نماینده تهران در مجلس تأکید کرد: اگر تغییری در ریاست فعلی دانشگاه آزاد ایجاد شود، شاهد حاکمیت دو خاندان هاشمی و جاسبی همراه با احیای فساد مالی گذشته در اداره دانشگاه آزاد خواهیم بود.   به گزارش پیارم به نقل از فارس ,زهره‌ طبیب‌زاده نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تنظیم ...

نماینده تهران در مجلس تأکید کرد: اگر تغییری در ریاست فعلی دانشگاه آزاد ایجاد شود، شاهد حاکمیت دو خاندان هاشمی و جاسبی همراه با احیای فساد مالی گذشته در اداره دانشگاه آزاد خواهیم بود.

خبرگزاری فارس: تغییر رییس دانشگاه آزاد موجب بازگشت حاکمیت خاندان هاشمی می‌شود

 

به گزارش پیارم به نقل از فارس ,زهره‌ طبیب‌زاده نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تنظیم صورتجلسه‌ای توسط هیئت امنای دانشگاه آزاد برای عزل فرهاد دانشجو از ریاست این دانشگاه، اظهار داشت:‌ با توجه به اقدامات و مسئولیت‌‌هایی که اخیراً در رابطه با تحقیق و تفحص در دانشگاه آزاد بر عهده اینجانب بود، لذا از وضعیت نابسامان مدیریتی قبل از حضور فرهاد دانشجو در این دانشگاه به خوبی مطلعم.

وی افزود: متأسفانه تا پیش از حضور دانشجو در دانشگاه آزاد، سیستم مدیریتی حاکم بر دانشگاه آزاد دیکتاتورمآبانه، غیر علمی و فاقد وجاهت قانونی در طول سالیان اخیر بود، بسیاری از بخشنامه‌های موجود در دانشگاه آزاد به هیچ عنوان با قوانین حاکم بر دانشگاه‌های کشور همخوانی نداشتند، بسیاری از استانداردهای علمی حاکم بر دانشگاه‌های کشور در حداقل‌ترین میزان در شعب مختلف دانشگاه آزاد رعایت نمی‌شد.

این عضو هیئت تحقیق و تفحص مجلس از دانشگاه آزاد در ادامه یادآور شد: به طور کلی می‌توان گفت دانشگاه آزاد تا قبل از ریاست دانشجو بر این دانشگاه، فاقد حداقل استانداردهای علمی، آموزشی و پژوهشی بوده است، مناسبات مالی حاکم بر پروژه‌های عمرانی دانشگاه در حدی که مورد مطالعه هیئت تحقیق و تفحص بوده، متأسفانه با هیچ یک از قوانین و مقررات کشوری و دانشگاه‌های کشور همخوانی نداشتند که گزارش هیئت تحقیق و تفحص به اطلاع عموم جامعه خواهد رسید.

وی همچنین تصریح کرد: پس از حضور دانشجو در دانشگاه آزاد، طی سال‌های اخیر این موضوعات سامان یافت و شاهد مناسبات حقوقی لازم در قراردادها، افزایش کیفیت علمی و سامان‌ یافتن پروژه‌های تحقیقاتی طی سال‌های اخیر بودیم؛ متأسفانه چنانچه تغییری در ریاست فعلی دانشگاه آزاد به وجود آید، روال سابق و باند گذشته حاکم بر دانشگاه آزاد باز می‌گردد.

نماینده مردم تهران در مجلس بر همین اساس تأکید کرد: چنانچه باند سابق حاکم بر دانشگاه آزاد، عنان اختیار این دانشگاه را بار دیگر بر عهده گیرد، حاکمیت دو خاندان هاشمی و جاسبی همراه با احیای فساد مالی گذشته در اداره دانشگاه آزاد را شاهد خواهیم بود و متأسفانه شهریه دانشجویانی که بسیاری از آنان از طبقات کم‌برخوردار و محروم جامعه هستند و به عنوان سرمایه دانشگاه آزاد فراهم آمده است، دوباره به تاراج خواهد رفت.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=7353

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.