امام‌جمعه موقت تهران گفت: آمریکایی‌ها با عملکرد خود نشان دادند که اعتماد کردن به دشمن، کار عاقلانه و مقتضای حکمت نیست. ●   به گزارش پیارم حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی امام‌جمعه موقت نمازجمعه تهران در خطبه‌های این هفته تهران با اشاره به تاریخ بنی‌امیه که به دنبال کشتن امام حسین (ع) و خاموشی دودمان پیامبر بودند، اظهارداشت: ...

امام‌جمعه موقت تهران گفت: آمریکایی‌ها با عملکرد خود نشان دادند که اعتماد کردن به دشمن، کار عاقلانه و مقتضای حکمت نیست.

 

به گزارش پیارم حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی امام‌جمعه موقت نمازجمعه تهران در خطبه‌های این هفته تهران با اشاره به تاریخ بنی‌امیه که به دنبال کشتن امام حسین (ع) و خاموشی دودمان پیامبر بودند، اظهارداشت: اصناف این قوم نیز همین کار را ادامه می‌دهند امروزه تروریست‌های مسلح از کشورهای معید مرام وهابیت پول می‌گیرند و شرارت‌ها را به بار می‌آورند این همه کشتار مانع حرکت ۲۰ میلیون عاشق به سوی حرم حسینی نبوده و آنها فارغند که چه چیزی پیش خواهد آمد و این حرکت قائم به الله است.

امام‌جمعه موقت تهران درباره مذاکرات ژنو تصریح‌کرد: هیئت ایرانی مورد تایید رهبری و مردم ولایت محور در قدم‌های اول مذاکرات به سمت و سوی می‌رفت که در دنیا امیدهایی پیدا شد اما سخنان رهبری که گفتند ما به آمریکایی‌ها اعتماد نداریم در عمل مشاهده کردیم در آن روز که مذاکره به امضا رسید وزیر امور خارجه و رئیس‌جمهور آمریکا مطالبی گفتند و این قول امضا را نقض کردند و با رژیم صهیونیستی نشسته و گفتند همه گزینه‌ها از جمله گزینه نظامی روی میز است.

وی افزود: آمریکا نشان داد به دشمن اعتماد کردن کار عاقلانه‌ای نیست و با حواس جمع، بصیرت کامل، پیشبرد مطالب مبهم مشکل را حل نخواهد کرد بلکه باید حقوق حقه ملت ایران در درجه اول غنی سازی و در درجه دوم استمرار روح ابتکار، جهش خلاقیت پیشرفت علمی برای جوانان ما با تثبیت حقوق ما شتاب بیشتری بگیرد.

صدیقی گفت: علی‌رغم اعتمادی که به هیئت مذاکره کننده داریم و خواهیم کرد ملت ما توقعشان این است که این حرکت مقطعی نیست بلکه سرنوشت ملت نیز که دنیا را به خود متوجه کرده و شعارش هیهات من الذله و خون بر شمشیر پیروز است، می‌باشد.

امام‌جمعه موقت تهران یادآور شد: ملت بزرگ ایران در اوج فشار اقتصادی با کوپن زندگی کرده و روزه گرفته است و خود را با بدبخت نشان نداده و در برابر دشمن خم به ابرو نیاورده است، در ۸ سال آتش شرق و غرب را به جان خریده و یک قدم از آرمان‌هایش عقب نگذاشته است.

صدیقی تصریح کرد: اگر شفاف سازی صورت نگیرد حق غنی سازی پیشرفت را حق خود دانسته و شرعاً، اخلاقاً اصرار بر این امر را لازم می‌دانیم.

خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به بیانات رهبر فرزانه انقلاب در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی که فرمودند فرهنگ هویت یک ملت است و از هویت ملت پاسداری، نظارت و دیده بانی لازم است گفت: حفظ مرزهای اخلاقی بر همه لازم است مخصوصا مصداقش دولت است دولت اگر سکوت کند افراد زرنگ با وابستگی غربی در قالب نهادهای مردمی تشکل‌هایی را به وجود می‌آورند و بر مفاسد اخلاقی دامن می‌زنند و دولت تلقی می‌کند که اگر فرهنگ را به مردم سپرده نظارتی وجود ندارد در حالی که این با قرآن ناسازگار است و رهبری ما براین مسئله تاکید دارند حراست از معنویت، اصالت، آهنگ معرفتی نباید فاصله گرفته شود.

وی ادامه داد: دولت باید ساز و کاری داشته باشد که مفاسد را نابود کند و از تسری آن در آینده پیشگیری کند ما تمدن غربی را نمی‌خواهیم وگرنه انقلاب نمی‌کردیم ما خواستار تمدن قرآنی هستیم.

امام‌جمعه موقت تهران در ادامه به وحدت حوزه و دانشگاه اشاره و اضافه‌کرد: این که امام راحل روزی را با این نام نامگذاری کردند معنایش این است که ما استاد متدین می‌خواهیم و خواستار دانشجوی مومن هستیم جوانان ما خون خود را مفت هدر نداده‌اند که امروزه عرصه بروز غرب‌گراها باشد. اساس انقلاب ما اسلام است و رهبری ما با سخنان حکیمانه و بی‌بدیل خود و با اوج معرفت مردم را در یک مسیر قرار دادند تا این مسیر به ظهور امام زمان بینجامد.

حجت‌الاسلام صدیقی یادآور شد: این وحدت را گرامی می‌دارم و امروزه صدها استاد بسیجی و متدین داریم و تحول بنیادین در دانشگاه ها مطالبه جدی است ۳۴سال از انقلاب گذشته و امروز نباید دانشگاه‌ها به باشگاه احزاب و گروه‌ها تبدیل شود.

وی در باره بودجه نیز خاطرنشان کرد: بودجه در زمان قانونی تقدیم مجلس شده و به نظر می‌رسد برای مسئله اقتصاد مقاومتی حساب خاصی باز شود و همه مردم انتظار دارند زودتر این مسئله پیگیری شود و اصل و نصب‌ها براساس جریان خاصی نیست و همه ملت بزرگ ایران اسلامی زیر  پرچم اسلامی به پیش می‌روند.

امام‌جمعه موقت تهران همچنین در خطبه اول در خطبه اول به موضوع اربعین پرداخت و گفت: در اسرار نماز پس از اذان و اقامه مسئله قیام است، در رفتن راه حق و راه توحید که مجرای آن ولایت است اهدانا الصراط المستقیم و قیام مطرح است.

وی با بیان اینکه هر چه انسان استوارتر و برافراشته‌تر باشد بنده‌تر و متواضع‌تر است، افزود: وقتی انسان برای نماز قیام می‌کند یادآور حضور او در محکمه الهی است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=9938

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.