با وجود تحریم های سخت در طول این چند سال ایران امروز دارای ۱۹ هزار سانتریفیوژ می باشد که این روند رو به رشد نیز می باشد. به گزارش پیارم به نقل از سرویس سیاسی جام نیوز، پایگاه اطلاع رسانی شبکه فاکس نیوز در خبری با عنوان “پیشرفت چشمگیر غنی سازی ایران در زمان اوباما” ...
با وجود تحریم های سخت در طول این چند سال ایران امروز دارای ۱۹ هزار سانتریفیوژ می باشد که این روند رو به رشد نیز می باشد.

به گزارش پیارم به نقل از سرویس سیاسی جام نیوز، پایگاه اطلاع رسانی شبکه فاکس نیوز در خبری با عنوان “پیشرفت چشمگیر غنی سازی ایران در زمان اوباما” نوشت:
در سال ۲۰۰۳ زمانی که ایرانی ها از دولت سابق آمریکا خواستند تا به برنامه هسته ای آنها احترام گذاشته بشود آنها دارای ۱۶۴ سانتریفیوژ بودند و اکنون با وجود تحریم های سخت در طول این چند سال ایران امروز دارای ۱۹ هزار سانتریفیوژ می باشد که این روند رو به رشد نیز می باشد.
فاکس نیوز نوشت: تحقیقات و اسناد زیادی در آژانس بین المللی هسته ای موجود است که نشان می دهد اکثریت توانایی غنی سازی ایران در زمان دولت اوباما شکل گرفته است.
طبق مداراک، در پایان دوره بوش یعنی در اواخر سال ۲۰۰۷، ایران دارای ۳۰۰۰ سانتریفیوژ بوده است که این رقم در پایان سال ۲۰۰۹ به ۵۰۰۰ سانتریفیوژ رسید که در چرخه هسته ای ایران به گردش آمده بودند.
این بدین معنا است که می توان گفت ۲۵ درصد از کل سانتریفیوژهای ایران که در سایت های هسته ای ایران نصب شده اند در زمان بوش و ۷۴ درصد نیز در زمان دولت اوباما به چرخه هسته ای ایران اضافه شده اند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=9592

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.