امروز ۱۵ نوامبر مصادف است با دومین روز تهاجم وحشیانه رژیم صهیونیستی به نوار غزه که با ترور «احمد الجعبری» معاون فرمانده گردان‌های القسام شاخه نظامی حماس آغاز شد. رژیم صهیونیستی در دومین روز حمله به غزه با عنوان «ستون ابرها» بیش از ۶۰ بار غزه را آماج حملات خود قرار داد و در مقابل ...

امروز ۱۵ نوامبر مصادف است با دومین روز تهاجم وحشیانه رژیم صهیونیستی به نوار غزه که با ترور «احمد الجعبری» معاون فرمانده گردان‌های القسام شاخه نظامی حماس آغاز شد.

رژیم صهیونیستی در دومین روز حمله به غزه با عنوان «ستون ابرها» بیش از ۶۰ بار غزه را آماج حملات خود قرار داد و در مقابل نیروهای مقاومت فلسطین نیز در پاسخ به تجاوزات این رژیم بیش از ۲۰۰ موشک به سمت سرزمین های اشغالی شلیک کردند.

خبرگزاری فارس برای اطلاع دقیق کاربران از اخبار این جنگ، روز شمار تحولات آن را هر روز روی خروجی قرار می دهد.

سفیر اسرائیل قاهره را ترک کرد؛ سفیر رژیم صهیونیستی در پی تصمیم مصر برای فراخواندن وی در واکنش به حملات رژیم صهیونیستی، قاهره را ترک کرد.

حمله هوایی رژیم صهیونیستی به نوار غزه از سر گرفته شد؛ رژیم صهیونیستی بار دیگر حملات به نوار غزه را از سر گرفت و شهر دیر البلح در مرکز غزه را مورد حمله قرار داد.

امیرعبداللهیان: مقاومت در فلسطین پاسخی دندان شکن به تل‌‌آویو خواهد داد؛ حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه ایران در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت:‌ بازیگران جدید و فضای جدید منطقه فرصت هرگونه گستاخی را از جنایتکاران صهیونیست سلب خواهد کرد.

وی با بیان اینکه رژیم صهیونیستی با ناامیدی از فروپاشی محور مقاومت و ناکامی در سوریه، تلاش می‌کند با حملات بزدلانه به غزه شکست خود را پنهان کند، یادآور شد: در حالی که این رژیم با این اقدام وارد راهبردی کاملاً خطا و اشتباه شده است

 

گردان‌های قسام مسئولیت حمله به بئرالسبع با ۸ موشک گراد را بر عهده گرفت.

فرانسه به حمله اسرائیل به نوار غزه واکنش نشان داد؛ یک سخنگوی وزارت امور خارجه فرانسه درباره حمله امروز رژیم صهیونیستی به نوار غزه گفت: «فرانسه شدیدا از وخامت اوضاع در غزه و جنوب اسرائیل نگران است و از طرفین می‌خواهد با رعایت خویشتن‌داری از شدید‌تر شدن خشونت جلوگیری کنند.»

تشکیل اتاق عملیات مشترک گروه‌های مقاومت فلسطینی؛ گروه‌های مقاومت فلسطینی اتاق عملیات مشترک با هدف هماهنگی سیاسی و میدانی تشکیل دادند.

سانسور اخبار غزه در شبکه خبری العربیه؛ شبکه خبری العربیه که روزانه اخبار سوریه را در صدر اخبار خود قرار داده و خبرهای ضد سوری منتشر می‌کند، در پوشش اخبار غزه سانسور خبری را در پیش گرفته است.

روسیه توقف خشونت ها علیه مردم غزه را خواستار شد؛ «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه در نشست خبری پس از دیدار با وزاری امور خارجه کشور های شورای همکاری خلیج فارس در ریاض گفت: «مهم است که حملات و خشونت ها در نوار غزه متوقف شود.»

کابینه اسرائیل مجوز فراخوان نیروهای ذخیره ارتش را صادر کرد؛ دفتر «بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر اسرائیل طی بیانیه‌ای اعلام کرد: وزرا که تشکیل جلسه داده بودند توافق کردند که به ارتش اسرائیل اجازه دهند تا نیروهای ذخیره را بر حسب نیاز و مجوز وزیر دفاع فراخوانند.

ناو جنگی ارتش رژیم صهیونیستی هدف موشکی مقاومت قرار گرفت؛ شبکه خبری المنار اعلام کرد که ناو جنگی رژیم صهیونیستی در سواحل غزه با موشک “کورنت” هدف قرار گرفته است. ارتش اسرائیل حمله موشکی به ناو این رژیم در غزه را تائید کرد. بر اساس این گزارش، در این حمله یک نظامی کشته و ۳ نفر دیگر زخمی شدند.

حرکت نفربرهای زرهی اسرائیل به سمت جنوب فلسطین اشغالی؛ کانال ۱۰ تلویزیون اسرائیل اعلام کرد که نفربرهای ارتش اسرائیل به سمت جنوب فلسطین اشغالی در حرکت هستند.

اسرائیل بیش از ۶۰ بار غزه را آماج حملات خود قرار داد؛ اسرائیل از عصر روز چهارشنبه تاکنون بیش از ۶۰ بار غزه را آماج حملات خود قرار داده است. در مقابل نیروهای مقاومت فلسطین نیز در پاسخ به تجاوزات رژیم صهیونیستی به غزه بیش از ۹۰ موشک به سمت سرزمین های اشغالی شلیک کردند.

تل‌آویو قصد ندارد این دور از حملات به غزه را متوقف کند؛ «آوی دیختر» وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی درباره حملات این رژیم به نوار غزه گفت: قصد نداریم این دور از حملات را پایان داده و متعاقبا متحمل ضربه های بیشتر شویم. وی افزود که طی جنگ ۲۲ روزه غزه، اسرائیل به سیستم گنبد آهنین دسترسی نداشت که اکنون آن را در اختیار دارد.

موشک‌های مقاومت به تل‌آویو رسید؛ گردانهای القسام اعلام کرد که با دو فروند موشک ساخت داخل، تل آویو را هدف قرار داده است.

تماس تلفنی نتانیاهو با کاخ سفید/تشکر از اوباما: نخست وزیر رژیم صهیونیستی در تماس تلفنی با رئیس جمهور آمریکا، از حمایت های واشنگتن از حمله اسرائیل به نوار غزه تشکر کرد.

