محمد هادی زاهدی‌ رئیس مرکز اسناد و کتابخانه‌های آستان قدس گفت: مقام معظم رهبری تاکنون ۱۴ هزار جلد کتاب خطی به این مرکز اهدا کرده اند که بزرگترین واقف کتاب های خطی به آستان قدس رضوی است. به گزارش پیارم به نقل از سایت صبح توس، محمدهادی زاهدی در جمع خبرنگاران با بیان که ۱۱ ...

محمد هادی زاهدی‌ رئیس مرکز اسناد و کتابخانه‌های آستان قدس گفت: مقام معظم رهبری تاکنون ۱۴ هزار جلد کتاب خطی به این مرکز اهدا کرده اند که بزرگترین واقف کتاب های خطی به آستان قدس رضوی است.به گزارش پیارم به نقل از سایت صبح توس، محمدهادی زاهدی در جمع خبرنگاران با بیان که ۱۱ قرن از عمر کتابخانه‌ آستان قدس رضوی می گذرد، افزود: آستان قدس در مجموع ۵۰ باب کتابخانه در سراسر کشور دارد که ۱۰ باب از آن ها کتابخانه‌های تخصصی است.
وی با تاکید بر این که در این کتابخانه اسناد، مدارک و کتاب‌هایی از ۱۱ قرن گذشته گردآوری شده که ۸۵ هزار جلد کتاب خطی تنها بخشی از این گنجینه نفیس است، ابراز داشت: رهبر معظم انقلاب با ۱۴ هزار جلد کتاب‌های خطی اهدایی، بزرگترین واقف کتاب‌های خطی به آستان قدس هستند.


رئیس مرکز اسناد و کتابخانه‌های آستان قدس رضوی از راه اندازی امانتکده کتاب‌های جیبی با ۳۵ هزار جلد کتاب و کتابخانه دیجیتالی با بیش از سه میلیون جلد کتاب تا پایان سال جاری خبر داد و متذکر شد: این مرکز جدید می تواند گام موثری در جهت اعتلای فرهنگ کتابخوانی مردم داشته باشد.


وی با تاکید بر این که بیش از ۲۱ میلیون سند و مدرک در این کتابخانه وجود دارد و ۱۷۲ هزار عضو نیز تنها در کتابخانه مرکزی رفت و آمد دارند، یادآور شد: در همین راستا تا پایان سال جاری بیش از ۶ هزار و ۵۰۰ متر مربع فضای کتابخانه‌ای جدید به مجموعه کتابخانه‌های آستان قدس افزوده می‌شود.


زاهدی بزرگترین واقف کتاب‌های خطی به این آستان را رهبر معظم انقلاب عنوان کرد و گفت: معظم له تا کنون ۱۴ هزار جلد کتاب خطی به این مرکز اهدا کرده‌اند.


وی اظهار کرد: طی پنج سال گذشته بیش از پنج میلیارد تومان از سوی تولیت آستان قدس رضوی برای خرید و به روز رسانی کتاب‌های این مرکز هزینه شده که بدین منظور ۷۵۰ هزار جلد کتاب چاپی و هشت هزار جلد کتاب خطی خریداری شده است.


رئیس مرکز اسناد و کتابخانه‌های آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: اخیرا خیری با نام حجت‌الاسلام عابدین‌زاده کتابخانه شخصی خود را با ۱۸ هزار جلد کتاب به این مرکز اهدا نموده است که در بین کتب اهدایی مقادیری کتب بسیار ارزشمند خطی نیز وجود دارد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=9278

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.