یک کارشناس مسائل منطقه با اشاره به رشد تروریسم در منطقه با هدایت دستگاه‌های اطلاعاتی غربی و ارتجاع عربی در منطقه پس از ۱۱ سپتامبر تصریح کرد که اکنون تروریست‌ها در حال انتقام گرفتن از روسیه هستند.   هادی محمدی کارشناس مسائل راهبردی در گفت‌وگو ، با اشاره به رشد افراط‌گرایی و القاعده در منطقه ...

یک کارشناس مسائل منطقه با اشاره به رشد تروریسم در منطقه با هدایت دستگاه‌های اطلاعاتی غربی و ارتجاع عربی در منطقه پس از ۱۱ سپتامبر تصریح کرد که اکنون تروریست‌ها در حال انتقام گرفتن از روسیه هستند.

خبرگزاری فارس: انتقام غرب از روسیه با پیاده نظام تکفیری/لزوم بازنگری مسکو در روابط با عربستان و آمریکا

 

هادی محمدی کارشناس مسائل راهبردی در گفت‌وگو ، با اشاره به رشد افراط‌گرایی و القاعده در منطقه به ویژه در عراق، سوریه و لبنان گفت: از زمانی که آمریکایی‌ها به بهانه ۱۱ سپتامبر به خاورمیانه آمدند افراط‌گرایی تبدیل به پدیده‌ای شد که در یک گستره جغرافیایی و با عمق بیشتر دامن منطقه را فرا گرفته است.

محمدی با اشاره به اینکه سیاست‌هایی که آمریکایی‌ها، صهیونیست‌ها،غربی‌ها و کشورهای عربی منطقه دنبال کرده‌اند بر دامنه قدرت جریان‌های ترورریستی و القاعده‌ای افزوده است، اظهار داشت: این جریانات تروریستی بسیاری از زیرساخت‌های منطقه را تخریب و امنیت ثبات را در منطقه از بین برده‌اند.

وی با بیان اینکه اکنون تروریست‌ها به ابزار پیشبرد اهداف مشخص تبدیل شده‌اند، تصریح کرد که پس از جنگ افغانستان، تروریستی‌های القاعده به سرعت به دیگر کشورها از جمله عراق، سوریه، لبنان، یمن و اردن نفوذ کرده‌اند.

این کارشناس با بیان اینکه دستگاه اطلاعاتی غربی و عربی منطقه توانستند به بخشی از تشکیلات جریانات تکفیری نفوذ کنند، گفت: این نفوذ برای مهار و نابودی آنها نبوده است بلکه در راستای مدیریت این گروه‌ها همسو با منافع صهیونیست‌ها و ارتجاع عربی بوده است.

وی افزود: یکی از آخرین موارد رشد افراط‌گرایی انفجارهای هفته گذشته در ولگاگراد روسیه بود که به شکل آشکاری همه می‌دانند که این کار توسط جریانات تکفیری در روسیه انجام شده است اگرچه بهانه این حملات به بازی‌های زمستانی سوچی ۲۰۱۴ در روسیه مربوط می‌شود ولی آنچه واضح است این واقعیت است که این پیاده نظامی افراطی و تکفیری در اختیار قدر‌ت‌های غربی به ویژه آمریکا و صهیونیست‌ها بین‌الملل هستند.

محمدی در ادامه با اشاره به اینکه طی دو سال گذشته روسیه رویکردهای سیاسی و امنیتی‌اش را در مسیری قرار داده که منافع غرب،‌اسرائیل و ارتجاع عرب را در خاورمیانه تامین نمی‌کند و در تضاد با آنهاست، تصریح کرد که به نظر می‌رسد که حوادث ولگاگراد نوعی انتقام از کرملین است.

وی با اشاره به سفر بندرین سلطان به مسکو تاکید کرد که ریاض رایزنی‌های فشرده‌ای را با آمریکا، فرانسه، انگلیس و رژیم صهیونیستی آغاز کرده است که قراردادن این پازل در کنار هم نشان می‌دهد باید منتظر انتقام غرب از مسکو به وسیله پیاده نظام تکفیری بود.

این کارشناس مسائل منطقه با بیان اینکه اکنون تکفیری‌ها به ابزار جنگ نیابتی تبدیل شده‌اند و کمک مسکو برای جلوگیری از سقوط حکومت دمشق بهانه‌ای برای انتقام گرفتن از روسیه شده‌اند، گفت: کرملین باید این تروریست‌ها را تحمل کند و این حملات هزینه‌ای است که آنها در قبال سیاست‌هایشان تحمل کرده‌اند.

وی در پایان با اشاره به اینکه روسیه باید در نوع نگاه خود به آمریکا، اسرائیل، ناتو و عربستان بازبینی کند و از این پس باید در مقابل پیشنهادات همکاری جویانه غرب با دیده تردید بنگرد، تصریح کرد که مسکو باید در باطن پیشنهادات همکاری منتظر اقدامات علیه منافع ملی و حتی امنیت داخلی خود باشد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=10168

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.