هیئت پارلمانی اروپا به ایران به ریاست خانم ناریا گرونبرک از روز جمعه ۲۲ آذر ماه آغازشده و این هیئت در اولین روز ورود خود به ایران به دیدار ۲تن از فعالان فتنه ۸۸ رفتند. به گزارش خبرنگار شبکه اطلاع رسانی دانا، سفر هیئت پارلمانی اروپا به ایران به ریاست خانم ناریا گرونبرک از روز ...

هیئت پارلمانی اروپا به ایران به ریاست خانم ناریا گرونبرک از روز جمعه ۲۲ آذر ماه آغازشده و این هیئت در اولین روز ورود خود به ایران به دیدار ۲تن از فعالان فتنه ۸۸ رفتند.

به گزارش خبرنگار شبکه اطلاع رسانی دانا، سفر هیئت پارلمانی اروپا به ایران به ریاست خانم ناریا گرونبرک از روز جمعه ۲۲ آذر ماه آغازشده و این هیئت در اولین روز ورود خود به ایران به دیدار ۲تن از فعالان فتنه ۸۸ رفتند که این مسئله رنگ وبوی ایجاد تحرکات ضدامنیتی را دارد.

البته سفر هیئت پارلمانی اروپا به ایران برای پاییز سال گذشته برنامه‌ریزی شده بود، اما وقتی وزارت خارجه با درخواست ‎نمایندگان اروپا مبنی بر دیدار با جعفر پناهی و نسرین ستوده مواجه شدند مخالفت خود را اعلام کردند و این سفر لغو شد.

اما یک روز بعد از حضور این هیئت در ایران سیدمحمد یثربی مدیرکل تشریفات مجلس اعلام کرد: دیدار هیئت پارلمانی اروپا با جعفر پناهی و نسرین ستوده (۲ تن از فعالان فتنه ۸۸) در محل سفارت یونان در تهران انجام شده است.

وی همچنین گفت: تشریفات مجلس هیچ‌گونه اطلاعی از اینکه چه کسی مجوز چنین دیداری را صادر کرده، ندارد و ما فقط برنامه‌های هیئت پارلمانی اروپا در سفر به تهران را تنظیم کردیم و اینکه هیئت پارلمانی اروپا با نسرین ستوده و جعفر پناهی دیدار داشته باشد یا نداشته باشد، ما دخیل نبودیم.

نسرین ستوده از جمله افرادی بود که به دلیل عملکرد در فتنه ۸۸ بازداشت و مدتی را در زندان سپری کرد.

جعفر پناهی نیز ۲ مرتبه به علتهایی نظیر فعالیت در فتنه ۸۸ و تبلیغ علیه نظام بازداشت و زندانی شده بود.

اما بعد از این دیدار پر حاشیه این سوال مطرح شد که اساسا این هیئت به دعوت چه شخص یا نهادی به ایران آمده و دیدار با فتنه گران را چه کسی برای این هیئت هماهنگ کرده است.

در همین رابطه به سراغ نمایندگان مجلس رفتیم تا چند و چون این ماجرا را جویا شویم.

احمد بخشایش اردستانی عضو کمیسون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در همین رابطه به خبرنگار شبکه اطلاع‌رسانی دانا گفت: ظاهرا دعوت از این هیئت توسط مرکز پژوهش ها صورت گرفته ولی دیدارشان در سفارت یونان را خودشان انجام دادند.

همچنین ابراهیم آقا محمدی دیگر عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس هم به خبرنگار دانا گفت که بنا بر تحقیقات صورت گرفته این دعوت از سوی مرکز پژوهش های مجلس بوده ولی دیدار با فتنه گران که ناقض استقلال کشور تلقی می‌شود را تا کنون کسی گردن نگرفته است.

محمد حسن آصفری هم که عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس است به خبرنگار دانا گفت: با توجه به شواهد و قرائن این دعوت از سوی مرکز پژوهش ها صورت گرفته ؛ در واقع اعضای گروه دوستی ایران و اروپا در مجلس هشتم که به مرکز پژوهش ها رفته‌اند بانی این دعوت بودند.

وی افزود: در خصوص دیدار در سفارت یونان هم اطلاع دقیقی در دست ندارم ولی از وزارت اطلاعات و مجلس انتظار می رود که در این زمینه پاسخگو باشند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=9860

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.