قائم مقام وزارت خارجه عراق: تجاوز اسرائیل به غزه روزنه‌های صلح را می‌بندد: قائم مقام وزارت امور خارجە عراق حملات تروریستی روز چهارشنبه رژیم صهیونیستی بە غزه را که به شهادت ۸ فلسطینی و زخمی شدن بیش از ۵۰ نفر انجامید، بە شدت محکوم کرد.

برق بخشی از جنوب شهر تل‌آویو قطع شد: در پی اصابت موشک‌های مقاومت فلسطین به تل‌آویو ، برق بخشی از خطوط جنوب این شهر قطع شد.

نشست غیرعلنی شورای امنیت درباره تجاوز اسرائیل به غزه: شبکه خبری العربیه از نشست غیرعلنی شورای امنیت درباره تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه خبر داد.

اسرائیل بار دیگر حمله به غزه را از سرگرفت: شبکه خبری المنار در خبری فوری از آغاز حمله هوایی رژیم صهیونیستی به نوار غزه خبر داد.

 

تماس تلفنی اوباما با رئیس جمهور مصر درباره تحولات غزه: خبرگزاری رویترز از تماس تلفنی رئیس جمهور آمریکا با رئیس جمهور مصر درباره تحولات غزه خبر داد.

مقاومت فلسطین ۵فروند موشک گراد به فلسطین اشغالی شلیک کرد: همزمان با دور جدید تجاوز اسرائیل به غزه ، گردانهای القسام شاخه نظامی حماس از شلیک ۵فروند موشک گراد به شهر بئرالسبع در فلسطین اشغالی خبر داد.

مصر سفیر خود از تل‌آویو را فرا خواند: مصر در اعتراض به حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه، سفیر خود از تل‌آویو را فراخواند.

حمایت شدید «رایس» از حملات گسترده اسرائیل به نوار غزه: نماینده آمریکا در سازمان ملل در نشست پشت درهای بسته شورای امنیت به شدت از حملات هوایی اسرائیل علیه نوار غزه حمایت کرد.

 

حمایت سناتورهای آمریکایی از حمله اسرائیل به نوار غزه: ۵ سناتور آمریکایی طی بیانیه‌ای حمایت خود از حملات اسرائیل به نوار غزه که تا کنون ۹ کشته و ده‌ها زخمی داشته را اعلام کردند.

شمار شهدای حملات اسرائیل به غزه به ۱۲ نفر رسید: در تازه‌ترین حملات جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به خان یونس دست کم ۳ فلسطینی دیگر به شهادت رسیدند تا شمار شهدای این حملات به ۱۲ تن برسد.

نشست فوق‌العاده شورای امنیت درباره حملات اسرائیل به غزه بدون نتیجه پایان یافت: نشست فوق‌العاده شورای امنیت سازمان ملل درباره حمله گسترده اسرائیل به نوار غزه بدون هیچگونه نتیجه‌ای به پایان رسید.

تماس تلفنی محمود عباس با مرسی؛ «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین شب گذشته در تماس تلفنی با «محمد مرسی» رئیس جمهور مصر درباره تحولات جاری در نوار غزه در سایه حمله نظامی اسرائیل به این منطقه گفت‌وگو کرد. وی از مرسی خواست تا تمام تلاش خود را برای توقف این حملات وقف کند.

تحلیل‌گر امور اسرائیل: نتانیاهو وارد حمله زمینی علیه غزه نخواهد شد؛ «اکرم عطاء الله» گفت که «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر این رژیم به همین حملات هوایی علیه غزه اکتفا خواهد کرد و این نقشه اسرائیلی‌ها است و این حمله به هیچ وجه به حمله زمینی به نوار غزه تبدیل نخواهد شد.

شب سیاه صهیونیست ها چگونه گذشت؛ شهرک نشینان صهیونیست دیشب را در سکوت، وحشت و خاموشی به سر بردند،  در این موشک باران‌ها که برای اولین بار شهرهایی مانند تل آویو و منطقه تاسیسات هسته ای دیمونا را نیز شامل شد، خطوط شبکه برق جنوب تل‌آویو هدف اصابت موشک‌های مقاومت قرار گرفته و آسیب دید که در پی آن برق بخشی از این شهر قطع شد.

سخنگوی جبهە صدر: کشورهای اسلامی جواب کوبندەای بە تل‌آویو بدهند؛ شیخ “صالح العبیدی” در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: مسلمانان تمامی جهان باید در مقابل این تجاوز و ترورهای پی در پی رژیم صهیونیستی متحد و پایدار باشند و جواب کوبندەای بە غاصبان سرزمین فلسطین بدهند.

از حمایت مطلق آمریکا تا سکوت مرگبار رژیم‌های عربی؛ حمله رژیم صهیونیستی به غزه در حالی ادامه دارد که برخی کشورها از جمله آمریکا و انگلیس با جانبداری از تل‌آویو، پاسخ های موشکی گروه های فلسطینی را محکوم می‌کنند و رژیم های مرتجع عربی نیز طبق معمول سکوت مرگباری در قبال آن اتخاذ کرده‌اند.

پاسخ قاطع مقاومت فلسطین با شلیک ۱۳۳موشک به سرزمین های اشغالی؛ ارتش رژیم صهیونیستی در پیامی کوتاه که در شبکه اجتماعی توئیتر منتشر شد، اعلام کرده است که ظرف ۲۴ ساعت گذشته، ۱۳۳ فروند موشک از نوار غزه به سوی سرزمین‌های اشغالی شلیک شده است.

۳ کشته در حمله موشکی مقاومت به شهرک‌های اسرائیلی؛ حمله موشکی نیروهای مقاومت به «اسدود» و «کریات ملاخی» دست‌کم ۳ کشته و ۵ زخمی به همراه داشته است.

مهمان‌پرست: غیرمتعهدها مناسبات با رژیم صهیونیستی را قطع کنند؛ رامین مهمان‌پرست سخنگوی وزارت امور خارجه ایران گفت: متأسفانه در سکوت سازمان‌ها و مجامع بین‌المللی مدعی حقوق بشر کشتار مردم مظلوم و بی‌پناه فلسطین تبدیل به رویه معمول رژیم صهیونیستی شده و انفعال این سازمان‌ها و نهادها در برخورد با این جنایات سبب جری‌تر شدن بیش از پیش رژیم صهیونیستی شده است.

