مرگ ۱۲۵۰ تروریست در عراق ، سخنرانی اولاند در پارلمان رژیم صهیونیستی و خروج ناو آمریکایی از خلیج‌فارس از مهمترین تحولات منطقه در ۲۴ ساعت گذشته منطقه است. به گزارش پیارم به نقل از شبکه اطلاع رسانی دانا، مرگ ۱۲۵۰ تروریست در عراق ، سخنرانی اولاند در پارلمان رژیم صهیونیستی و خروج ناو آمریکایی از ...

مرگ ۱۲۵۰ تروریست در عراق ، سخنرانی اولاند در پارلمان رژیم صهیونیستی و خروج ناو آمریکایی از خلیج‌فارس از مهمترین تحولات منطقه در ۲۴ ساعت گذشته منطقه است.

به گزارش پیارم به نقل از شبکه اطلاع رسانی دانا، مرگ ۱۲۵۰ تروریست در عراق ، سخنرانی اولاند در پارلمان رژیم صهیونیستی و خروج ناو آمریکایی از خلیج‌فارس  از مهمترین تحولات منطقه در ۲۴ ساعت گذشته منطقه است.

مرگ ۱۲۵۰ تروریست طی ماه اکتبر در عراق

به گزارش رسانه‌های عراقی، «عدنان الاسدی» معاون وزارت کشور عراق اعلام کرد که نیروهای امنیتی طی ده سال گذشته، دستاوردهای بزرگی داشته است و این درحالی است که عراق هنوز در معرض حملات وحشیانه‌ای از سوی تروریست‌ها قرار دارد. تروریست‌هایی که از چچن، افغانستان و سایر کشورهایی که خیر عراق را نمی‌خواهند، به این کشور نفوذ می‌کنند.

وی با تاکید بر ضرورت حمایت جدی پارلمان از نیروهای امنیتی، تصریح کرد: نیروهای ما طی اکتبر گذشته ۱۲۰۰ تروریست را در استان الانبار و ۵۰ تروریست را در بغداد به قتل رسانده‌اند.

همکاری زنان داوطلب با نیروهای امنیتی عراق در ایام محرم

به گزارش پایگاه خبری «المسله»، «عقیل الطریحی» استاندار کربلا و «عثمان الغانمی» فرماندهی عملیات الفرات الاوسط عصر دیروز نشستی با حضور ۱۵۰۰ داوطلب زن که برای همکاری با نیروهای امنیتی در دهه محرم اعلام آمادگی کرده‌اند، تشکیل دادند.

بر اساس این گزارش این زنان قرار است در ورودی‌های مختلف شهر کربلا مستقر شوند و زنانی را که قصد ورود به این شهر را دارند، مورد تفتیش و بازرسی بدنی قرار دهند.

فراخوان تظاهرات اخوان المسلمین

به گزارش پایگاه خبری «الشرق»، همپیمانی ملی در حمایت از مشروعیت طی بیانیه‌ای از حامیان مرسی و اخوان خواستند که در طول هفته جاری در تظاهراتی تحت عنوان «آزادی و شرافت» حضور پیدا کنند.

بر اساس این بیانیه امروز نیز تظاهراتی در برابر سازمان عالی قضائی برگزار خواهد شد که در آن به بازداشت‌های خودسرانه و نقض آشکار حقوق بشر و حمله به خانه‌های فعالان سیاسی و بازداشت صدها تن از اعضای وابسته به اخوان المسلمین از جمله زنان و افراد زیر سن قانونی انتقاد خواهند کرد.

سخنرانی اولاند در پارلمان رژیم صهیونیستی

لوران فابیوس وزیر خارجه فرانسه  از احتمال سخنرانی فرانسوا اولاند رئیس جمهوری فرانسه در پارلمان رژیم صهیونیستی در اواسط نوامبر خبر داد.وی افزود: اولاند ممکن است در سفری که قرار است نیمه نوامبر به اسراییل انجام دهد در پارلمان اسراییل سخنرانی کند.

در حالی که برنامه سفر رئیس جمهوری فرانسه هنوز نهایی نشده است بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسراییل  اعلام کرد اسراییل « فرش قرمز »‌ برای فرانسوا اولاند پهن خواهد کرد.

کشته شدن چهار سرکرده گروهک‌های تروریستی در سوریه

چهار تن از سرکردگان تروریست‌های مسلح فعال در سوریه امروز در عملیات ارتش سوریه در «ریف ادلب» کشته شدند.

در دمشق، «محمد بخوری» ملقب به «ابو المعتصم» سرکرده گروهک تروریستی موسوم به گردان «التوحید» در منطقه «بنش» و همچنین افرادی به نام‌های «عبدالباسط حموش بن مصطفی» و «سیف الدین القدور بن جمیل» از فرماندهان نظامی افراد مسلح، در نبرد تروریست‌ها با نیروهای ارتش سوریه کشته شدند.

