نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس از تخریب باغ معنوی جمشیدیه به شدت انتقاد کرد و خواستار جلوگیری از ادامه یافتن تخریب‌ها شد.     بیژن نوباوه نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به ضرورت جلوگیری از تخریب باغ معنوی منطقه جمشیدیه، گفت: اینکه مالک باغ که گویا ...

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس از تخریب باغ معنوی جمشیدیه به شدت انتقاد کرد و خواستار جلوگیری از ادامه یافتن تخریب‌ها شد.

خبرگزاری فارس: انتقاد شدید از تخریب باغ جمشیدیه/ شهردار تهران جلوی تخریب‌ها را بگیرد

 

 

بیژن نوباوه نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به ضرورت جلوگیری از تخریب باغ معنوی منطقه جمشیدیه، گفت: اینکه مالک باغ که گویا یک بانک دولتی است، توانسته از شهرداری تهران با هر طریقی مجوز ساخت و ساز بگیرد، دلیل نمی‌شود که محیط زیست را نابود کند.

وی افزود: تخریب باغ درون شهری برای ساخت برج‌ها نمی‌تواند کار درستی باشد، آن هم وقتی تهران با معضل شدید آلودگی هوا روبروست.

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت :وقتی نگاه می‌کنیم و می‌بینیم، مرجعی که برای تخریب باغ معنوی جمشیدیه مجوز صادر می‌کند، شهرداری تهران بوده است، باید پرسید که چرا برای ویران کردن باغ معنوی جمشیدیه، مجوز صادر شده و براساس چه ضرورتی باغی که به قول خودشان در پهنه حفاظت سبز است، باید تخریب شود.

وی همچنین خاطرنشان کرد: همانطور که در تذکر کتبی مطرح شده در صحن مجلس توسط نمایندگان تهران نیز اعلام شد، چرا علی رغم دستور دیوان عدالت اداری مبنی برای توقف ساخت‌وساز، همچنان باید نسبت به ادامه تخریب این باغ، یک نگرانی عمومی وجود داشته باشد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مردم نسبت به تخریب فضای سبز حساس هستند و ما هم به دلیل مسئولیتمان صد برابر حساسیت داریم، گفت: باید مسئولان و مدیران خاطی را شناسایی کرده و مواخذه کنیم که چرا این اتفاق افتاده است؟

نوباوه در ادامه گفت‌وگوی خود با فارس اظهارداشت: وقتی دیوان عدالت اداری بر اساس اسناد طرح تفصیلی و بالادستی تهران، حاضر می‌شود، حکمی برای اعاده باغ معنوی به کاربری سابق یعنی فضای سبز صادر کند، یعنی کاملا پرونده را بررسی کرده و تخلفاتی در تغییر کاربری و صدور مجوز تخریب وجود دارد که قابل چشم پوشی نیست. لذا شهردار تهران بهتر است راسا وارد میدان شود و جلوی ادامه تخریب این باغ را بگیرد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به عکس‌های منتشر شده ازگودبرداری در باغ معنوی، گفت: جای تاسف است پس از صدور حکم دیوان عدالت اداری برای توقف پروژه، تخریب سرعت گرفته است. چطور به خودشان اجازه دادند چنین خیانتی در حق محیط زیست صورت دهند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=10046

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.