رکن‌آبادی: محور مقاومت قوی‌تر از گذشته و دشمنان ناچار به عقب‌نشینی؛ غضنفر رکن‌آبادی سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان گفت: اکنون محور مقاومت روز به روز قوی‌تر از گذشته شده و دشمنان چاره‌ای جز عقب‌نشینی از اهداف ترسیم شده قبلی خود ندارند.

روسیه: حملات اسرائیل تغییری در مواضع فلسطین بوجود نخواهد آورد؛ «ویتالی چورکین» نماینده دائم روسیه در سازمان ملل اعلام کرد که تلاش فلسطین برای استقلال و حق حاکمیت خویش بعد از حملات اسرائیل به نوار غزه تغییری نخواهد کرد، علاوه بر این آنها همچنان به تلاش خود برای عضویت در سازمان ملل ادامه خواهند داد.

رادیو اسرائیل: حمله به غزه گسترده‌تر از «سرب گداخته» خواهد بود؛ رادیو رژیم صهیونیستی به نقل از افسران بلندپایه ارتش این رژیم اعلام کرد که تجاوز جدید به غزه از جنگ ۲۲ روزه در سال ۲۰۰۸ گسترده‌تر خواهد بود.

تظاهرات ضد صهیونیستی در ترکیه؛ مردم در ترکیه در اعتراض به حمله صهیونیست ها به غزه تظاهرات کردند.

حماس: اشغالگران هزینه سنگینی را می‌پردازند؛ «سامی ابوزهری» سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در غزه تاکید کرد که اشغالگران صهیونیست به علت ترور احمد الجعبری از فرماندهان حماس و گردان‌های عزالدین القسام و ادامه حملات وحشیانه خود به ملت فلسطین در نوار غزه هزینه گرانی را پرداخت خواهد کرد.

آمادگی مقاومت فلسطین برای مقابله با حمله زمینی صهیونیست‌ها؛ گروه‌های مقاومت فلسطین با تشکیل ستاد مشترک برای مقابله با حملات رژیم صهیونیستی اعلام آمادگی کردند. شاخه نظامی حماس موسوم به گردان عزالدین القسام نیز به تمام نیروهای خود برای مقابله با حملات رژیم صهیونیستی اعلام آماده باش داد.

جهاد اسلامی: فرماندهان جنگی رژیم صهیونیستی را سرنگون می‌کنیم؛ «داوود شهاب» سخنگوی جنبش جهاد اسلامی در گفت‌وگو فارس در غزه تاکید کرد که پاسخ به جنایات صهیونیست‌ها در غزه و ترور احمد الجعبری به زودی با کیفیت و راهکارهای مناسب آغاز خواهد شد و اشغالگران و فرماندهان جنگی آنها را سرنگون خواهد کرد.

نتانیاهو با چه انگیزه‌هایی دستور حمله به غزه را صادر کرد؛ انگیزه‌های نتانیاهو از حمله به غزه هم دارای جنبه‌های داخلی و هم جنبه‌های منطقه‌ای است و البته وی برای کاخ سفید نیز پیامی را به این وسیله ارسال کرده است.

تماس تل‌آویو با واشنگتن و دوحه ۱۲ ساعت پیش از ترور فرمانده حماس؛ یک مقام مسئول دیپلماتیک اروپایی به هفته‌نامه فلسطینی «المنار» به نقل از منابع رسانه‌ای و سیاسی اسرائیلی گفت: تل آویو برای تجاوز جدید به غزه و ترور «احمد الجعبری» یکی از فرماندهان نظامی جنبش حماس زمینه‌سازی کرده بود و به اقداماتی برای جلب حمایت و پشتیبانی آمریکا برای این حمله، مبادرت ورزیده بود.

استقرار تانک‌های صهیونیستی در نزدیکی مرزهای غزه؛ خبرنگار شبکه العربیه در خبری فوری اعلام کرد که اسرائیل تعداد بیشتری از تانک‌های خود را روانه مرزهای غزه کرده است.

یک رهبر حماس: صهیونیست‌ها روزهای سختی را پیش رو دارند؛ «خلیل ابولیلی» یکی از رهبران جنبش مقاومت اسلامی فلسطین در گفت‌گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در غزه، تاکید کرد که گروه‌های فلسطینی و بویژه گردان‌های عزالدین القسام واکنش فوری نسبت به ترور احمد الجعبری فرمانده نظامی القسام خواهند داشت.

حماس: کشورهای عربی بویژه مصر مناسبات با اسرائیل را قطع کنند؛ ایهاب الغصین رئیس دفتر اطلاع رسانی دولت منتخب فلسطین در نوار غزه خواستار بازگشایی گذرگاه رفح به صورت کامل شد تا در واکنش به جنایت صهیونیست ها در غزه افراد و کالاها به راحتی بتوانند وارد غزه شوند.

گردان‌های ابو علی مصطفی: گروههای فلسطینی برای پاسخ به جنایات صهیونیست‌ها متحد شوند؛ سخنگوی گردان‌های ابوعلی مصطفی شاخه نظامی جبهه مردمی آزادیبخش فلسطین در گفت‌وگوی تلفنی با خبرگزاری فارس در غزه بر آمادگی گروه های مقاومت فلسطین برای مقابله با تجاوزات صهیونیست‌ها در نوار غزه تاکید کرد.

فرار صدها هزار صهیونیست از جنوب فلسطین اشغالی؛ صدها هزار شهرک نشین صهیونیست از دیشب فرار از جنوب سرزمین های اشغالی به سمت بخش های مرکزی و شمالی را از ترس موشک‌های مقاومت آغاز کرده‌اند.

زخمی‌شدن یک نظامی صهیونیست در بلندی‌های جولان؛ شبکه خبری «العربیه» از زخمی شدن یک نظامی صهیونیستی در جولان اشغالی خبر داد. این شبکه به نقل از پایگاه خبری اسرائیلی «روتر نت» این خبر را اعلام کرد و گفت این نظامی بر اثر اصابت خمپاره زخمی شده است.

انهدام یک ساختمان در فلسطین اشغالی و ماندن شهرک نشینان زیر آوار؛ رادیو رژیم صهیونیستی با اشاره به برخورد موشک شلیک شده از سوی گروه‌های فلسطینی به سرزمین‌های اشغالی و تخریب یک ساختمان در منطقه کریات ملاخی اعلام کرد که هنوز افرادی در زیر آوار این ساختمان باقی مانده‌اند و تیم‌های امدادی تلاش می کنند تا آنها را نجات دهند.

