با هدف اشاعه فرهنگ مدیریت مصرف برق در بین دانش‌آموزان، مدیران، معلمان و مربیان استان در تمامی مقاطع تحصیلی، اداره کل آموزش و پرروش هرمزگان و شرکت توزیع برق تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند. ——————————-     به گزارش  پیارم حاجی آباد به نقل از خبرگزاری فارس از بندرعباس، مدیر عامل شرکت توزیع برق استان صبح امروز در این ...

با هدف اشاعه فرهنگ مدیریت مصرف برق در بین دانش‌آموزان، مدیران، معلمان و مربیان استان در تمامی مقاطع تحصیلی، اداره کل آموزش و پرروش هرمزگان و شرکت توزیع برق تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

خبرگزاری فارس: آموزش و پرورش هرمزگان و شرکت توزیع برق تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند
——————————-

 

 

به گزارش  پیارم حاجی آباد به نقل از خبرگزاری فارس از بندرعباس، مدیر عامل شرکت توزیع برق استان صبح امروز در این آیین با اشاره به سیاست‌های کلی اصلاح الگوی مصرف برق اظهار داشت: ضرورت توسعه پایدار منطقه و نیز اهمیت حامل‌های انرژی در جامعه و حفظ محیط زیست از یک طرف و از سوی دیگر نقش موثر دانش آموزان در خانواده‌ها بمنظور افزایش سطح آگاهی و همکاری گسترده اقشار جامعه در زمینه پیاده سازی طرح‌های مدیریت مصرف برق و در نهایت کاهش پیک مصرف در فصل تابستان، تفاهمنامه‌ای تحت عنوان “همیاران بابا برقی” بین شرکت توزیع نیروی برق استان هرمزگان و اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان در چهار بند منعقد و پس از تنفیذ قابل اجرا از سمت هر دو طرف است.

عبدالصاحب ارجمند افزود: این تفاهم‌نامه با موضوع اصلاح و بهینه‌سازی الگو مصرف انرژی الکتریکی و نیز افزایش میزان سطح آگاهی مشترکین خانگی و همکاری گسترده این قشر از جامعه در خصوص رعایت مدیریت مصرف برق و کاهش پیک بار مصرف در فصل تابستان با ایجاد فرهنگ‌سازی از طریق ارائه آموزش‌های منظم، کنترل و ایجاد انگیزه در بین اقشار دانش‌آموزان، مدیران و مربیان در مقاطع مختلف تحصیلی دبستان، راهنمایی و متوسطه استان هرمزگان با همکاری طرفین مذکور منعقد می‌شود.

وی اضافه کرد: این تفاهم‌نامه از تاریخ تنفیذ برای مدت پنج سال بین طرفین برقرار و اجرا می‌شود و در صورت تشخیص و تمایل طرفین این تفاهم‌نامه در سر رسید خود قابل تمدید است.

ارجمند تهیه، تدارک و آماده‌سازی کلیه ملزومات و مطالب آموزشی مورد نیاز برای اجرای طرح همیاران بابا برقی در کل استان، ارائه طرح همیاران بابا برقی به مدیران، معلمان، رابطین طرح در مدارس و دانش‌آموزان، برگزاری کارگاه‌های آموزشی علمی، برگزاری بازدیدها، اردوهای آموزشی، سمینارهای توجیهی، مسابقات و برنامه‌های انگیزشی ویژه داوطلبین طرح، برگزاری جشن برترین همیار بابا برقی با حضور هنرمندان محبوب کودکان و نوجوانان و اهدای جوایز ارزنده به داوطلبین ممتاز طرح در قالب نوشتار، فیلم و صوت را از تعهدات شرکت توزیع برق در این تفاهم‌نامه عنوان کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان نیز با اشاره به تعهدات آموزش و پرورش در این تفاهم‌نامه بیان داشت: معرفی و ابلاغ طرح به نواحی و شهرستان‌های تابعه و انجام هماهنگی‌های لازمه بمنظور آغاز طرح، همکاری در برگزاری کارگاه‌های آموزشی، اردوها و بازدیدهای آموزشی، جانمایی مطالب آموزشی به منظور اشاعه فرهنگ مدیریت مصرف برق در بین دانش‌آموزان و خانواده‌ها از اهم این تعهدات است.

احمد آخوندی افزود: رویکرد آموزش و پرورش در پذیرش این تفاهم نامه بر این است که با استفاده از همه ظرفیت‌های خود با تلاش مجدانه و مستمر همه مشارکت‌کنندگان در طرح، ضمن رعایت الگوی مصرف، زمینه‌ساز توسعه پایدار منطقه و حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی به ویژه در حوزه انرژی باشد تا از این راه از این نعمت ارزشمند پاسداری کرده و شاهد پیشرفت و رفاه نسل‌های آینده باشیم.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=9308

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.