اعدام ۸۰ غیرنظامی در سوریه، بیش از ۷۰ کشته و زخمی در آستانه اربعین حسینی و خروج نیروهای استرالیایی از افغانستان از مهمترین تحولات منطقه در ۲۴ ساعت گذشته هستند. به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانا، اعدام ۸۰ غیرنظامی در سوریه، بیش از ۷۰ کشته و زخمی در آستانه اربعین حسینی و خروج نیروهای استرالیایی ...

اعدام ۸۰ غیرنظامی در سوریه، بیش از ۷۰ کشته و زخمی در آستانه اربعین حسینی و خروج نیروهای استرالیایی از افغانستان از مهمترین تحولات منطقه در ۲۴ ساعت گذشته هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانا، اعدام ۸۰ غیرنظامی در سوریه، بیش از ۷۰ کشته و زخمی در آستانه اربعین حسینی و خروج نیروهای استرالیایی از افغانستان از مهمترین تحولات منطقه در ۲۴ ساعت گذشته هستند.

شکنجه کودکان و نوجوانان در بحرین

به نوشته روزنامه لوموند چاپ پاریس، عفو بین الملل روز دوشنبه شانزدهم دسامبر مقامات رژیم بحرین را به شکنجه کودکان زندانی متهم کرد. این کودکان در اعتراض هایی که از سال دوهزار و یازده در این کشور آغاز شده است دستگیر شده اند.

این سازمان حقوق بشری در گزارشی نوشت دهها کودک طی دو سال گذشته در زندان های بحرین شکنجه شده اند. حتی برخی از آنان برای گرفتن اعتراف به تجاوز تهدید شده اند.

سفر وزیر امور خارجه عراق به کویت

وزیر امور خارجه عراق به منظور دیدار با مقامات کویت درباره مسایل دوجانبه و تحولات مهم منطقه یکشنبه شب وارد این کشور شد .هوشیار زیباری دیشب پس ورود به فرودگاه بین المللی الکویت مورد استقبال صباح الخالد الحمد الصباح معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه این کشور قرار گرفت .

به گزارش خبرگزاری نهرین از بغداد ، قرار است دومین نشست کمیسیون عالی مشترک عراق و کویت به ریاست وزیران امور خارجه دو کشور در کویت برگزار شود.

بیش از ۷۰ کشته و زخمی در آستانه اربعین حسینی

گروه‌های مسلح فعال در عراق با اجرای سریالی از حملات تروریستی علیه اماکن دولتی در بغداد و چند شهر دیگر، خشونت را به اوج خود رسانده و حداقل ۲۴ تن را به کام مرگ کشاندند.

بر اثر منفجر شدن تعدادی بمب و خودروی بمب گذاری شده حداقل ۱۴ نفر کشته و ۳۴ تن دیگر زخمی شدند.

این گزارش حاکی است که انفجاری منطقه «النهضه» در مرکز بغداد از شدت بیشتری برخوردار بود. در جریان انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در این منطقه چهار تن کشته و ۹ نفر دیگر زخمی شدند. انفجار یک خودروی بمب گذاری شده دیگر در نزدیکی شورای استانی بغداد  نیز سه کشته و ۱۱ زخمی برجای گذاشت.از طرف دیگر از منطقه «البیاع» خبر می‌رسد که بر اثر انفجار یک خودروی بمب گذاری شده یک نفر کسته و ۹ نفر دیگر زخمی شدند. این در حالی است که بر اثر انفجار یک خودروی بمب گذاری شده دیگر در نزدیکی ساختمان وزارت کشور عراق، سه نفر کشته و هفت تن دیگر زخمی شدند. یک نفر دیگر بر اثر انفجار یک بمب در منطقه «المحمودیه» کشته شد.

تروریست های مسلح در سوریه بیش از ۸۰ غیرنظامی را اعدام کردند

تروریست های مسلح در سوریه با یورش به منازل شهرک «عدرا العمالیه» واقع در شمال شرقی دمشق تعداد زیادی از خانواده ها را ربودند و بیش از هشتاد تن از غیر نظامیان را از طریق تیرباران اعدام کردند.