صهیونیستها به حریم هوایی لبنان نیز تجاوز کردند؛ جنگنده های رژیم صهیونیستی از ساعت ۱۰ و نیم صبح امروز با گشت زنی در آسمان بیروت پایتخت لبنان ضمن نقض قطعنامه ۱۷۰۱ شورای امنیت و نادیده گرفتن تمامیت ارضی لبنان، موجی از ترس را در میان شهروندان لبنانی ایجاد کردند. این جنگنده ها با اقدام به پرواز در ارتفاع کم از بالای شهرهای صیدا و روستای‌های شرق آن و اردوگاه عین الحلوه و سایر بخش‌های جنوب لبنان عبور کردند.

هزاران فلسطینی پیکر شهدای غزه را تشییع کردند؛ هزاران فلسطینی، پیکرهای ۱۱ فلسطینی را که در تجاوز دیروز جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به نوار غزه به شهادت رسیده بودند، تشییع کردند. در میان این شهدا، پیکر «احمد الجعبری» از فرماندهان نظامی جنبش حماس نیز وجود داشت.

انتشار «فیلم» و «عکس» دلخراش «بدن سوخته» کودک فلسطینی

اخوان‌المسلمین: مصر با قطع روابط با اسرائیل به الگوی اعراب بدل شود؛ جنبش اخوان‌المسلمین مصر ضمن محکومیت ترور «احمد الجعبری»، فرمانده نظامی جنبش حماس، از مقامات مصری خواست تا روابط دیپلماتیک و اقتصادی خود با اسرائیل را قطع کنند.

مصر به مدت ۴۸ساعت گذرگاه رفح را باز می‌کند؛ مصر اعلام کرد که به طور کامل و به مدت ۴۸ گذرگاه رفح را باز خواهد کرد. یک منبع امنیتی اعلام کرده که کلیه تعطیلات سال جدید قمری لغو می شود و گذرگاه به طور کامل طی امروز و فردا باز خواهد شد.

قطر سکوت عربی در قبال تجاوز غزه را شکست؛ پس از گذشت ۲۴ ساعت از تجاوز رژیم صهیونیستی به نوار غزه، شیخ «حمد بن جاسم بن جبر آل ثانی» نخست‌وزیر و وزیر خارجه قطر سرانجام این تجاوز را محکوم و اعلام کرد که این حمله نباید بدون مجازات باقی بماند.

صهیونیست‌ها به فرزند شیرخواره عکاس بی‌بی‌سی هم رحم نکردند؛ شبکه خبری بی‌بی‌سی می‌گوید که فرزند عکاس این شبکه خبری نیز در میان قربانیان حملات رژیم اسرائیل به نوار غزه بوده است. فرزند عکاس بی‌بی‌سی در یازدهمین ماه از عمر خود بوده است.

اهداف صهیونیست‌ها از حمله به نوار غزه/ ادامه جنگ تا روزهای آینده؛ آنطوان شلحت تحلیلگر مسایل سیاسی و کارشناس مسایل صهیونیستی گفت که حمله‌ای که رژیم صهیونیستی به نوار غزه آغاز کرده است، یک جنگ سازمان یافته است که اهداف آن از زمان حمله قبلی رژیم صهیونیستی به غزه تعیین شده بود.

عضو اخوان المسلمین: اخراج سفیر اسرائیل از قاهره بر کمپ‌دیوید تاثیر می‌گذارد؛ «محمد علی بشر» استاندار المنوفیه و عضو اخوان المسلمین در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در قاهره، از تصمیم “محمد مرسی”، برای فراخواندن سفیر مصر از تل آویو استقبال کرده و این تصمیم را حداقل واکنشی دانست که باید در برابر تجاوز این رژیم به غزه اتخاذ شود.

تعداد موشک‌های شلیک شده از نوار غزه به ۱۹۶ فروند رسید؛ ارتش اسرائیل در توئیتر اعلام کرده است که تاکنون ۱۹۶ موشک از سوی نوار غزه به سوی سرزمین‌های اشغالی فلسطین شلیک کرده است.

ابراز تاسف مسکو از بی‌نتیجه ماندن نشست شورای امنیت؛ “سرگئی لاوروف” وزیر امور خارجه روسیه با اظهار تأسف از بی نتیجه ماندن جلسه شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره حادثه غزه، خواستار توقف فشارها و حملات نظامی علیه فلسطینی‌ها شد. وی افزود: هر آن چه در منطقه و فلسطین اتفاق افتاده است، بی نهایت روسیه را نگران کرده است.

سرلشکر مصری: روابط مصر و رژیم صهیونیستی به رکود کامل می‌رسد؛ سرتیپ “طلعت مسلم” در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در قاهره، به این نکته اشاره کرد که تصمیم برای خروج سفیر مصر از اسرائیل، نشانگر خشم مصر بوده و چنین تصمیمی پیامدهای بسیاری دارد که می‌توان آن را پیش‌بینی کرد.

عطوان: نتانیاهو به دنبال پیروزی در انتخابات با خون مردم غزه است؛ «عبدالباری عطوان» سردبیر روزنامه القدس العربی می‌نویسد: گروههای مقاومت در نوار غزه یک کشور بزرگ نیستند، نه سلاح‌های نوین و پیشرفته‌ای در اختیار دارند و نه از کشورهای عربی انتظار دارند آنها را به این سلاح‌ها مجهز کنند، اما قادرند با استفاده از اراده، سلاح های موجود و ارزشهای خود به اسرائیل و برخی اعراب یادآوری کنند که در فلسطین، حقی غصب شده وجود دارد و ملت فلسطین قصد دارد از طریق مقاومت، این حق را باز پس گیرد.

غزه همچنان در آتش؛ شبکه خبری «المنار» از تداوم حملات هوایی گسترده اسرائیل به جنوب و شمال نوار غزه خبر داد.

خالد مشعل: سران عربی و اسلامی قواعد بازی را تغییر دهند؛ خالد مشعل رئیس دفتر سیاسی حماس در اظهاراتی با تمجید از احمد الجعبری فرمانده شهید مقاومت اسلامی فلسطین تاکید کرد که وی قهرمان زندگی کرد و قهرمانانه به شهادت رسید، او تاکتیک های نظامی خاصی برای خود داشت.

واکنش دیرهنگام اردن به تجاوز اسرائیل به غزه؛ «سمیح المعایطه» وزیر مشاور اردن در امور اطلاع‌رسانی و وزیر فرهنگ و سخنگوی رسمی دولت این کشور گفت که اردن تجاوز اسرائیل به نوار غزه و کشته و زخمی‌شدن تعدادی از مردم فلسطین را محکوم می‌کند.

