رئیس‌جمهور آمریکا در نامه‌ای به رهبران کنگره اعلام کرد در صورتیکه نیاز باشد برای حفظ امنیت شهروندان و پرسنل آمریکا در سودان جنوبی، اقدام نظامی انجام می‌دهد.     به گزارش پیارم به نقل از روزنامه آمریکایی «لس‌آنجلس‌تایمز»، «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا روز یکشنبه به رهبران کنگره اعلام کرد که از نزدیک ناآرامی‌های «سودان جنوبی» را  ...

رئیس‌جمهور آمریکا در نامه‌ای به رهبران کنگره اعلام کرد در صورتیکه نیاز باشد برای حفظ امنیت شهروندان و پرسنل آمریکا در سودان جنوبی، اقدام نظامی انجام می‌دهد.

خبرگزاری فارس: هشدار اوباما برای اقدام نظامی در سودان جنوبی

 

 

به گزارش پیارم به نقل از روزنامه آمریکایی «لس‌آنجلس‌تایمز»، «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا روز یکشنبه به رهبران کنگره اعلام کرد که از نزدیک ناآرامی‌های «سودان جنوبی» را  زیر نظر دارد و احتمالاً اقدامات بیشتری را برای حفظ امنیت شهروندان، پرسنل و دارایی‌های آمریکا از جمله سفارتخانه واشنگتن در سودان جنوبی اتخاذ خواهد کرد.

اظهارات اوباما پس از آن ایراد شده است که چهار نفر از نظامیان آمریکایی سوار بر هواپیما در حالیکه به سمت منطقه «بور» در سودان جنوبی حرکت می‌کردند تا شهروندان و کارکنان آمریکایی را از آن منطقه خارج کنند، مورد حمله قرار گرفتند و مجبور شدند به سمت اوگاندا تغییر مسیر دهند.

طبق بیانیه‌ »جن ساکی» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، بعد از مأموریت ناموفق این هواپیماهای آمریکایی، ۳۸۰ نفر از مقامات آمریکا و شهروندان عادی این کشور به همرا ۳۰۰ نفر از شهروندان کشورهای دیگر از طریق پروازهای دربستی و همچنین هواپیمای نظامی از منطقه ناآرام سودان جنوبی تخلیه شدند.

اظهارات اوباما نشان می‌دهد که راه را برای گزینه نظامی آمریکا در سودان جنوبی باز گذاشته است و در جزئیات جدیدی که در نامه اوباما به رئیس مجلس نمایندگان و رهبر سنای آمریکا آمده است، اعلام شده است که حدود ۴۵ پرسنل نظامی آمریکا روز شنبه مستقر شدند تا در مأموریت خارج کردن شهروندان آمریکایی از بور کمک کنند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=9979

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.