کمیته امداد امام خمینی(ره) در ادامه رسیدگی به مشکلات مردم تاجیکستان برنامه تأمین آب آشامیدنی سالم برای آنان را به مرحله اجرا گذاشت. به گزارش  پیارم به نقل از خبرنگار هرمز، کمیته امداد امام خمینی(ره) در ادامه رسیدگی به مشکلات مردم تاجیکستان برنامه تأمین آب آشامیدنی سالم برای آنان را به مرحله اجرا گذاشت. اگرچه تاجیکستان ...

کمیته امداد امام خمینی(ره) در ادامه رسیدگی به مشکلات مردم تاجیکستان برنامه تأمین آب آشامیدنی سالم برای آنان را به مرحله اجرا گذاشت.

به گزارش  پیارم به نقل از خبرنگار هرمز، کمیته امداد امام خمینی(ره) در ادامه رسیدگی به مشکلات مردم تاجیکستان برنامه تأمین آب آشامیدنی سالم برای آنان را به مرحله اجرا گذاشت.

اگرچه تاجیکستان ۶۰ درصد ذخایر آب منطقه آسیای مرکزی را در اختیار دارد، اما به دلیل عدم امکانات مالی و فنی، این ذخایر آن طور که باید مورد استفاده قرار نگرفته‌اند.

از جمله پیامدهای این امر عدم دسترسی تعداد قابل ملاحظه از مردم مناطق این کشور به آب آشامیدنی سالم می‌باشد.

13920621000029 PhotoL تلاش کمیته امداد امام خمینی(ره) در آبرسانی به مناطقی از تاجیکستان+تصاویر

بنا به درخواست مردم و مسئولین تاجیک برای کمک، مسئولین کمیته امداد امام خمینی (ره) در استان سغد با جلب کارشناسان تصمیم گرفتند که طرح‌های آبرسانی را از جمله اولویت‌های برنامه‌های خود در کوتاه مدت و میان مدت قرار دهند.

حاصل این تلاش‌ها این است که امروزه ده‌ها هزار نفر از اهالی بسیاری از مناطق که حتی در زمان شوروی از دسترسی به آب سالم آشامیدنی محروم بودند از این نعمت خدادادی بهرمند گردند.

در اقدامات تازه کمیته امداد امام خمینی(ره) پنج هزار ساکن روستای «لکان» در شهرستان «اسفره» استان سغد با آب آشامیدنی تأمین شدند.

برای بازسازی و نوسازی لوله‌ها در این منطقه شش هزار و ۲۰۰ دلار هزینه شد.

13920621000032 PhotoL تلاش کمیته امداد امام خمینی(ره) در آبرسانی به مناطقی از تاجیکستان+تصاویر

در روستای «جگده» شهرستان «اشت» که بالغ بر پنج هزار ساکنان دارد، همه ساله جیره بندی آب اعمال شده در شبانه روز فقط ۳ ساعت آب به مردم این منطقه می‌رسید.

با کمک کمیته امداد هفت کیلومتر لوله کشی انجام شده، آب چشمه‌های کوهستانی به روستا انتقال داده شد. برای این طرح شش هزارو ۷۰۰ دلار هزینه شد که بخشی از آن را مردم و بخش دیگر از حساب کمیته امداد امام خمینی(ره) پرداخت شد.

قابل ذکر است که در سفر ماه اکتبر سال ۲۰۱۲ حسین انواری، سرپرست کمیته امداد امام خمینی(ره) به تاجیکستان و بازدید ایشان از استان سغد، برنامه آب رسانی به مردم نیازمند مطرح شد.

13920621000033 PhotoL تلاش کمیته امداد امام خمینی(ره) در آبرسانی به مناطقی از تاجیکستان+تصاویر

13920621000071 PhotoL تلاش کمیته امداد امام خمینی(ره) در آبرسانی به مناطقی از تاجیکستان+تصاویر

13920621000069 PhotoL تلاش کمیته امداد امام خمینی(ره) در آبرسانی به مناطقی از تاجیکستان+تصاویر

13920621000065 PhotoL تلاش کمیته امداد امام خمینی(ره) در آبرسانی به مناطقی از تاجیکستان+تصاویر

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=7571

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.