استاد دانشگاه رویدادهای فرهنگی را در جذب گردشگر تاثیرگذار خواند و گفت: گردشگری ابزاری نرم برای انتقال فرهنگ است.     به گزارش پیارم حاجی آباد به نقل از خبرگزاری فارس از رشت، هومن جوکار عصر امروز در همایش تخصصی «گردشگری، تنوع‌زیستی پستانداران ایران» با اشاره به هدف گردشگری شمال کشور برای بسیاری از مردم ایران اظهار ...

استاد دانشگاه رویدادهای فرهنگی را در جذب گردشگر تاثیرگذار خواند و گفت: گردشگری ابزاری نرم برای انتقال فرهنگ است.

خبرگزاری فارس: گردشگری ابزار نرم انتقال فرهنگ است

 

 

به گزارش پیارم حاجی آباد به نقل از خبرگزاری فارس از رشت، هومن جوکار عصر امروز در همایش تخصصی «گردشگری، تنوع‌زیستی پستانداران ایران» با اشاره به هدف گردشگری شمال کشور برای بسیاری از مردم ایران اظهار کرد: تنوع‌زیستی و اقلیم گیلان در جذب گردشگر مهم است.

وی حفظ محیط زیست را بسیار بااهمیت عنوان کرد و افزود: عرض جغرافیایی و نقطه‌زیستی در موضوع گردشگری اهمیت زیادی دارد.

جوکار کشور ایران را نسبت به عرض جغرافیایی بسیار متنوع خواند و تصریح کرد: انبه و موز در جنوب شرق کشور تولید می‌شود و گیاهان شمال آفریقا در خوزستان رشد می‌کند.

این استاد دانشگاه، آب‌وهوای شمال ایران را اروپایی توصیف کرد و گفت: ایران دارای اقلیم متنوع است.

وی با بیان اینکه اکوتوریسم ارتفاع تنوع خاک، گیاهان و جانوران را دربر می‌گیرد، خاطرنشان کرد: اختلاف ارتفاع موجب تنوع گیاهان و حیوانات در طبیعت می‌شود و ایران از این موهبت برخوردار است.

جوکار به منطقه هیرکانی شمال ایران اشاره کرد و یادآور شد: قدر این منطقه بسیار باریک را باید بدانیم.

*گردشگر داخلی تمام نیاز گیلان را برآورده می‌کند

مدیر پروژه ملی یوزپلنگ آسیایی با تاکید بر اینکه گردشگر داخلی تمام نیاز گیلان را برآورده می‌کند، اظهار کرد: منطقه هیرکانی برای جذب گردشگر بسیار حائز اهمیت است.

جوکار اکوتوریسم را سفری مسئولانه خواند و بیان کرد: اکوتوریسم حافظ محیط زیست است.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه اکوتوریسم موجب بهبود زندگی مردم محلی می‌شود، تصریح کرد: گردشگری باید با توجه به کاربری هر منطقه تعریف شود.

جوکار بر برنامه‌ریزی تنوع‌زیستی گردشگری در چرخه اقتصادی هر منطقه تاکید کرد و گفت: با گردشگری می‌توان درآمد هر منطقه را به طور عادلانه توزیع کرد.

مدیر پروژه ملی یوزپلنگ آسیایی با اشاره به انواع اکوتوریست، یادآور شد: اکوتوریست دارای هدف ویژه، اکوتوریست دارای هدف عام و اکوتوریست اتفاقی انواع اکوتوریست در هر منطقه محسوب می‌شود.

*پلنگ گیلان بزرگ‌ترین پلنگ دنیا

وی جانواران گیلان را دارای ویژگی منحصربه‌فرد خواند و اظهار کرد: پلنگ گیلان بزرگ‌ترین پلنگ دنیا از نظر درشتی اندام است.

جوکار به قابلیت‌های گردشگری ایران به‌ویژه گیلان اشاره کرد و گفت: بازار رشت موزه تنوع‌زیستی شمال کشور محسوب می‌شود.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه رویدادهای فرهنگی در جذب گردشگر تاثیرگذار است، تصریح کرد: گردشگری ابزار نرم برای انتقال فرهنگ است.

وی پرنده‌نگری را از جمله قابلیت‌های گردشگری گیلان دانست و بیان کرد: روش‌های سنتی صید پرنده در دیگر نقاط دنیا وجود ندارد و از قابلیت‌های گیلان در موضوع گردشگری باید استفاده بهینه شود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=9451

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.