ارتش صهیونیستی منتظر دستور حمله زمینی به غزه است؛ نیروهای زمینی رژیم صهیونیستی در کنار مرزهای نوار غزه در حالت آماده‌باش به سر می‌برند و آماده دریافت دستور حمله زمینی هستند.

برگزاری تظاهرات«جمعه خشم» در حمایت از ملت فلسطین در سراسر کشورهای اسلامی؛ «محمد بدیع»، رهبر گروه اخوان المسلمین مصر، خواستار این شد که مردم کشورهای عربی و اسلامی در اعتراض به تجاوزهای رژیم صهیونیستی در غزه، فردا (جمعه)، تظاهرات اعتراض آمیز برگزار کنند.

انگلیس مسئولیت حملات غزه را برگردن حماس انداخت؛ «ویلیام هیگ» وزیر خارجه انگلیس امروز پنجشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که حماس مسئول اصلی شروع تنش‌ها در غزه و جنوب اسرائیل است.

آغاز موج جدیدی از حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه؛ شبکه خبری العربیه در یک خبر فوری گزارش داده است که رژیم صهیونیستی دور جدیدی از حملات خود را به غرب و شمال غرب نوار غزه آغاز کرده است. این گزارش حاکی است که دور جدید حملات مزبور در سه مرحله به انجام رسیده است.

زخمی شدن ۷۰ صهیونیست در حملات موشکی مقاومت؛ رسانه‌های اسرائیلی اعلام کردند که طی ۲۴ ساعت گذشته، حملات موشکی نیروهای مقاومت فلسطین به مناطق صهیونیست‌نشین، ۷۰ زخمی به جای گذاشته است.

پاکستان حمله رژیم صهیونیستی به غزه را محکوم کرد؛ «مسعود خان» نماینده دائم پاکستان در سازمان ملل در جلسه اضطراری سازمان ملل با اشاره به اینکه حملات هوایی اسرائیل به غزه صلح و امنیت بین‌المللی را تهدید می‌کند، تصریح کرد که این شورا باید برای مقابله با این موضوع به نقش خود عمل کند.

رئیس مجلس فلسطین: کشورهای عربی تنها به صدور بیانیه محکومیت اکتفا نکنند؛ عزیز الدویک با دعوت به برگزاری تظاهرات در رام الله، تصریح کرد که رژیم صهیونیستی تلاش دارد بحران داخلی خود را از طریق جنگ به غزه و کرانه باختری منتقل کند. وی از رهبران مصر خواست تا به مسئولیت خود عمل کنند و نقش فعالی برای مقابله با رژیم صهیونیستی داشته باشند.

داود اوغلو: اقدامات لازم را برای مقابله با حملات اسرائیل به غزه اتخاذ می‌کنیم؛ وزیر خارجه ترکیه گفت که کشورش اقدامات لازم را در سازمان‌های بین المللی برای مقابله با اسرائیل و آنچه که وی رویکرد تهاجمی اسرائیل علیه غزه خوانده است اتخاذ خواهد کرد.

میشل سلیمان: اسرائیل تمامی قوانین بین‌المللی را زیرپا گذاشت؛ رئیس جمهور لبنان در اظهاراتی جنگ نامحدود علیه نوار غزه که اسرائیل با تجاوزی وحشیانه آغازگر آن بود را محکوم و تاکید کرد که این رفتار از سوی اسرائیل که تنها بر زبان قتل و ویرانی پابرجاست، بعید نیست. سلیمان افزود که اسرائیل به شهروندان بی‌گناه اهمیتی نمی‌دهد و تمام عرف های انسانی و منشورها و قوانین بین المللی را زیر پا می گذارد.

«فریاد کودکان غزه» آزمونی برای اردوغان و مدعیان حامی مقاومت؛ ادعای ترکیه برای حمایت از مقاومت، تاکتیکی برای کسب محبوبیت در منطقه است چرا که کمک به رفع محاصره غزه، قطع ارتباط با اسرائیل، لغو قراردادهای امنیتی و کمک به بازگشت آوارگان فلسطینی، حداقل انتظار عملی نشده است.

حماس مردم کرانه باختری را به تظاهرات فراخواند؛ جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس از مردم در کرانه باختری خواسته تا با برگزاری تظاهرات حمله رژیم صهیونیستی به نوار غزه را محکوم کنند.

شمار شهدای فلسطینی در نوار غزه به ۱۷ نفر رسید؛ یک منبع پزشکی فلسطینی اعلام کرد که در حمله هوایی جنگنده اسرائیلی به «بیت لاهیا» در شمال نوار غزه یک فرد مسن شهید شد. با شهید شدن این کودک و این پیرمرد فلسطینی تعداد شهدای حملات صهیونیستها به غزه در این دو روز به ۱۷ نفر رسید.

فلسطینیان ساکن لبنان تظاهرات ضد صهیونیستی برگزار کردند؛ ساکنان اردوگاه‌های فلسطینی در لبنان در این تظاهرات شعارهایی در تایید مقاومت و رد پروژه های عادی سازی با رژیم صهیونیستی سر دادند.

مرسی:قاهره مقابل اسرائیل می‌ایستد/رایزنی مصر با طرف‌های بین‌المللی؛ رئیس جمهور مصر امروز در پی نشستی که در مقر ریاست جمهوری مصر در قاهره برگزار شد، اظهار داشت: اسرائیل باید موضع ما را مبنی بر مخالفت با حمله به غزه که تاثیر منفی بر امنیت و ثبات منطقه می گذارد، درک کند. موضع ما در قبال حمله روز گذشته اسرائیل به غزه کاملا واضح است ما قبلا اعلام کردیم در صورت تداوم حملات به غزه سفیر خود را از تل آویو فرا می‌خوانیم و سفیر اسرائیل در قاهره را نیز احضار می‌کنیم. من این پیام را هنگام ترک قاهره از سوی سفیر اسرائیل به وی ابلاغ کردم.

جمعیت معارض الوفاق بحرین حملات صهیونیست‌ها به غزه را محکوم کرد؛ جمعیت الوفاق همچنین بر همبستگی خود با ملت فلسطین در این درد و رنج بزرگ و محاصره غیرانسانی تحمیلی علیه آنها تاکید و به خانواده های شهدا و در صدر آنها الجعبری فرمانده کل گردانهای عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش حماس و سایر ملت فلسطین تسلیت گفت.

