برگزار شد، آخرین نوآوری‌ها، فن‌آوری‌ها و تحولات حمل و نقل بندری جهان مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت.

در این سمینار، “بهزاد الصفی” کارشناس مسئول مجتمع بندری شهید رجایی در قالب یک سخنرانی در خصوص زیرساخت‌های دریایی و بندری کشور جمهوری اسلامی ایران، آخرین فن‌آوری‌های به کار گرفته شده و طرح‌های توسعه بندر شهید رجایی گزارشی مبسوط ارائه کرد.

وی در بخشی از سخنرانی خود با اشاره به طرح‌های توسعه بندر شهید رجایی اظهار داشت: تمامی فرایند طراحی و ساخت این پروژه عظیم توسط متخصصان داخلی انجام شده است.

این محقق و پژوهشگر با اشاره به افتتاح فاز دوم طرح و توسعه بندر شهید رجایی خاطرنشان کرد: در قالب این فاز عملیاتی، شش پست اسکله به طول ۲ هزار و ۲۰ متر و با عمق ۱۶ متر احداث شده است.

همچنین هفت میلیون متر مکعب لایروبی در حوضچه‌ها صورت گرفته و ۸۰ هکتار اراضی این بندر نیز جهت محوطه‌سازی استحصال شده است.

وی افزود: بندر شهید رجایی با بهره‌‌برداری از این فاز به بنادر نسل سوم پیوست و قابلیت پهلودهی به کشتی‌های بزرگ سوپرپاناماکس را به دست ‌آورد.

گزارش ارایه شده توسط نماینده اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان در سمینار “مدیریت زنجیره حمل و نقل کانتینری خاورمیانه” مورد استقبال حضار قرار گرفت و شرکت‌های خارجی متعددی ضمن ستایش توانمندی‌های صنعت دریایی و بندری کشورمان و زیرساخت‌هایی مناسب دریایی و بندری آمادگی خود را برای تعامل و همکاری تجارت دریایی با ایران اعلام کردند.

در حاشیه این سمینار نیز ملاقات‌های جداگانه‌ای با مقامات بندری و دریایی کشورهای جنوب خلیج فارس انجام شد که افزایش تعاملات دوجانبه نیز مورد تاکید مسئولان آن کشورها قرار گرفت.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=10206

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.