جاسم جادی بر ضروری بودن پیروی مسئولان از کتاب صحیفه سجادیه تاکید کرد . به گزارش پیارم حاجی آباد به نقل از پایگاه اطلاع رسانی هرمز ، جاسم جادری پیش از ظهر امروز در مراسم سومین کنگره بین المللی امام سجاد (ع) با بیان این مطلب که کنگره بین المللی امام سجاد (ع) منشا خیر ...

جاسم جادی بر ضروری بودن پیروی مسئولان از کتاب صحیفه سجادیه تاکید کرد .

به گزارش پیارم حاجی آباد به نقل از پایگاه اطلاع رسانی هرمز ، جاسم جادری پیش از ظهر امروز در مراسم سومین کنگره بین المللی امام سجاد (ع) با بیان این مطلب که کنگره بین المللی امام سجاد (ع) منشا خیر و برکت خواهد بود افزود : این برکات می تواند ما را در مسیر و اهداف پیش رو کمک کند .

جادی افزود : همان پروردگار اندیشه ای که شهادت امام حسین (ع) را در مسیر امامتش قرار داد ، حیات علی بن الحسین (ع) وام دار بیماری قرار داد تا هدیه الهی برای اهل یقین و شیعیان باشد .

استاندار هرمزگان با اشاره به برکات و معجزات صحیقه سجادیه تصریح کرد : نگرش امام (ع) در صحیفه سجادیه ارائه ی راهکاری عملی برای بازسازی و احیای اسلام ناب است که به دلیل خفقان آن زمان در قالب دعا و نیایش بیان شده است .

وی صحیفه سجادیه را یکی از جامع ترین و ارزنده ترین منابع اسلامی دانست و خاطرنشان کرد : صحیفه سجادیه از لحاظ رتبه و مقام بعد از قران و نهج البلاغه امیر المومینین (ع) قرار می گیرد و ” اخت القرآن “، “زبور آل محمد” و “انجیل اهل بیت” لقب گرفته است .

جادری همچنین با اشاره به نکات موجود در صحیفه سجادیه ، گفت : عناوینی مچون حق طلبکار، حق کسی که به تو بدی کرده و …که در رساله حقوق به آن پرداخته شده مبین گستردگی معانی مندرج در این کتاب است .

مقام عالی دولت در استان هرمزگان نکته مهم دیگر این کتاب نورانی را شرایط و موقعیت مکانی و زمانی تدوین و تالیف صحیفه سجادیه دانست و افزود : ساختار حکومت امویان و نحوه حکومتشان برپایه تخریب اصول اخلاقی و اسلامی بنا شده بود و به همین دلیل نیز در بین عوام بسیاری از رزایل، فضلیت و بسیاری از صفات نیک نیز نشانه انجماد فکر قلمداد می شد .

وی با تاکید بر ضروری بودن پیروی از صحیه سجادیه در زمان کنونی یاد آور شد : درجامعه کنونی نیز دشمنان سعی دارند مبانی اخلاق را تحریف و تخریب کنند و با سست کردن آنها به اهداف شوم و پلید خود برسند .

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=9458

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.