این گزارش حاکی است که «قتیبه عبدو الزین» سرکرده گروهک تروریستی موسوم به «گردان‌های انصار الاسلام» در منطقه بنش نیز در نبرد با ارتش سوریه در نزدیکی شهرک‌های «الفوهه»‌ و «کفریا» واقع در شمال شهر ادلب، کشته شد

مقامات اطلاعاتی انگلیس: صدها جنگجو از انگلیس به سوریه سفر کردند

مقامات بلندپایه سازمان های اطلاعاتی انگلیس از سفر کردن صدها جنگجوی تکفیری از این کشور به سوریه خبر دادند.

به گزارش شبکه تلویزیونی الاخباریه سوریه، مقامات اطلاعاتی انگلیس در جلسه مجلس عوام گفتند این افراد به بهانه جهاد به سوریه سفر کرده اند.

بگفته این مقامات، سازمان های اطلاعاتی انگلیس این افراد را به علت نگرانی ها درباره احتمال عملیات تروریستی در داخل انگلیس زیر نظر دارند.

ارسال صدها تن سلاح برای شورشیان سوری

به گزراش روزنامه فیگارو ، سازمان سیا ، عربستان سعودی و اردن فقط امسال ۶۰۰ تن تسلیحات برای تروریست های تکفیری در سوریه ارسال کرده اند.

ژرژ مالبرونو خبرنگار ارشد فیگارو در مصاحبه با پرس تی  گفت: سیا نقش کلیدی دارد و بدون حضور آمریکا این نقل و انتقالات امکان پذیر نیست. سیا با کمک ارتش آزاد سوریه و سازمان اطلاعاتی اردن این عملیات را هدایت می کند.سعودی ها نیز از پشت پرده کارهای مالی انتقال تسلیحات از شرق اروپا را به اردن انجام می دهد.

جبهه النصره  به استفاده ازخودروهای بمبگذاری شده متوسل شد

گروه تروریستی جبهه النصره وابسته به القاعده در پی ناکامی های خود در درگیری با نیروهای ارتش سوریه در اطراف شهر حمص به استفاده از خودروهای بمبگذاری شده روی آورده است.

به گزارش شبکه تلویزیونی روسیا الیوم، ارتش سوریه با گسترش عملیات خود در شرق حمص توانسته بود شهر تاریخی صدد را تصرف کند. در روستای شیعه نشین الثابتیه خودروی بمبگذاری شده ای منفجر شد که بر اثر آن هفت نفر از جمله یک کودک و یک زن کشته شدند.

زنان عربستانی برای گرفتن گواهینامه رانندگی به دیگر کشورها می روند

ممنوعیت رانندگی زنان در عربستان و صادر نشدن گواهینامه رانندگی برای زنان در این کشور سبب شده است تا زنان عربستانی برای اخذ گواهینامه به دیگر کشورهای شورای همکاری خلیج فارس مراجعه کنند.

محمد سعد الخرجی رئیس راهنمایی و رانندگی کشور قطر اعلام کرد سال گذشته بیش از ۱۰۰ هزار گواهینامه رانندگی در قطر صادر شد که بخشی از این گواهینامه ها برای زنان عربستانی بوده است.

خروج ناو آمریکایی از خلیج‌فارس

به گزارش رویترز، مقامات وزارت دفاع آمریکا اعلام کرده‌اند که به ناو هواپیمابر «نیمیتز» دستور داده شده منطقه خلیج فارس را ترک کند.ناو نیمیتز قرار بود در ماه اوت از منطقه خارج شود ولی همزمان با احتمال وقوع حمله نظامی آمریکا به سوریه، ماموریت این ناو هم در منطقه تمدید شد.

با خارج شدن نیمیتز از خلیج فارس تنها ناو هواپیمابر «هری ترومن» در منطقه حضور دارد و دیگر ناوهای جنگی آمریکا در دریای مدیترانه هستند.

دیکتاتور مخلوع یمن نامزد ریاست ‌جمهوری می‌شود

به گزارش پایگاه خبری «التغییر»، منابع آگاه در صنعا اعلام کردند که «علی عبدالله صالح» دیکتاتور مخلوع یمن قرار است در انتخابات ریاست‌جمهوری آینده این کشور، نامزد شود.

یکی از رهبران برجسته حزب کنگره ملی که ریاست آن را صالح بر عهده دارد، گفت: رئیس‌جمهور مخلوع یمن هنوز رئیس یکی از بزرگترین احزاب و دارای فعالیت سیاسی است. ضمن اینکه در طرح ابتکاری شورای همکاری خلیج فارس ممنوعیتی برای نامزدی صالح و دستیابی او به پست ریاست جمهوری به طور دموکراتیک و با استناد به صندوق‌های رای‌گیری وجود ندارد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=9144

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.