به گزارش شبکه تلویزیونی «روسیا الیوم» منابع نظامی سوری تاکید کردند : ترویست های مسلح پس از در دست گرفتن شهرک «عدرا العمالیه» این اعدام ها را به اجرا درآوردند.

خبرنگار روسیا الیوم در گزارش ارسالی خود به این شبکه گفت: افراد مسلح وابسته به جبهه النصره و گروه دیگری موسوم به لشکر اسلام پس از ورود به شهرک «عدرا العمالیه» واقع در شمال شرق دمشق پایتخت به اعدام های دسته جمعی مردم غیر نظامی بیگناه پرداختند؛ به طوری که تا کنون بیش از هشتاد تن را با روش تیرباران میدانی اعدام کرده اند.

تعداد آوارگان سوری تا پایان ۲۰۱۴، به بیش از ۴ میلیون نفر می‌رسد

به گزارش خبرگزاری فرانسه، سازمان ملل متحد اعلام کرد، تعداد آوارگان سوری که کشورشان را ترک کرده‌اند تا پایان سال ۲۰۱۴ میلادی به ۴٫۱ میلیون نفر خواهد رسید.

معاون دبیرکل سازمان ملل در امور حقوق بشر، والری آموس از تخصیص ۶ میلیارد دلار برای آوارگان سوری خبر داد.

سازمان ملل از وجود بیش از ۱۲ میلیون سوری که خانه و کاشانه خود را از دست داده‌اند خبر داد و آن را یک بحران بزرگ انسانی توصیف کرد. طبق اعلام سازمان ملل، بیش از ۵ میلیون کودک در بحران سوریه آسیب دیده‌اند.

هلاکت چندین سرکرده «جبهه النصره» در درعا

به موجب درگیری‌های ۲ روز گذشته در درعا، شماری از سرکرده‌های گروه‌های تروریستی وابسته به «جبهه النصره» به هلاکت رسیدند.

این گزارش حاکی است، تنها طی چند ساعت، ۲ سرکرده جبهه النصره به نام‌های «أبوحمزه» و «أبو أحمد المهاجر» و گروه تروریستی «سریه المداهمه» به نام «ابراهیم المصری» ملقب به «ابو زید» در منطقه جاسم واقع در درعا کشته شدند.

همچنین طی روز گذشته نیز «أبو الولید» سرکرده یکی از گروه‌های تروریستی جبهه النصره به هلاکت رسید، وی چهارمین سرکرده جبهه النصره در أنخل به شمار می‌آید که طی سه ماه گذشته به قتل رسیده است.

همچنین «أبو قتاده» سرکرده هئیت شرعی جبهه النصره در انخل، نیز جزو سرکردگانی است که کشته شده است.

ارتش آزاد سوریه تهدید به سوزاندن شیعیان شمال سوریه کرد

گروه تروریستی «گردان آزادگان سوریه» وابسته به ارتش آزاد در بیانیه‌ای، اهالی ۲ شهرک شیعه‌نشین «نبل» و «الزهراء» را تهدید به سوزاندن کرد.

این در حالی است که گرو‌ه‌های مسلح تاکنون چندین بشکه حامل مواد منفجره در حلب منفجر کرده‌اند.

گروه‌های مسلح اهالی دو شهرک مذکور را هدف گرفته و از ماه‌ها قبل حلقه محاصره خود بر این ۲ شهرک را تنگ‌تر کرده‌اند، ولی هر بار در تصرف آنها ناکام مانده‌اند.

نیروهای ارتش سوریه، گروه‌های مسلح مستقر در حلب را با بشکه‌های مواد منفجره هدف گرفته و علاوه بر تحمیل خسارت‌های زیاد بر آنها، شماری از آنها را به هلاکت می‌رسانند.

