تیم ملی والیبال ایران در آخرین بازی خود در رقابت‌های جام قهرمانان قاره‌ها توانست ژاپن را شکست دهد. Tweet   پنجمین دیدار ایران در رقابت‌های والیبال جام قهرمانان قاره‌ها برابر تیم ملی ژاپن، میزبان محبوب فدراسیون جهانی و این دوره از مسابقات برگزار شد؛ جدال ایران و ژاپن از رقابت‌های سنتی والیبال آسیا محسوب می‌شود. این مسابقه از ساعت۱۲:۴۰ در ...

تیم ملی والیبال ایران در آخرین بازی خود در رقابت‌های جام قهرمانان قاره‌ها توانست ژاپن را شکست دهد.

خبرگزاری فارس: ایران ۳ - ژاپن صفر؛ جدال سنتی و نتیجه تکراری/ ایران بالاتر از آمریکا چهارم شد

 

پنجمین دیدار ایران در رقابت‌های والیبال جام قهرمانان قاره‌ها برابر تیم ملی ژاپن، میزبان محبوب فدراسیون جهانی و این دوره از مسابقات برگزار شد؛ جدال ایران و ژاپن از رقابت‌های سنتی والیبال آسیا محسوب می‌شود. این مسابقه از ساعت۱۲:۴۰ در سالن متروپلیتن توکیو انجام شد و در پایان با حساب ۳ بر صفر (۲۵ بر ۱۷، ۲۵ بر ۱۸، ۲۵ بر ۱۴) به سود ایران خاتمه پیدا کرد.

گری ساتو، سرمربی ژاپنی‌الاصل اما آمریکایی تیم ملی ژاپن است. ژاپنی‌ها برای تغییر و پیشرفت در والیبال‌شان از تابستان امسال این مربی ۵۸ ساله را به خدمت گرفته‌اند. ساتو پیش از آغاز مسابقات قهرمانان قاره‌ها در ۲۳ بازی رسمی، سرمربیگری ژاپن را بر عهده داشته، اما حضور این مربی هم در روند شکست‌های اخیر ژاپن مقابل ایران تاثیری نداشت و میزبان جام قهرمانان قاره‌ها بازهم مغلوب شاگردان ولاسکو شد.

ژاپن در دو سال گذشته ۶ مسابقه رسمی را به ایران واگذار کرده است؛ آنها دو بار در قهرمانی‌های آسیا ۲۰۱۱ و ۲۰۱۳ و همچنین در جام‌جهانی ۲۰۱۱ و انتخابی المپیک ۲۰۱۲ و انتخابی لیگ جهانی ۲۰۱۳ طعم شکست از ایران را چشیده بودند.

شاگران ساتو که از بازی‌های گذشته خود در رقابت‌های جام قهرمانان قاره‌ها موفق به کسب حتی یک امتیاز هم نشده بودند بسیار امید داشتند تا این‌بار بتوانند ضمن شکست ایران نخستین پیروزی خود را مقابل چشم هواداران‌شان جشن بگیرند، اما شاگردان ولاسکو تیمی نبودند که به این راحتی مغلوب چشم‌بادامی‌ها شوند.

شاگران ولاسکو گیم نخست را خوب آغاز کردند و توانستند در امتیاز ۶ بر ۳ از حریف خود پیش بیفتند تا ساتو درخواست وقت استراحت کند. ۱۰ امتیاز اختلاف در وقت استراحت فنی دوم و نتیجه ۱۶ بر ۶ به سود ایران نشان از برتری بی چون و چرای شاگردان ولاسکو داشت. این گیم در پایان با حساب ۲۵ بر ۱۷ به سود ایران خاتمه پیدا کرد.

ست دوم را هم ایران با برتری آغاز کرد و در امتیاز ۵ بر یک سرمربی ژاپن درخواست وقت استراحت کرد. در این گیم شاگردان ولاسکو در دفاع، سرویس و اسپک کم نقص بودند و پاس‌های بی‌نظیر معروف هم بسیار به برتری ایران کمک کرد. ست دوم هم با برتری ایران در جریان بود تا اینکه در امتیاز ۱۶ بر ۱۰ به سود شاگردان ولاسکو، تیم‌ها به وقت استراحت فنی دوم رفتند. ست دوم هم با امتیاز ۲۵ بر ۱۸ به سود ایران خاتمه پیدا کرد و آخرین امتیاز برای ایران هم به کمک اشتباه ژاپنی‌ها در زدن سرویس برای شاگردان ولاسکو کسب شد.

در ست سوم ژاپنی‌ها برای نخستین بار در امتیاز ۴ بر ۳ از ایران پیش افتادند، اما ایران خیلی زود نتیجه را جبران کرد و با اسپک شهرام محمودی ایران به امتیاز ۸ رسید تا تیم‌ها به وقت استراحت فنی اول بروند. در این وقت استراحت نتیجه بازی ۸ بر ۶ به سود شاگردان ولاسکو بود. دفاع‌های هماهنگ و حمله‌های کم نقص ملی‌پوشان ایران موجب شد تا در امتیاز ۱۶ بر ۱۰ به سود شاگردان ولاسکو تیم‌ها به وقت استراحت فنی دوم بروند. بازیکنان ایران به خوبی اسپک‌ها شیمیزو را دفاع می‌کردند و در مقابل قائمی و داودی و تشکری به خوبی در حملات به ایران کمک می‌کردند و اختلاف رفته رفته بیشتر می‌شد؛ این گیم در پایان با حساب ۲۵ بر ۱۴ به سود شاگردان ولاسکو تمام شد تا جدال سنتی ایران و ژاپن بازهم با برتری ۳ بر صفر ایران خاتمه پیدا کند.

با این نتیجه تیم ایران جمع امتیازهای خود را به عدد ۷ رساند و توانست بالاتر از تیم‌های آمریکا و ژاپن در جایگاه چهارم قرار بگیرد. ژاپنی‌ها هم نتوانستند از ۵ مسابقه خود در این دوره از مسابقات با وجود میزبانی امتیازی کسب کنند.

پیش از این تیم ملی والیبال برزیل با غلبه بر ایتالیا قهرمانی خود را در این دوره از مسابقات قطعی کرده بود و روسیه هم با شکست آمریکا در جایگاه دوم ایستاد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=9398

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.