خانه پدری مقام معظم رهبری در مشهد ثبت ملی می شود+تصاویر مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی از ثبت ملی خانه پدری مقام معظم رهبری در مشهد خبرداد. به گزارش پیارم به نقل از صبح توس فریدون فعالی، مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: تلاش و ژرف علمی عالمان دین در ...

خانه پدری مقام معظم رهبری در مشهد ثبت ملی می شود+تصاویر

خانه پدری مقام معظم رهبری در مشهد ثبت ملی می شود+تصاویر

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی از ثبت ملی خانه پدری مقام معظم رهبری در مشهد خبرداد.

به گزارش پیارم به نقل از صبح توس فریدون فعالی، مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: تلاش و ژرف علمی عالمان دین در طی اعصار گذشته، غنای فرهنگی تشیع را بارور ساخته و زهد و پارسایی و قناعت آنان الگوهای عملی فضیلت را در اذهان و دیدگان ترسیم می نماید به این ترتیب نقش علمای بزرگ دین و فقهای عظام در طول تاریخ تشیع در موضوعات اجتماعی ، بیان اسلام اصیل، ترویج فرهنگ اسلامی، روشنگری در جامعه و از همه مهمتر در پیروزی و برقراری ساختار حکومتی جمهوری اسلامی و این نظام بر هیچ شخصی پوشیده نیست.

فعالی گفت: با توجه به اهمیت این موضوع ، معاونت میراث فرهنگی، به منظور ارج نهادن به جایگاه علما دینی در مشهد مقدس و همچنین صیانت از مکانی که مقام معظم رهبری، سالهایی از زندگی پربار خود را در آن سپری نموده اند، اقدامات ثبت ملی سکونتگاه مرحوم آیت اله سیدجواد خامنه ای را در دستور کار خود قرار داد.

وی خاطر نشان کرد: محله سرشور مشهد ازمحلات قدیمی شهر به شمار می آید که به دلیل قرابت با حرم مطهر رضوی از اهمیت اجتماعی- دینی خاصی برخوردار بوده که خانه معظم له در خیابان اندرزگوی ۱۴ با نام امروزی حسینیه وبیت مرحوم آیت اله سیدجواد خامنه ای شناخته می شود.

این مقام مسئول گفت: در حال حاضر وضعیت کلی معماری این خانه قدیمی با اندکی تغییرات حفظ گردیده که پساز ثبت اثر در فهرست آثار ملی براساس مدارک و اسنادموجود اقدامات کارشناسی برای مرمت و بازپیرایی آن صورت خواهد گرفت.

 

 

 

 

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=7173

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.