گفتمان دینی با موضوع تربیت فرزنداز دیدگاه اسلام از سوی تبلیغات اسلامی حاجی آباد و با حضور جمع کثیری از طلاب حوزه علمیه ام البنین(س)در این شهرستان برگزار شد.   به گزارش پیارم،  دکتر ابوالفضل خراسانی استاد حوزه و دانشگاه در این مراسم به چگونگی نگاه تربیت در هر جامعه پرداخت و افزود: تربیت دینی ...

گفتمان دینی با موضوع تربیت فرزنداز دیدگاه اسلام از سوی تبلیغات اسلامی حاجی آباد و با حضور جمع کثیری از طلاب حوزه علمیه ام البنین(س)در این شهرستان برگزار شد.

 

به گزارش پیارم،  دکتر ابوالفضل خراسانی استاد حوزه و دانشگاه در این مراسم به چگونگی نگاه تربیت در هر جامعه پرداخت و افزود: تربیت دینی فرزندان می تواند در تحولات اجتماعی نقش اساسی و تاثیر گذار ایفاء نماید بنابر این باید از تربیت بعنوان یک مساله زیر ساختی در رشد و تحول جامعه یاد کرد . وی یادآورشد:هدف از تربیت فرزندان ، تربیت بر اساس موازین و تعالیم دینی است یعنی آشنا کردن آن ها با روش و مدل زندگانی ائمه معصومین (ع) و یکی از بارزترین مصادیق تربیت دینی و بلکه مهم ترین آن در حوزه احکام و عبادات ، نماز است . نماز بزرگ ترین فریضه الهی و پیش در آمد قبولی سایر اعمال و عبادات است . دکتر خراسانی با بیان این مطلب که در وجود انسان ها بذرهای سعادت و خوشبختی نهفته است افزود:می توان با پرورش صحیح، هر یک از آنها تبدیل به شجره طیبه کرد چرا که در تعالی و کمال انسان نقش بسزایی دارد و یکی از آن بذرهای سعادت داشتن فرزند صالح است که پیامبر اسلام (ص) در این مورد فرمودند: از سعادت انسان داشتن دوستان صالح و فرزند نیکوکار است. در ادامه جلسه پرسش و پاسخ برگزار شد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=9676

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.