سرپرست جهاد دانشگاهی هرمزگان گفت: حرکت جامعه دانشگاهی ما باید با درایت، منطق، صمیمیت، حفظ ارزش‌های انقلاب و دوری از افراطی‌گری و مشی اعتدال استوار باشد.     دکتر مهدی حسینیان پیش از ظهر امروز در نشستی به مناسبت روز دانشجو با تبریک سالگرد حماسه ۱۶ آذر به جامعه علمی و دانشگاهی کشور و دانشجویان ...

سرپرست جهاد دانشگاهی هرمزگان گفت: حرکت جامعه دانشگاهی ما باید با درایت، منطق، صمیمیت، حفظ ارزش‌های انقلاب و دوری از افراطی‌گری و مشی اعتدال استوار باشد.

خبرگزاری فارس: حرکت دانشجو باید در مسیر اعتدال و به دور از تندروی‌ باشد

 

 

دکتر مهدی حسینیان پیش از ظهر امروز در نشستی به مناسبت روز دانشجو با تبریک سالگرد حماسه ۱۶ آذر به جامعه علمی و دانشگاهی کشور و دانشجویان اظهار داشت: دانشجویان امروز، به تبعیت از رهنمودهای مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه‌ای «مدظله‌العالی» و با کسب بصیرت سیاسی چشم به فتح قله‌های علوم دوخته‌اند تا فردایی بهتر را برای امت اسلامی و انسانیت رقم بزنند و دشمنان را همان‌گونه که در جنگ سخت به شکست کشاندند در جنگ نرم نیز ناامید و سرخورده کنند.

وی ادامه داد: اکنون که تحصیل دانشجویان ایران اسلامی با خدمت دولت تدبیر و امید همراه است، خصائص دانشجویان و محیط دانشجویی همسو با آرمان‌های دینی مردم، از اثرگذاری بیشتر در قیاس با سایر جوامع برخوردار شده است.

حسینیان تاکید کرد: امروز پیام ۱۶ آذر برای نسل دانشگاهی ما، درک و تحلیل هوشمندانه شرایط خاص حاکم بر جهان و تلاش در جهت بالا بردن توانمندی‌های علمی و پژوهشی و تولید اندیشه است.

وی همچنین ۱۶ آذر را نماد روح استکبارستیزی دانشجویان ایرانی در طول تاریخ دانشگاهی کشور دانست و تصریح کرد: دانشجویان و دانشگاهیان در جریان مبارزه انقلاب اسلامی و پیروزی نهضت امام خمینی (ره) و استمرار این جنبش ظلم‌ستیز و حق‌طلب همواره حضور تعیین کننده داشته‌اند.

این مسئول اضافه کرد: حرکت جامعه دانشگاهی ما باید بر درایت، منطق، صمیمیت، حفظ ارزش‌های انقلاب و دوری از افراط و تفریط و مشی اعتدال استوار باشد تا با توکل بر خدا، بتوانیم بیش از پیش افق‌های جدید و گسترده‌ای از فرهنگ و دانش را به روی خود و جامعه بگشاییم.

سرپرست جهاد دانشگاهی هرمزگان در پایان گفت: موفقیت‌های مکرر دانشجویان ایران اسلامی در عرصه‌های علمی و پژوهشی که سهم مهمی در پیشرفت‌های علمی و فناوری کشور داشته‌اند و هم‌زمان با آن بصیرت، آگاهی و واکنش آنان نسبت به رویدادهای داخلی و بین‌المللی، ارزنده و قابل تحسین است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=9638

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.