رئیس شورای چهارم شهر تهران از دیدار اعضای شورای شهر با سیدحسن خمینی و بیعت مجدد با بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام (ره) در مرقد ایشان خبر داد و گفت: هفته آینده شهردار تهران انتخاب خواهد شد.   به گزارش پیارم به نقل از خبرنگار اجتماعی فارس، احمد مسجد جامعی رئیس دبیر شورای شهر ...

رئیس شورای چهارم شهر تهران از دیدار اعضای شورای شهر با سیدحسن خمینی و بیعت مجدد با بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام (ره) در مرقد ایشان خبر داد و گفت: هفته آینده شهردار تهران انتخاب خواهد شد.

خبرگزاری فارس: انتخاب شهردار تهران در هفته آینده/ دیدار اعضای شورا با سیدحسن خمینی

 

به گزارش پیارم به نقل از خبرنگار اجتماعی فارس، احمد مسجد جامعی رئیس دبیر شورای شهر پس از استقرار در جایگاه ریاست شورا اظهار داشت: ابتدا از همه همکاران عزیزم تشکر می‌کنم و پیشاپیش از مردم عزیز کشورم تشکر می‌کنم که همچنان در انتخابات حماسه آفریدند و سخنان مقام معظم رهبری محقق شد.

وی تصریح کرد: امیدوارم در استقرار این روند حرکت جمعی ما، به نشاط بیشتر در جامعه کمک کند و اولین وظیفه همه ما است.

مسجد جامعی خاطرنشان کرد: آنچه که در جلسه امروز دیدیم نمونه‌ای فداکاری بر افرادهای اخلاقی بود که ما بسیار به آن نیاز داریم و برای خدمت‌گذار شورا لازم است چرا که شورا ساحت عمل اجتماعی‌ است و در آن همدلی بیش از هم‌ز‌بانی لازم است و می‌تواند به انسجام ملی کمک کند.

رئیس شورای چهارم تهران گفت: ما برای داشتن شهرهایی آباد باید مردمی داشته باشیم که شهرشان را دوست دارند و نوع این دوست داشتن به رفتارهای ما برمی‌گردد و ما در ویترین رفتار اجتماعی قرار داریم و رفتارهای ما می‌تواند الگوی رفتار مردم باشد.

وی تصریح کرد: حرکت ما در شهر علاوه بر جنبه سخت‌افزاری جنبه نرم‌افزاری دارد و این جنبه علاوه بر گفتار به رفتار برمی‌گردد و ما باید به شیوه‌ای عمل کنیم که بنیان رفتارهای سالم را در جامعه بگذاریم.

مسجد جامعی تأکید کرد: بعضی از دوستان با توجه به تنوع سلایق در شورای چهارم نگرانی داشتند و این از نظر ما نه تحریم بلکه فرصت است و ما می‌توانیم خواست جامعه را انعکاس دهیم در دورانی که این تنوع کمتر بود و موفقیت کمتری داشتیم.

رئیس شورای شهر ادامه داد: در دوره سوم با مدیریت برادرم (چمران) این تنوع حول محور به وحدت و خدمت به شهر و شهروندان و توجه به کیفیت زندگی منجر به خدمات زیادی شد به طوری که در انتخابات دوستان عزیزم از همه گروه‌ها مشارکت کردند.

مسجد جامعی افزود: تهران یک ایران کوچک است که گروه‌ها، زبانها، دین‌ها و فرهنگ‌های مختلف در آن هستند و در عین حال یک وحدتی دارند و شرایط ما طوری است که برای اداره شهر حتماً باید بر فرهیختگی و فرزانگی توجه کنیم و زمینه برنامه‌سازی با فرهیختگان را فراهم کنیم.

وی خاطرنشان کرد: ما برای اداره شهر نیاز به نظر صاحب‌نظران و فرهیختگان داریم که امیدواریم شورای چهارم در این زمینه راه شورای سوم را ادامه دهد.

وی تصریح کرد: بر اساس برنامه انجام شده امروز رأس ساعت ۱۵ تمامی اعضای شورای شهر دیداری با سیدحسن خمینی نوه حضرت امام (ره) در مرقد امام خواهند داشت و پس از آن با حضور در مرقد حضرت امام (ره) با آرمان‌های ایشان تجدید میثاق خواهد کرد.

مسجد جامعی در ادامه سخنانش خاطرنشان کرد: لازم می‌دانم از همه شوراهای کشور تشکر کنم، در شورای سوم دوستان بسیار ارزشمندی بودند از جمله  نجفی که خوشبختانه در جای دیگری منشأ خدمات هستند و با ما ارتباط نزدیکی دارد.

وی ادامه داد: در دوره قبل از ظرفیت دستگاه‌های اجرایی برای اداره شهر استفاده نشد که امیدوارم تعامل دوره چهارم با دولت بیشتر باشد.

رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: خانم ابتکار دیگر عضو سابق شورای شهر در دوره گذشته توجه ویژه‌ای به محیط زیست داشتند و چراغ این راه را روشن نگه داشتند و این برای ما مناسب نیست که صرفاً یک روز هوای پاک داشته باشیم و نباید شهری مثل تهران اینگونه آلوده باشد.

مسجد جامعی افزود: سرکار خانم احمدی‌نژاد هم حضور مؤثری داشتند و با ما را در شورایاری‌ها کمک می‌کردند چرا که شورایاری‌ها از مهمترین دستاوردهای نظام شورایی است و در واقع خانم احمدی‌نژاد هماهنگی‌های لازم را با دولت انجام داده است که صمیمانه از وی تشکر می‌کنم.

رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: باید از حمزه شکیب نیز تشکر کنم و بنده از وی مطالب زیادی آموختم به طوری که آقای شکیب در یک مورد هم از حقوق مردم نمی‌گذشتند و به جد پیگیری می‌کردند.

رئیس شورای شهر تهران افزود: دیگر عضو شورای شهر آقای خادم در دوره قبلی بودند که باید از زحمات وی نیز تشکر کنم که با صبوری و بردباری به سؤالات خبرنگاران پاسخ می‌دادند.

مسجد جامعی خاطرنشان کرد: بیادی نایب رئیس شورای سوم نیز شجاعت و درایت پیگیر مسائل و کمک آقای چمران بود و ارتباط نزدیکی بین این دو بزرگوار بود ضمن اینکه ارتباط من و آقای چمران خیلی قدیمی است و ما در دو کوچه روبروی هم زندگی می‌کردیم و در روابط خانوادگی ما روایت خاطرات تهران قدیم و صفا و صمیمیت است و ما در خدمت ایشان هستیم و انشاءالله از تجربیات آقای چمران استفاده می‌کنیم.

مسجد جامعی تأکید کرد: در انتخابات شوراها من فکر می‌کردم تعداد خانم‌ها بیش از دو برابر می‌شود یعنی حداقل ۱۰ نفر اما این اتفاق نیفتاد و ما به حفظ مادرانه در اداره شهر نیازمندیم و امیدواریم شاهد رشد بیشتر تفکر شورایی باشیم که امام (ره) پایه‌گذار آن بود.

رئیس شورای شهر تهران تأکید کرد: ما در جلسه آینده شهردار تهران را انتخاب خواهیم کرد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=7170

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.