معاون اول رئیس جمهور آمریکا در تلاش برای متقاعد کردن سناتورهای آمریکایی به تصویب نکردن تحریم‌های جدید علیه ایران به آنها اعلام کرد که کاهش تحریم‌ها موقتی و نسبتا اندک خواهد بود. به گزارش پیارم حاجی آباد به نقل از روزنامه «تایمز اسرائیل»، بنا بر اعلام کاخ سفید، جوزف بایدن به گروهی از سناتورهای دموکرات اعلام ...

بایدن: کاهش تحریم‌ ایران اندک خواهد بود

معاون اول رئیس جمهور آمریکا در تلاش برای متقاعد کردن سناتورهای آمریکایی به تصویب نکردن تحریم‌های جدید علیه ایران به آنها اعلام کرد که کاهش تحریم‌ها موقتی و نسبتا اندک خواهد بود.

به گزارش پیارم حاجی آباد به نقل از روزنامه «تایمز اسرائیل»، بنا بر اعلام کاخ سفید، جوزف بایدن به گروهی از سناتورهای دموکرات اعلام کرده هدف مذاکرات آمریکا و سایر کشورها با ایران، ممانعت از دستیابی ایران به تسلیحات هسته‌ای است.

وی افزود: توافقنامه موقت با ایران، برنامه هسته‌ای این کشور را به طور موقت به عقب می‌راند که این توافقنامه شامل محدود شدن چشمگیر برنامه هسته‌ای ایران است تا بتوان بررسی مهمترین نگرانی‌های واشنگتن از جمله ظرفیت‌های غنی‌سازی ایران، ذخایر موجود اورانیوم، سانتریفیوژها و توانایی تولید پلوتونیوم مورد استفاده در راکتور اراک را آغاز کرد.
بنابر بیانیه کاخ سفید، بایدن همچنین به سناتورها از جمله ریچارد بلومنتال، بن کاردین، کوری بوکر، آل فرانکن و الیزابت وارن گفت، هر نوع کاهش تحریم‌ها نسبت به محدودیت‌هایی که باقی می‌مانند، اندک هستند. در واقع، آسایش خاطری که به عنوان گام نخست به ایران می‌دهیم، در مقایسه با تاثیر تحریم‌های ما، اندک و موقتی خواهد بود.
بر اساس این گزارش، برخی سناتورهای آمریکایی مایلند ایران را با دور جدید تحریم‌ها هدف قرار دهند اما دولت اوباما از آنها خواسته‌ تا منتظر بمانند و استدلال آنها این بوده تحریم‌های موجود باعث شده ایران برای کاهش آنها پای میز مذاکره بنشیند. دولت آمریکا بر این باور است تحریم‌های جدید می‌تواند مذاکرات حساسی که از چهارشنبه در ژنو آغاز شده است، را دچار اختلال و هرج و مرج کند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=9340

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.