نتانیاهو: دامنه حملات علیه غزه را گسترش می‌دهیم؛ «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از اینکه جامعه جهانی از تجاوز اسرائیل به نوار غزه حمایت کرده‌، تقدیر و تشکر کرد. وی افزود که ارتش اسرائیل به عملیات نظامی خود برای آنچه که دفاع از رژیم صهیونیستی توصیف کرد، ادامه خواهد داد و آن را گسترش خواهد داد.

سه نظامی صهیونیست در حمله خمپاره‌ای نیروهای مقاومت زخمی شدند؛ در حمله خمپاره‌ای نیروهای مقاومت به یک پایگاه نظامی در جنوب اسرائیل، سه نظامی صهیونیست زخمی شدند. همزمان پایگاه صهیونیستی عاروتص‌شوع از برخورد پنج خمپاره مقاومت به منطقه «اشکول» در جنوب فلسطین اشغالی خبر داده است. به نوشته این پایگاه، بر اثر این حمله نیز چندین اسرائیلی زخمی شده و توسط بالگرد به بیمارستان منتقل شده‌اند.

اسرائیل خواستار میانجیگری اروپایی‌ها برای برقراری آتش‌بس در غزه شد؛ شبکه العربیه در گزارشی فوری از درخواست اسرائیل از کشورهای اروپایی برای میانجیگری در جهت برقرار شدن آتش‌بس، خبر داد. بنا بر این گزارش، همزمان هیئتی از حماس عازم قاهره شده است.

جذب محدود نیروهای ذخیره ارتش صهیونیستی؛ وزارت خارجه و امنیت داخلی اسرائیل با جذب محدود نیروهای ذخیره ارتش رژیم صهیونیستی موافقت کرد.

یورش صهیونیست‌ها به غزه و پاسخ مقاومت به روایت دوربین‌ها؛

اسرائیل از ورود خبرنگاران به غزه جلوگیری کرد؛ اسرائیل از ورود ۲۰ خبرنگار به غزه جلوگیری کرده است. این خبر را شبکه راشاتودی داده و افزوده است که ارتش اسرائیل عبور این خبرنگاران را از گذرگاه «ایرز» مانع شده است.

حماس: درگیری ما با اسرائیل فراگیر و گسترده است؛ فوزی برهوم از رهبران جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس در بیانیه‌ای اعلام کرد: رژیم صهیونیستی از تمامی انواع سلاح‌ها برای حمله به غیرنظامیان در غزه استفاده می کند.

صحرای سینا هم به حالت آماده‌باش درآمد؛ رسانه‌های مصری گزارش داده‌اند که مرز مصر و فلسطین اشغالی به حالت آماده‌باش درآمده و نیروهای نظامی در آن مستقر شده‌اند و تعداد نیروهای مرزبان مصر نیز در طول این مرز افزایش یافته است.

امام جمعه کربلا: مسلمانان علیه رژیم صهیونیستی تظاهرات کنند؛ شیخ «عبدالمهدی کربلایی» امام جمعه نجف اشرف در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کربلا، ضمن محکوم کردن حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه، افزود: این حمله زنگ خطری برای همه مسلمانان است تا اتحادشان را حفظ کنند چرا که اسرائیل به کشتارها و جنایات خود ادامه می‌دهد.

ارتش اسرائیل: ۲۳۰ نقطه در غزه را هدف قرار داده‌ایم؛ ارتش اسرائیل اعلام کرده است که تا عصر پنج‌شنبه ۲۳۰ نقطه در غزه را هدف حمله قرار داده است. منابع نظامی رژیم‌صهیونیستی مدعی شده‌اند که اکثریت مطلق این حملات به اهداف نظامی بوده است. به گفته این منابع، سامانه‌های پرتاب راکت و انبارهای تسلیحاتی از جمله این اهداف بوده‌اند.

صدای آژیر خطر در تل آویو به صدا درآمد/جنوب تل‌آویو هدف قرار گرفت؛ الجزیره خبر داد که صدای آژیر خطر دقایقی قبل در جنوب شهر تل‌آویو به صدا درآمده است. العربیه نیز گزارش داد که صدای اصابت موشک به این منطقه شنیده شده و این اولین بار است که این منطقه هدف قرار گرفته است.

صالحی خواستار اقدام فوری بین‌المللی برای توقف حملات اسرائیل به غزه شد؛ وزیر امور خارجه ایران با ارسال نامه‌های جداگانه ای به دبیران کل سازمان ملل و سازمان همکاری اسلامی، کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل و نماینده عالی اتحادیه اروپا در سیاست خارجی و امور امنیتی، با محکوم نمودن حملات غیر انسانی رژیم صهیونیستی علیه شهروندان فلسطین در غزه که از سالهای گذشته تاکنون تحت محاصره ظالمانه قرار داشته اند، تاکید کرد: این تهاجمات وحشیانه اذهان عمومی مردم منطقه و جهان در خصوص امکان عملی شدن تهدیدات رژیم صهیونیستی نسبت به کشتار جمعی ملت فلسطین و دامن زدن بر بی ثباتی و ناامنی گسترده در منطقه را بیش از پیش به خود مشغول داشته است.

نخست وزیر مصر فردا به غزه می‌رود؛ شبکه خبری العربیه به نقل از منابعی اعلام کرد «هشام قندیل» نخست وزیر مصر فردا به غزه سفر خواهد کرد. المنار نیز گزارش داد که قندیل به همراه چندین تن از وزرای خود به غزه سفر می‌کند.

خالد مشعل: روزهای اندکی فرا روی اسرائیل باقی است/دوران عربده کشی اسرائیل به سر آمد؛ رئیس دفتر سیاسی حماس با تاکید بر اینکه این مقاومت فلسطین است که در برابر دشمن قدرت بازدارندگی دارد نه برعکس، گفت که صهیونیست‌ها روزهای اندکی را در فلسطین خواهند داشت.

نیروی زمینی ارتش اسرائیل به سمت غزه اعزام شده است؛ سخنگوی نیروهای نظامی اسرائیل اعلام کرده است که نیروهای زمینی ارتش به سمت غزه اعزام شده‌اند. بنا بر اعلام «یوآو مردخای» سربازان اسرائیلی به سمت غزه حرکت کرده و برای حمله زمینی به غزه آماده می‌شوند.

