روزنامه جروزالم پست در گزارشی راجع به روند کاهش تحریم‌ها علیه ایران و تمایل شرکت‌های غربی به سرمایه‌گذاری در این کشور نوشت: تصور رهبران آمریکا و اروپا برای بازگرداندن تحریم‌ها در صورت تخطی ایران از تعهداتش به غایت پوچ و بیهوده است.     به گزارش پیارم حاجی آباد به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه جروزالم پست ...

روزنامه جروزالم پست در گزارشی راجع به روند کاهش تحریم‌ها علیه ایران و تمایل شرکت‌های غربی به سرمایه‌گذاری در این کشور نوشت: تصور رهبران آمریکا و اروپا برای بازگرداندن تحریم‌ها در صورت تخطی ایران از تعهداتش به غایت پوچ و بیهوده است.

خبرگزاری فارس: جروزالم پست: خیال بازگرداندن تحریم‌ها علیه ایران به غایت پوچ و بیهوده است

 

 

به گزارش پیارم حاجی آباد به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه جروزالم پست در گزارشی نوشت؛ توافق هسته ای میان ایران و قدرتهای جهانی که در ۲۴ نوامبر در ژنو حاصل شد درهای سرمایه گذاری برای شرکتهای غربی که به دنبال سرمایه گذاری در یک محیط تجاری جدید هستند را باز خواهد کرد. تنها در هفته اول ۲۰۱۴ مقالات متعددی در نشریات مختلف در این زمینه نوشته شده است.

براساس این گزارش، اسرائیل و کشورهای عرب متحد آمریکا در خلیج(فارس) در روند تسهیل تحریمها علیه ایران شکافها و حفره های زیادی را مشاهده می‌کنند و طیفی از کارشناسان مسائل خاورمیانه این موضوع را در مصاحبه با جروزالم پست بیان کرده و نسبت به آن هشدار دادند.

این روزنامه اسرائیلی اضافه کرد، طمع تجار و شرکتهای غربی به تهران کمک می‌کند برنامه هسته ای خود را توسعه دهد و به نقض حقوق بشر در داخل ادامه دهد.

پروفسور جرالد اشتاینبرگ استاد علوم سیاسی دانشگاه گفت: بعد از توافق ژنو و بدون هرگونه تغییر محسوسی در رفتار ایران، تهران به دنبال از سرگیری تجارت خود با خارج است.

وی افزود: این ادعا که باراک اوباما و دیگر رهبران اروپایی می‌گویند که آنها در صورت تخطی ایران از تعهداتش به سرعت میتوانند تحریم‌ها را برگردانند نیز به غایت پوچ و بیهوده است.

وی تاکید کرد که اگر کاهش تحریمها ادامه یابد تنها راه متوقف کردن ایران استفاده از گزینه نظامی است که آمریکا و اروپا مدتهاست سعی می‌کنند از آن دوری کنند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=10163

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.