آیین مراسم سومین کنگره بین المللی امام سجاد (ع) صبح امروز در سالن ملی گاز بندرعباس برگزار شد . به گزارش پیارم حاجی آباد به نقل از پایگاه اطلاع رسانی هرمز ؛ علی علامه زاده دبیر اجرایی کنگره بین المللی امام سجاد (ع) پیش از ظهر امروز پنج شنبه ( ۷ آذرماه ) در آیین ...

آیین مراسم سومین کنگره بین المللی امام سجاد (ع) صبح امروز در سالن ملی گاز بندرعباس برگزار شد .

به گزارش پیارم حاجی آباد به نقل از پایگاه اطلاع رسانی هرمز ؛ علی علامه زاده دبیر اجرایی کنگره بین المللی امام سجاد (ع) پیش از ظهر امروز پنج شنبه ( ۷ آذرماه ) در آیین این مراسم گفت : به موجب برگزاری این کنگره از سوی هرمزگان ، در شورای عالی انقلاب فرهنگی استان هرمزگان به نام امام سجاد (ع) نامگذاری شده و از سایر استان ها خواسته شده تا از هرمزگان الگوبرداری کنند .

وی با بیان اینکه فراخوان مقالات در کنگره به سه زبان انگلیسی ، فارسی و عربی در فروردین ماه امسال زده شده افزود : بعد از فراخوان کنگره ۱۱۲ اثر از کشورهای متعدد به دبیرخانه ارسال شد .

علامه زاده با بیان این مطلب که این مقالات در موضوعات سبک زندگی ، اقتصاد و قران کریم و بهداشت معنوی از دیدگاه صحیفه ی سجادیه بوده ادامه داد : از بین مقالات ارسال شده ۱۵ مقاله به عنوان مقاله برتر انتخاب شده است .

دبیر کنگره بین المللی امام سجاد (ع) پیش از این در مصاحبه مطبوعاتی با رسانه ها گفته بود : پس از انجام داوری، اثر دکتر محمود محمد الموسوی از کشور عراق به عنوان مقاله برتر انتخاب شد و اسماعیل خارستانی از تهران، عبدالقادر محمدی از قم، راضیه علی اکبری از قم و محسن موحدی از نجف آباد اصفهان نیز به عنوان پدیدآورندگان مقالات برگزیده معرفی شدند.

علامه زاده اضافه کرد: عزیز علی حسن پور و دکتر جمال فرزندوحی از کرمانشاه، سمانه فرزانه از قشم، مهدی تقی زاده طبری از بابل مازندران، دکتر محمدعلی چلونگر و پروانه الله وردی و قربانعلی مومنی از اصفهان و سید احمد جعفری از قم به عنوان صاحبان مقالات منتخب شناخته شدند.

وی اظهار داشت: جوایز کمک هزینه سفر به عمره مفرده به نفر برتر، کمک هزینه سفر به عتبات عالیات به نفرات برگزیده و کمک هزینه سفر به مشهد مقدس به صاحبان مقالات منتخب إهداء می شود و بنا به تصمیم ستاد برگزاری کنگره، علاوه برإهداء جوایز به آثار برتر، برگزیده و منتخب، از صاحبان مقاله هایی که بیش از ۵۰ امتیاز کسب کرده اند نیز با إهداء جوایز و لوح تقدیر تجلیل خواهد شد.

مشاور عالی استاندار هرمزگان با اشاره به تفاوت های مراسم امسال با سالهای قبل ، تصریح کرد : تفاوت برگزاری مراسم امسال با مراسمات سال قبل این بود در ۳ شهرستان دیگر شبیه به این مراسم برگزار شده است .

دبیر اجرایی کنگره بین المللی امام سجاد (ع) همچنین یکی از ویژگی های مهم مراسم امسال مشارکت ارگان های دولتی چون آموزش و پرورش ، دانشگاه ها ، کانون پرورش فکری کودکانان و نوجوانان و سازمان تبلیغات اسلامی عنوان کرد .

وی در بخش پایانی صحبت های خود قول داد که کنگره بین المللی امام سجاد (ع) در سال های بعد وسیع تر و جامع تر برگزار می شود .

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=9460

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.