مشاور مرسی: شرایط غزه با جنگ سال ۲۰۰۷ متفاوت است؛ محمد عصمت سیف الدوله مشاور رئیس جمهور مصر در امور کشورهای عربی گفت: مصر با جدیت تلاش خواهد کرد تا درگیری ها متوقف شود. وی ابراز داشت که قاهره از طرحی برای پایان کشتار مردم غزه و توقف درگیری حمایت خواهد کرد.

تظاهرات ضد صهیونیستی مصری‌ها در مقابل اتحادیه عرب؛ صدها مصری بعد از ظهر امروز با برپایی تظاهراتی خودجوش در مقابل اتحادیه عرب نسبت به تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه غزه و بی تفاوتی این اتحادیه اعتراض کردند.

فوزی برهوم: حماس آتش بس را نمی‌پذیرد؛ سخنگوی حماس با اشاره به اینکه مقاومت بیش از این فریب صهیونیست ها را نخواهد خورد، از رد آتش بس با این رژیم خبر داده و گفت که عملیات مقاومت در این جنگ پایان صهیونیست ها را رقم خواهد زد.

سرزمین‌های اشغالی همچنان هدف حملات موشکی مقاومت؛ گردان‌ «عزءالدین قسام» شاخه نظامی جنبش حماس و گردان‌ « سرایا القدس» شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی اعلام کردند که تعداد زیادی موشک از جمله موشک‌های گراد به اهدافی در داخل اراضی اشغالی شلیک کرده‌اند.

تل‌آویو برای بار دوم موشک‌باران شد/صدای آژیر خطر در تل‌آویو؛ شبکه خبری الجزیره طی خبر فوری اعلام کرد صدای آژیر خطر برای بار دوم در تل‌آویو به صدا در ‌آمد. از سوی دیگر خبرگزاری رویترز خبر داد صدای چندین انفجار در تل‌آویو شنیده شده است.

پوتین خواستار پایان خشونت‌ها در نوار غزه شد؛ در پی ادامه حملات ارتش اسرائیل به غزه، «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه در تماس با «بنیامین نتانیاهو» خواستار خویشتنداری طرفین درگیر شد.

موشک‌های مقاومت به «یافا» هم رسید؛ یک فروند موشک به نزدیک بندر یافا در شمال تل آویو اصابت کرد. این درحالی است که صدای چندین انفجار در تل آویو پایتخت اسرائیل شنیده شد و آژیر خطر در این شهر به صدا درآمده است.

 

ارتش اسرائیل انفجار موشک فجر-۵ در تل‌آویو را تایید کرد؛ ‌شبکه خبری المنار خبر داد ارتش اسرائیل انفجار موشک فجر-۵ در تل‌آویو را تایید کرد. دقایقی پیش نیز صدای آژیر خطر برای بار دوم در تل‌آویو به صدا در ‌آمد.

تایمز اسرائیل: برای اولین بار از سال ۱۹۹۱ آژیر حمله موشکی در تل‌آویو به صدا درآمد؛ در پی برخورد چند فروند راکت در نزدیکی تل‌آویو، آژیر هشدار حملات موشکی در تل‌آویو به صدا درآمد. تایمز اسرائیل نوشته است که این اولین بار از سال ۱۹۹۱ و جنگ خلیج فارس است که این آژیر به صدا درمی‌آید. آژیر حمله موشکی در مناطق حومه تل‌آویو چون «بنی برک»، «گیواتیم» و «رامات گان» نیز به صدا درآمده است.

ستاد مشترک ارتش اسرائیل نشست فوری برگزار می‌کند؛ شبکه خبری المنار به نقل از تلویزیون اسرائیل خبر داد ستاد مشترک ارتش اسرائیل نشست فوری به ریاست «بنی گانتس» رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل برگزار می‌کند.

۲۰:۴۹ شهرک نشینان صهیونیست‌ به پارک‌ها فرار کرده‌اند‌+ فیلم؛ تلویزیون رژیم صهیونیستی با پخش تصاویری زنده از تل آویو نشان داد که شهرک‌نشینان از وحشت حملات موشکی به خیابان‌های شهر پناه آورده‌اند.

ارتش اسرائیل: ساکنان مناطق مرکزی اسرائیل منتظر شبی ناآرام باشند؛ یک سخنگوی ارتش صهیونیستی به ساکنان مناطق مرکزی فلسطین اشغالی هشدار داده است که امشب شبی آرام برای آنان نخواهد بود. وی در عین حال مدعی شده است که راکتی به شهر تل‌آویو، پایتخت اسرائیل اصابت نکرده است.

شنیده شدن صدای آژیر خطر در اطراف ستاد مشترک ارتش اسرائیل؛ صدای آژیر خطر در نزدیک ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی در تل آویو به صدا درآمده است.

فرودگاه بین‌المللی «بن گورین» بسته شد؛ تلویزیون اسرائیل اعلام کرد که درپی حملات موشکی به تل‌آویو فرودگاه بن‌گورین بسته شد. تلویزیون رژیم صهیونیستی با پخش تصاویری زنده از تل ‌آویو نشان داد که شهرک‌نشینان از وحشت حملات موشکی در خیابان‌های شهر پناه آورده‌اند.

حماس: اسرائیل را شکست خواهیم داد/ساکنان کرانه باختری قیام کنند؛ فوزی برهوم سخنگوی رسمی جنبش حماس در یک بیانیه مطبوعاتی اظهار داشت: عملیات سنگ های سجیل اسرائیلی ها را شکست خواهد داد و مقاومت فلسطین وارد یک نبرد واقعی با اسرائیلی ها شده است.

صهیونیست‌ها تاکنون شاهد غرش ۲۷۴ راکت مقاومت بوده‌اند؛ ارتش صهیونیستی در پیامی که در شبکه اجتماعی توئیتر منتشر شد، از شلیک ۲۷۴ فروند راکت از سوی جنبش حماس به سوی سرزمین‌های اشغالی فلسطین خبر داد.

درگیری صهیونیست‌ها با فلسطینی‌های اراضی ۴۸؛ المنار خبر داد که بین شهرک نشینان صهیونیست و فلسطینی‌های ساکن اراضی اشغالی ۴۸ درگیری شد که نیروهای امنیتی اسرائیل وارد عمل شدند.

نیروهای مقاومت فلسطین «جنگنده اسرائیلی» را با موشک زمین به هوا هدف قرار دادند؛ شبکه خبری المنار اعلام کرد «گردان‌های القسام» شاخه نظامی جنبش مقاومت فلسطین اعلام کرد یک جنگنده اسرائیلی را با موشک زمین به هوا مورد هدف قرار داده است.

