مدیر کل کتابخانه‌های عمومی هرمزگان گفت: کتابخانه عمومی شهدای بندرعباس که بدلیل واقع شدن در طرح توسعه بلوار ساحلی در طرح تخریب قرار گرفته است به مسجد علی ابن ابیطالب (ع) منتقل می‌شود..     به گزارش پیارم حاجی آباد به نقل از خبرگزاری فارس از بندرعباس، محسن زینلی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برابر ...

مدیر کل کتابخانه‌های عمومی هرمزگان گفت: کتابخانه عمومی شهدای بندرعباس که بدلیل واقع شدن در طرح توسعه بلوار ساحلی در طرح تخریب قرار گرفته است به مسجد علی ابن ابیطالب (ع) منتقل می‌شود..

خبرگزاری فارس: کتابخانه شهدای بندرعباس به مسجد علی ابن ابیطالب(ع) منتقل می‌شود

 

 

به گزارش پیارم حاجی آباد به نقل از خبرگزاری فارس از بندرعباس، محسن زینلی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برابر آخرین توافق انجام شده با شورای شهر و شهرداری بندرعباس قرار بر این شد تا کتابخانه عمومی شهدای بندرعباس به ضلع شرقی مسجد علی ابن ابیطالب منتقل و با اجاره مکان، برای استفاده کتابخانه مناسب‌سازی شود.

وی همچنین در خصوص سرنوشت ساختمان واقع شده در طرح توسعه بلوار گفت: شهرداری بنا دارد این مکان را با هویت فرهنگی بازسازی و حفظ کند.

این مسئول ادامه داد: در این طرح برای اجرای کار مشترک فرهنگی  بخشی از آن نیز در اختیار مطالعه قرار خواهد گرفت.

زینلی در ادامه با اشاره به  سند چشم انداز توسعه کشوردر افق ۱۴۰۴، میزان سرانه فضاهای فیزیکی کتابخانه‌های عمومی را در شاخص کشوری به ازای هر ۱۰۰ نفر هشت متر عنوان کرد که این رقم برای استان هرمزگان هم اکنون یک متر است.

وی افزود: برای کم کردن فاصله زیاد شاخص کشوری، در این زمینه هشت کتابخانه عمومی در استان هرمزگان با پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصد در حال احداث است که دو کتابخانه در رودان و بندرلنگه در آستانه بهره برداری است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=9305

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.