رئیس شورای اسلامی شهرستان سیریک گفت: مشکل تعطیلی خانه بهداشت روستای میشی کمبود بهورز است.     به گزارش پیارم به نقل از خبرگزاری فارس از سیریک،‌ احمد محمدی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: خانه بهداشت روستای میشی که با اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیون تومان در ۱۰ سال گذشته در این روستا توسط ...

رئیس شورای اسلامی شهرستان سیریک گفت: مشکل تعطیلی خانه بهداشت روستای میشی کمبود بهورز است.

خبرگزاری فارس: مشکل تعطیلی خانه بهداشت روستای میشی کمبود بهورز است

 

 

به گزارش پیارم به نقل از خبرگزاری فارس از سیریک،‌ احمد محمدی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: خانه بهداشت روستای میشی که با اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیون تومان در ۱۰ سال گذشته در این روستا توسط خیرین ساخته و تجهیز شده بود، به علت عدم وجود نیروی انسانی تعطیل شده و باعث ناراحتی و اعتراض مردم روستا شده است.

وی افزود: ارائه خدمات بهداشتی درمانی در روستای میشی در ساختمان قدیمی و غیر استاندارد صورت می‌گیرد که به لحاظ بهداشتی و فنی غیر استاندارد بوده که با کوچکترین حادثه طبیعی دچار خسارت خواهد شد.

رئیس شورای اسلامی بخش مرکزی و شهرستان سیریک با تاکید بر اینکه خانه بهداشت روستایی نقش بسیار مهمی در ارتقای جایگاه بهداشتی و حفاظت از بهداشت محیط روستاها دارد، بیان داشت: مراقبت‌های بهداشتی اولیه اعم از واکسیناسیون، مراقبت‌های مادر باردار و نوزاد، بیماریابی، رسیدگی به بهداشت محیط روستا، بازدیدهای بهداشتی از مدارس و اماکن و تجویز داروهای مولتی ویتامین و مکمل‌ها برای مادران باردار را از مهم‌ترین وظایف محوله خانه بهداشت عنوان کرد.

محمدی اضافه کرد: خانه بهداشت روستای میشی نوشهر که تقریبا ۱۰ سال پیش توسط خیرین بزرگوار ساخته و تجهیز شده و دارای ارزش بیش از ۱۵۰ میلیون تومانی است برای ارائه خدمات بهداشت و درمان تنها با مشکل کمبود بهورز روبروست که مسئولان شبکه بهداشت و درمان و دانشگاه علوم پزشکی استان برای رفع آن مساعدت و همکاری لازم باید داشته باشند.

این مسئول یادآور شد: به لطف خداوند متعال و همکاری مردم و خیرین بزرگوار در روستای میشی تاکنون احداث چهار واحد فضای آموزشی، خانه بهداشت روستایی، جاده دسترسی و مسجد توسط خیرین ساخته شده که جا دارد مسئولان محترم نسبت به اهمیت مساعدت و همکاری خیرین در همه زمینه‌ها با رغبت و میل بیشتری برای خدمت و خدمات‌رسانی به مردم و توسعه شهرستان دقت و فعالیت نمایند.

روستای میشی که در فاصله پنج کیلومتری جنوب شهر سیریک و در امتداد جاده اصلی سیریک ـ جاسک با ۳۶۳ خانوار و جمعیتی بالغ بر یک‌هزار و ۵۴۶ نفر دارای ترکیب جمعیتی ۷۷۲ نفر زن و ۷۷۴ نفر مرد است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=9848

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.