شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی در بیانیه‌ای تاکید کرد اگر دولت در پی استیفای حقوق شهروندان است، ابتدا باید با اصلی‌ترین ناقضان حقوق شهروندی که علیه رای ۴۰ میلیونی ملت دست به کودتا زدند، برخورد کند.     به گزارش پیارم حاجی آباد به نقل از گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های ...

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی در بیانیه‌ای تاکید کرد اگر دولت در پی استیفای حقوق شهروندان است، ابتدا باید با اصلی‌ترین ناقضان حقوق شهروندی که علیه رای ۴۰ میلیونی ملت دست به کودتا زدند، برخورد کند.

خبرگزاری فارس: دولت برای استیفای حقوق شهروندان با ناقضان رأی ۴۰ میلیونی مردم برخورد کند

 

 

به گزارش پیارم حاجی آباد به نقل از گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های سراسر کشور‌ به مناسبت سالروز یوم‌الله ۹ دی بیانیه‌ای صادر کرد.

در این بیانیه آمده است: «جمهوری» اسلامی نه یک کلمه بیش و نه یک کلمه کم، هنوز این کلام آن امام کبیر(ره) در گوش ما دانشجویان انقلابی طنین انداز است، گویی آن پیر سفر کرده مردم انقلابی ایران را پاسدار اسلامیت و «جمهوریت» نظام قرار داده بود و می‌دانست این روشنفکران لیبرال که فرموده بود تا زنده ام نخواهم گذاشت مسئولیت ها به دست آنان بیفتد، همان طور که بارها علیه اسلامیت این نظام نو پا کودتا کرده بودند، سرانجام روزی علیه جمهوریت و علیه رای مردم نیز دست به کودتا خواهند زند.

این بیانیه می‌افزاید: سال ۸۸ آن روز فرا رسید و این جریان تجدید نظر طلب که رای مردم به نامزدی غیر از نامزد مورد نظر خود را دید، علیه مردم غضب کرده و دست به کودتا علیه جمهوریت نظام زد. این کودتای نیمه سخت روشنفکرانِ لیبرال مسلک که مسبب شهادت چندین تن از هموطنان شد، یک افتضاح سیاسی برای کسانی بود که گاه و بی گاه سخن از مردم سالاری و نام بردن از رای مردم به عنوان منبع مشروعیت نظام میزدند، پرده ها ور افتاد و دروغ گویی و ماهیت جریان قدرت طلبی که ۸ ماه کشور را به خاطر نرسیدن به قدرت به آشوب کشید، هویدا گشت. اصولاً برای این جریان مردم سالاری فقط تا زمانی خوب است که مردم به نفع آنان رای دهند، در غیر این صورت رای مردم تقلب خوانده می شود و مردم توده های نا آگاه دانسته می شوند.  واین امر تا جایی پیش میرود که به تازگی یکی از  فعالین جریان تجدید نظر طلب طرح انحلال مجلس شورای اسلامی را پیشنهاد می دهد!

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌ها در این بیانیه آورده است: قانون گرایی، یکی از دیگر از ادعاهای جریان تجدید نظر طلب و روشنفکر مسلک بود، اما عدم تمکین به قانون و نهاد های قانونی در سال ۸۸ توسط این جریان، عدم اعتقادی حقیقی این جریان به قانون گرایی را آشکار ساخت.  سران فتنه به فرض پیروزی در انتخابات۸۸ چگونه میخواستند در جمهوری اسلامی دولت تشکیل دهند وقتی حاضر به تمکین به نظر شورای نگهبان و مجلس و وزارت کشور و مقامات عالی نظام نبودند؟!

این بیانیه تصریح می‌کند: سرانجام مستضعفین و توده های با بصیرت مردم در ۹ دی ۸۸ در اعتراض به فتنه گری، قانون گریزی، کودتا علیه رای ملت ، توهین به آموزه های اسلامی و به آشوب کشاندن کشور به خیابان ها آمدند و کشور را از لوث وجود فتنه گران پاک ساختند.

در بیانیه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌ها آمده است: حق رای دادن و موثر بودن این رای در تعیین سرنوشت کشور از اساسی ترین حقوق شهروندان هر جامعه است، کودتای فتنه گران علیه رای مردم در سال ۸۸ بزرگترین نقض حقوق شهروندی بود، دولت محترم اگر در پی استیفای حقوق شهروندان است، ابتدا باید با اصلی ترین ناقضان حقوق شهروندی مردم در سال۸۸ که علیه رای ۴۰ میلیونی ملت دست به کودتا زدند، برخورد کند و حامیان آنان را طرد کند.

این بیانیه تاکید می‌کند: سران فتنه که مطابق اصول فقهی و حقوقی مفسد فی الارض محسوب شده و حکم آنان اعدام می باشد، تاکنون با صبر مردم و رافت نظام اسلامی به پای دار مجازات کشانده نشده اند، لکن اکنون که پرده دری و جسارت فتنه گران در چند ماه اخیر هویدا گشته و کار بدان جا رسیده است که ادعا می کنند: «از طلب ۸۸ گذشتیم!»، ما دانشجویان انقلابی مطالبه محاکمه هرچه سریعتر فتنه گران و سران فتنه را از دستگاه قضا داریم.

این بیانیه تصریح می‌کند: هرچند که معتقدیم فتنه گران و سران آنان پیش از محاکمه در دادگاه رسمی در نزد افکار عمومی ملّت بزرگ ایران محاکمه شدند، و طرد اجتماعی و بی توجهی عموم مردم به آنان نشان از این واقعیت دارد.

هرچند سخنان کابینه پیشنهادی دولت یازدهم در جلسه رای اعتماد مجلس در محکومیت فتنه و فتنه گران و برائت از آنان شایان توجه بوده و میخ محکم دیگری بر تابوت فتنه بود، لیکن پس از آن شاهد به کار گیری برخی از عناصر نزدیک به جریان فتنه در لایه های میانه دستگاه های اجرایی هستیم، ما دانشجویان نگران باز گشت حامیان فتنه در لایه های میانی مدیریت اجرایی و یا هر منصب دیگری در جمهوری اسلامی هستیم، و نسبت به آن به دولت هشدار میدهیم.

در بیانیه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌ها آمده است: متاسفانه در چند ماه اخیر شاهدیم از گوشه و کنار کشور مجدداً توهین و تولید تنفر از آموزه های مترقی دینی مردم ایران به گوش می رسد، گویی فضای ارتجاع فکری دورانِ به اصطلاح اصلاحات که در آن به ناب ترین اندیشه های اسلامی هجمه صورت گرفت در حال احیاست، جنبش دانشجویی مسلمان چگونه ساکت بنشیند وقتی می بیند یکی از استانداران تازه منصوب دولت یازدهم عزاداری برای معصومین(ره) را مایه افسردگی می‌داند؟ مستضعفین انقلابی چگونه خاموش بنشینند وقتی یکی از روزنامه های زنجیره‌ای به نقد و نفی نص صریح قرآن می پردازد؟

در بخش پایانی این بیانیه آمده است:‌ ما دانشجویان بسیجی و مستضعفین انقلابی به فتنه‌گران و حامیان آنان اخطار میدهیم درصورت تکرار توهین به مقدسات، ۹دی دیگری را رقم خواهیم زد و وطن را از لوث وجود ته مانده فتنه‌گران عاری خواهیم ساخت. انشاالله

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=10012

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.