روحانی پس از اولین جلسه سران قوا اعلام کرد تلاش سران قوا برای همیاری در راستای حل مشکلات کشور رئیس‌جمهور گفت: در جلسه امشب سران قوا در این خصوص بحث شد که چگونه می‌توان با همیاری برای حل مسائل کشور قدم برداشت. به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانا به نقل از فارس، رؤسای سه قوه، لحظاتی قبل پس ...
روحانی پس از اولین جلسه سران قوا اعلام کرد

تلاش سران قوا برای همیاری در راستای حل مشکلات کشور

تلاش سران قوا برای همیاری در راستای حل مشکلات کشور

رئیس‌جمهور گفت: در جلسه امشب سران قوا در این خصوص بحث شد که چگونه می‌توان با همیاری برای حل مسائل کشور قدم برداشت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانا به نقل از فارس، رؤسای سه قوه، لحظاتی قبل پس از برگزاری اولین نشست مشترک‌شان به میزبانی حسن روحانی در جمع خبرنگاران حضور یافتند تا دستاوردهای این نشست را تشریح کنند.

روحانی پس از این جلسه در جمع خبرنگاران گفت: در این خصوص بحث شد که چطور می توان با همیاری برای حل مسائل کشور قدم برداشت.

رئیس جمهور گفت: مردم عزیز کشورمان می دانند که قوای سه گانه طبق قانون اساسی وظایف خاصی دارند و تفکیک شده اند اما به رغم این مسئله در قانون اساسی بر این موضوع تاکید شده است که چطور می توان با تعامل و توافق مسائل مختلف کشور را حل و فصل کرد.

روحانی افزود: بخشی از بحث های امشب درباره این نکته بود که با چه سازوکاری می توان این قوا را برای حل مسائل مختلف به هم نزدیک تر کرد.

رئیس جمهور گفت: امشب درباره مسائل اقتصادی و اجتماعی بحث‌های مفصلی درباره مسائل مختلف از جمله لایحه بودجه سال ۹۳ کل کشور که تقدیم مجلس شده، صورت گرفت و ما امیدواریم روند بررسی بودجه طبق قانون تا بهمن ماه به پایان برسد و پس از بررسی در کمیسیون های تخصصی و صحن علنی مجلس به دولت ابلاغ شود تا دولت نیز فرصت کافی برای ابلاغ آن به سایر بخش ها داشته باشد.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی نیز پس از جلسه سران سه قوه به خبرنگاران گفت: شرایط سیاسی پس از انتخابات حیات مجدد پیدا کرده است و نیاز به همگرایی سه قوه بیش از پیش ضروری می نماید.

وی افزود: در نشست امشب مشکلات اقتصادی و مسائل بین المللی مطرح بود و همانطور که می‌دانیم روش کار دولت آقای روحانی بیشتر تمرکز بر مسائل اقتصادی است و مجلس شورای اسلامی از برنامه های دولت در این زمینه حمایت کامل می کند.

لاریجانی درباره تقدیم لایحه بودجه سال ۹۳ کل کشور نیز گفت: نمایندگان تلاش می کنند تا در زمان مناسب بودجه به تصویب برسد.

رئیس مجلس افزود: جلسه امشب سران سه قوه شروع خوبی برای همکاری قوای سه گانه برای حل مشکلات بود اما طبیعی است که در یک جلسه نمی‌توان همه مسائل را حل و فصل کرد.

آیت‌الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه نیز گفت: یکی از مواردی که در این جلسه بیشتر به کار ما مربوط می شد بحث امنیت اجتماعی و مسائلی بود که می تواند از عوامل مؤثر در ایجاد امنیت اجتماعی باشد.

وی افزود: رؤسای جمهور و مجلس نیز بر این مسئله صحه گذاشتند و مقرر شد با تعامل قوا همه عوامل دست اندرکار در برقراری امنیت اجتماعی به یکدیگر کمک کنند تا بحث امنیت اجتماعی در کشور اجرا شود و مردم ما از این بابت نگرانی نداشته باشند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=9699

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.