وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات گفت: در بین ۴ شبکه اجتماعی داخلی که از روز شنبه در آن‌ها عضو شده‌ام، بیشترین استقبال از سوی کاربران شبکه اجتماعی کلوب‌بوده که ۱۱ هزار نفر برایم کامنت گذاشتند.     به گزارش پیارم حاجی آباد به نقل از خبرنگار فن‌آوری اطلاعات خبرگزاری فارس، نشست مشترک وزیر ارتباطات و معاون ...

وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات گفت: در بین ۴ شبکه اجتماعی داخلی که از روز شنبه در آن‌ها عضو شده‌ام، بیشترین استقبال از سوی کاربران شبکه اجتماعی کلوب‌بوده که ۱۱ هزار نفر برایم کامنت گذاشتند.

خبرگزاری فارس: فیلتر سایت‌های غیراخلاقی خواست مردم است/ظرفیت پهنای باند داخلی ۸ برابر می‌شود

 

 

به گزارش پیارم حاجی آباد به نقل از خبرنگار فن‌آوری اطلاعات خبرگزاری فارس، نشست مشترک وزیر ارتباطات و معاون علمی و فن‌آوری ریاست جمهوری با شرکت‌های دانش‌بنیان در پارک علم و فن‌آوری پردیس امروز برگزار شد.

محمود واعظی در حاشیه بازدید از شرکت‌های دانش‌بنیان اظهارداشت: از زمان حضور در ۴ شبکه اجتماعی داخلی، بیشترین استقبال را در شبکه اجتماعی کلوب داشتم که ۱۱ هزار نفر کامنت گذاشتند.

وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات گفت: تصور نمی‌کردم تا این حد استقبال صورت گیرد و به این دلیل قصد دارم وقت بیشتری را برای این شبکه و ارتباط با مردم بگذارم.

وی در بخشی از سخنان خود در پاسخ به سئوالی در مورد فیلترینگ سایت‌ها گفت: موضوع فیلتر سایت‌ها ربطی به وزارت ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات ندارد و کمیته‌ای ۱۳ نفره در قوه قضاییه در این خصوص تصمیم‌گیری می‌کند.

وی توضیح داد: فیلترینگ دارای دو بخش است، بخش نخست آن سایتهای علمی و تخصصی است که وزارت ارتباطات اعتقادی به فیلتر این سایت‌ها ندارد.

وی ادامه داد: بخش دوم فیلتر سایت‌های غیر اخلاقی است که این اقدام نه تنها خواسته مسئولان و دولت، بلکه خواسته خانواده‌ها است زیرا هم‌اکنون تعداد زیادی از کاربران اینترنت را نوجوانان ۱۴ تا ۱۵ سال تشکیل می‌دهند.

وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات همچنین از وجود ۵۱ هزار کیلومتر فیبر نوری در کشور خبرداد و گفت: تا پایان برنامه پنجم ۲۲ هزار کیلومتر به زیر ساخت فیبر نوری کشور اضافه خواهد شد.

واعظی همچنین یادآور شد: زمانی که وزارت ارتباطات آمدم، پهنای باند داخلی ۵۵۰ گیگابایت بر ثانیه بود که هم‌اکنون به ۸۰۰ گیگابایت در ثانیه افزایش یافته و تا پایان برنامه پنجم در دو سال و نیم آینده به ۴ ترابایت بر ثانیه خواهد رسید که به معنی ۸ برابر شدن ظرفیت پهنای باند داخلی است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=9735

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.