نخست‌وزیر انگلیس در اظهاراتی که در جمع نمایندگان رژیم‌صهیونیستی و یهودیان انگلیس بیان کرده، به اسرائیل اطمینان داده است که لندن به حمایت خود از تل‌آویو ادامه دهد. Tweet   «دیوید کامرون» نخست‌وزیر انگلیس سه روز قبل در مراسم عید «حانوکا» یهودیان که در دفتر نخست‌وزیری این کشور در لندن برگزار شد، دشمنان اسرائیل را ...

نخست‌وزیر انگلیس در اظهاراتی که در جمع نمایندگان رژیم‌صهیونیستی و یهودیان انگلیس بیان کرده، به اسرائیل اطمینان داده است که لندن به حمایت خود از تل‌آویو ادامه دهد.

خبرگزاری فارس: کامرون: دشمن اسرائیل، دشمن ماست/ در بدبینی به توافق با ایران با اسرائیل اشتراک داریم

 

«دیوید کامرون» نخست‌وزیر انگلیس سه روز قبل در مراسم عید «حانوکا» یهودیان که در دفتر نخست‌وزیری این کشور در لندن برگزار شد، دشمنان اسرائیل را دشمن انگلیس خواند و گفت لندن هم به توافق با تهران بدبین و نسبت به آن نگران است.

پیش از این هم اخباری از اظهارات وی در این مراسم و در حمایت از اسرائیل منتشر شده بود. وی در این نشست تاکید کرده است که انگلیس در کنار اسرائیل می‌ماند و به فشارها علیه ایران ادامه می‌دهد.

در بخشی از نسخه کامل‌تر اظهارات کامرون که امروز منتشر شد، وی تاکید کرده است که انگلیس در «بدبینی و نگرانی» نسبت به توافق با ایران، با اسرائیل هم‌عقیده است.

وی با بیان اینکه انگلیس در مذاکره با ایران، نگاهی واقع‌بینانه دارد، در دفاع از توافق موقت با ایران گفت: آیا بهتر بود که به مذاکرات متعدد به امید دستیابی به توافقی بزرگ و بلندمدت ادامه می‌دادیم، اما می‌دانستیم که ممکن است یک روز صبح بیدار شویم و ببینیم ایران به سلاح هسته‌ای مجهز شده است؟

کامرون افزود: یا این بهتر است که اکنون به توافق موقتی رسیده‌ایم که آن‌ها را واقعا برای چند ماه به عقب می‌راند، و همزمان تلاش می‌کنیم تا به توافقی دائمی برسیم که این اطمینان را به وجود آورد که ایران هیچ‌گاه به توان نظامی هسته‌ای دست پیدا کند؟

نخست‌وزیر انگلیس در ادامه خطاب به حاضران گفت: من واقعا کنار شما و «مردم» اسرائیل هستم… دشمن اسرائیل، دشمن من است. تهدید علیه اسرائیل، تهدیدی علیه همه ماست.

وی افزود: می‌توانم به شما قول دهم: بریتانیا کنار اسرائیل می‌ماند، بریتانیا از اسرائیل حمایت می‌کند، بریتانیا به فشار علیه ایران ادامه می‌دهد. ما نمی‌خواهیم یک قدرت هسته‌ای در نزدیکی شما باشد و تهدیدی هسته‌ای متوجه «کشور» شما شود.

کامرون ادامه داد: من می‌فهمم چرا شما تا این حد نگران هستید. ما در این نگرانی با شما شریکیم و با شما اعلام همبستگی می‌کنیم.

ایران و گروه موسوم به ۱+۵ (آمریکا، روسیه، چین، انگلیس، فرانسه و آلمان) اوایل هفته گذشته به توافقی موقت دست یافتند. بر اساس این توافق، ایران تا ۶ ماه آینده برنامه هسته‌ای خود را گسترش نمی‌دهد و در مقابل کشورهای غربی تحریم جدیدی علیه ایران تصویب نکرده، بخشی از تحریم‌ها را لغو می‌کنند.

«بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی اصلی‌ترین منتقد علنی این توافق است و آن را «اشتباه تاریخی» خوانده است. همین امر موجب شده تا سران آمریکا و دیگر کشورهای غربی تمام تلاش خود را برای آرام کردن و جلب اعتماد وی به کار گیرند. «سایمون گس» سرپرست تیم انگلیس در مذاکرات هسته‌ای هم هفته قبل بعد از پایان مذاکرات، به فلسطین اشغالی رفت و به سران اسرائیل گزارش کار داد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=9494

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.