تایمز اسرائیل: نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی به پناهگاه رفته است؛ روزنامه تایمز اسرائیل گزارش داده است که نتانیاهو در زمان حمله موشکی نیروهای مقاومت فلسطین به تل‌آویو در دفتر ستاد مشترک ارتش در این شهر بوده و پس از حمله به پناهگاه گریخته است.

ابوعماد الرفاعی: مقاومت دارای اهدافی است که تاکنون فاش نکرده است؛ نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در لبنان با بیان اینکه جامعه جهانی بر جنایات رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین سرپوش می گذارد اعلام کرد که مقاومت دارای اهدافی است که تاکنون آنها را فاش نکرده است.

نصرالله: شلیک موشک فجر-۵ به تل‌آویو نشانگر صلابت و قدرت مقاومت است؛ دبیر کل حزب‌الله لبنان طی سخنانی گفت شلیک موشک فجر-۵ به تل‌آویو نشانگر صلابت و قدرت نیروهای مقاومت است.

ایهود باراک: مقاومت هزینه حمله به تل آویو را خواهد پرداخت؛ «ایهود باراک» یک ساعت پس از حملات موشکی مقاومت به تل آویو مدعی شد که این حملات باعث تشدید درگیری خواهد شد. وی تاکید کرد که گروه‌های شبه نظامی هزینه این حملات را خواهند داد.

از سرگیری حملات هوایی رژیم صهیونیستی به غزه در چندساعت آینده؛ «یوآو مردخای» اعلام کرده است که تا چند ساعت آینده حملات هوایی به غزه از سر گرفته می‌شود. به گفته وی، ستاد مشترک ارتش اسرائیل طرح خود برای مرحله بعد علیه نوار غزه را تصویب کرده است.

نتانیاهو ۳۰ هزار نیروی ذخیره ارتش رژیم صهیونیستی را فراخواند؛ همزمان با حملات گسترده مقاومت به تل‌آویو بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی ۳۰ هزار نیروی ذخیره ارتش را فراخواند.

نصرالله: تجاوز ماهیت رژیم صهیونیستی است/ دشمن برای تجاوزگری نیازی به دستاویز ندارد؛ سید حسن نصرالله در سخنانی با اشاره به اینکه تجاوز خوی و ماهیت رژیم صهیونیستی است، تاکید کرد که این حمله یکی از حلقه‌‌های رویارویی این رژیم با مردم منطقه به طور عام و فلسطینیان به طور خاص است.

نمودار بی‌بی‌سی از برد موشک‌های مقاومت فلسطین/تل‌آویو زیر آتش فجر ۵؛ با رسیدن موشک‌های مقاومت فلسطین به تل‌آویو، آژیر قرمز حمله موشکی برای اولین بار از سال ۱۹۹۱ و پس از جنگ خلیج، در این شهر به صدا درآمده است.

استراتفور: احتمال حمله زمینی به نوار غزه افزایش یافت؛ استراتفور در گزارشی به این نکته مهم اشاره کرده است که حملات گسترده هوایی اسرائیل به نوار غزه، در نظر داشته تا ذخایر موشک‌های فجر ۵ حماس را از بین ببرد اما روشن است که این حملات کافی نبوده است. بر اساس این گزارش، هرچند که این مساله به‌تنهایی باعث نمی‌شود که حمله زمینی به نوار غزه قریب‌الوقوع به نظر برسد اما احتمال آن را شدیدا افزایش داده است.

آمریکا از مصر خواست میانجی‌گری کند؛ «مارک تونر» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد واشنگتن از قاهره خواسته است تا با استفاده از نفوذ خود درگیری نیروهای مقاومت و رژیم صهیونیستی را متوقف کند.

حماس سرنگونی پهپاد رژیم صهیونیستی در شرق غزه را تائید کرد؛ گردان القسام شاخه نظامی حماس خبر سرنگونی پهپاد اسرائیلی را تائید کرده است. بنا بر این گزارش، این هواپیمای بدون سرنشین در شرق غزه و توسط موشک‌های ضدهوایی مقاومت ساقط شده است.

نصرالله: اسرائیل با حملات موشکی مقاومت غافلگیر شد/ ناکامی در دو جنگ لبنان و غزه؛ دبیرکل حزب‌الله لبنان با اشاره به شکست رژیم صهیونیستی در دستیابی به اهداف مورد نظر خود در دو جنگ لبنان و غزه گفت: اسرائیل امروز با حملات موشکی مبارزان فلسطینی غافلگیر شد.

نصرالله: کشورهای عربی باید آمریکا را برای تحت فشار قرار دادن اسرائیل وادار کنند؛ دبیر کل حزب‌الله لبنان تاکید کرد کشورهای عربی باید آمریکا را برای تحت فشار قرار دادن اسرائیل برای متوقف کردن حملات علیه نوار غزه تحت فشار قرار دهند.

العربیه: انفجارهای قوی غزه، ‌رفح و خان یونس را لرزاند.

هنیه: انتقام خون شهدا را می‌گیریم/درخواست از قاهره برای بازگشایی گذرگاه رفح؛ اسماعیل هنیه نخست وزیر دولت قانونی حماس در غزه در سخنانی همزمان با روز دوم حملات صهیونیست‌ها گفت: اجازه نمی‌هیم خون شهید الجعبری به هدر رود. شهادت رهبران خون جدیدی در رگ مقاومت و جوانان خواهد شد.

العربیه: جنگنده‌های اسرائیلی اطراف منزل هنیه را مورد هدف قرار دادند.

دفتر هماهنگی جنبش عدم تعهد: اسرائیل تلاش دارد با حملات مردم فلسطین را به وحشت بیاندازد؛ دفتر هماهنگی جنبش عدم تعهد طی بیانیه‌ای با محکوم کردن حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه اعلام کرد اسرائیل تلاش دارد با این حملات و زورگویی مردم فلسطین را به وحشت بیاندازد.

تظاهرات ضد جنگ در اسرائیل/ درخواست برای توقف حملات به غزه؛ صدها نفر از اسرائیلی‌ها در تل‌آویو و چند شهر دیگر فلسطین اشغالی در اعتراض به ادامه خشونت در غزه به خیابان آمدند و خواستار پایان درگیری‌ها شدند.

انتهای پیام

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=9225

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.