آمادگی ایتالیا برای مشارکت در امحای سلاح های شیمیایی سوریه

به گزارش رویترز؛ وزارت خارجه ایتالیا روز گذشته اعلام کرد، این کشور حاضر است تا یکی از بنادر خود را در اختیار نیروهای بین المللی قرار دهد تا از طریق آن سلاح های شیمیایی سوریه به کشتی هایی که قرار است در آن این سلاح ها از بین برود، منتقل شود.

بر اساس این گزارش قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل خواستار از بین رفتن کلیه زرادخانه سلاح های شیمیایی سوریه تا ۳۰ ژوئن ۲۰۱۴ میلادی شده است.قرار است کشتی های دانمارکی و نروژی همه سلاح های شیمیایی سوریه را از طریق بندر لاذقیه بارگیری کرده و این سلاح ها از طریق بندری در ایتالیا به یک کشتی آمریکایی منتقل شده و در دریا از بین برود.

ترکیه از ماه ژوئن تاکنون ۴۷ تن تسلیحات برای معارضان سوری فرستاده است

سازمان ملل متحد در گزارشی اعلام کرد که ترکیه حجم بالایی از تسلیحات را در اختیار معارضان سوریه قرار داده است.

به گزارش روزنامه ترکیه‌ای «حریت»، بنابر گزارش سازمان ملل متحد، ترکیه از ماه ژوئن تاکنون بیش از ۴۷ تن تسلیحات برای معارضان سوری فرستاده است.

این در حالی است که دولت ترکیه چنین اقدامی را رد کرده است.

پوتین: سوریه نیازی به پول عربستان ندارد/ خودمان از پس بازسازی‌ها بر می‌آییم

رئیس‌جمهور روسیه در پاسخ به پیشنهاد رئیس‌دستگاه اطلاعاتی عربستان سعودی مبنی بر کمک مالی کشورش به منظور با‌ز‌سازی سوریه اعلام کرد که روسیه، ایران و چین از پس باز‌سازی‌ها بر خواهند آمد.

به گزارش روزنامه رای‌الیوم، منابع آگاه سوری در لبنان اعلام کردند که «ولادیمیر‌پوتین» رئیس‌جمهور روسیه در دیدار ۱۰ روز قبل خود با «بندر‌بن‌سلطان» رئیس دستگاه اطلاعاتی عربستان سعودی خطاب به وی‌ گفت: اولویت مسکو در سوریه سرنگونی «بشا‌ر‌اسد» نیست بلکه هدف این کشور تنها پایان دادن به گروه‌های جهادی و تکفیری در سوریه است.

این منابع همچنین افزودند: پوتین در واکنش به پیشنهادی از سوی رئیس دستگاه اطلاعاتی عربستان مبنی بر کمک‌مالی کشورش به منظور باز‌سازی سوریه در ازای موفقیت مسکو در اقناع بشار اسد برای کناره گیری و عدم شرکتش در انتخابات ریاست جمهوری، گفت:  هر‌گونه پروژه بازسازی در سوریه در آینده به دست هم‌پیمانان این کشور از جمله روسیه، چین و ایران انجام خواهد شد.

وی افزود: روسیه،ایران و چین از لحاظ امکانات مالی و توانایی‌های تکنولوژیک در سطوح بسیار بالایی قرار دارند و این امکان برای آنها وجود دارد که سوریه را به دوران گذشته بازگردانند.

استرالیا همه نیروهای نظامی خود را از افغانستان خارج کرد

به گزارش الجزیره، بیش از ۱۰۰۰ نیروی نظامی ارتش استرالیا از افغانستان خارج شدند و به روند استقرار ۱۲ ساله سربازان این کشور در خاک افغانستان پایان دادند.

تونی ابوت نخست وزیر استرالیا روز دوشنبه گفت: در طول این ۱۲ سال هزینه زیادی بابت حضور سربازان در افغانستان پرداخت کردیم و دهها نفر قربانی شدند. با این وجود این هزینه بیهوده صرف نشد.

وی افزود: این جنگ نه با پیروزی و نه با شکست پایان یافت اما امید برای افغانستانی بهتر زنده شد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=9859

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.