بورس اوراق بهادار از ابتدای سال تاکنون ۳۶ درصد بازدهی نصیب سهامداران خود کرده است.   به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۸۸۸ واحدی نیمه ۵۲ هزار واحد را پشت‌سر گذاشت که در این میان ارزش کل بازار سهام به مرز ۲۵۰ هزار میلیارد تومان نزدیک شد. براساس این ...

بورس اوراق بهادار از ابتدای سال تاکنون ۳۶ درصد بازدهی نصیب سهامداران خود کرده است.

خبرگزاری فارس: بازدهی ۳۶ درصدی بورس از ابتدای سال تاکنون

 

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۸۸۸ واحدی نیمه ۵۲ هزار واحد را پشت‌سر گذاشت که در این میان ارزش کل بازار سهام به مرز ۲۵۰ هزار میلیارد تومان نزدیک شد.

براساس این گزارش بازدهی بورس اوراق بهادار از ابتدای سال تاکنون بیش از ۳۶ درصد بود که از این میزان ۱٫۷ درصد مربوط به معاملات امروز تالا شیشه‌ای می‌شود.

به گزارش فارس امروز ۹۵ درصد سهام بازار با رشد قیمت مواجه شده است و بسیاری از نمادها هم به تأثیر از اخباری مبنی بر تعدیل پیش‌بینی سود هر سهم و حذف ارز مرجع از قیمت‌گذاری برخی گروه‌ها با صف خرید سنگینی مواجه شدند.

همچنین سهام هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس در معاملات امروز عرضه شد و در مجموع بازار سهام شاهد افزایش ۸۸۸ واحدی شاخص کل بود.

این گزارش می‌افزاید، برخی معامله‌گران از کاهش قیمت فولاد مبارکه خبر دادند. دلیل اصلی این کاهش قیمت این بود که فولاد مبارکه در گزارش ۱۲ ماهه خود ۷۷ تومان سود محقق انتظار بازار از تعدیل را برآورده نکرد و با کاهش قیمت مواجه شد.

 

بر  اساس این گزارش، شاخص صنعت با ۶۶۵ واحد تغییر به ۴۴ هزار و ۷۵۹ واحد رسید و شاخص ۵۰ شرکت فعالتر نیز با ۳۴ واحد تغییر به ۲ هزار و ۱۸۶ واحد افزایش یافت.

 

این گزارش می‌افزاید، معدنی و صنعتی گل‌گهر با ۸۵ واحد ، پالایش نفت اصفهان ۵۹ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو با ۵۴ واحد، بانک ملت ۴۸ واحد، مخابرات ایران ۴۲ واحد، توسعه معادن و فلزات ۳۳ واحد و پالایش نفت تبریز با ۳۱ واحد بیشترین تاثیر را بر رشد شاخص امروز بازار سرمایه داشتند.

 

براساس این گزارش، شرکت‌های مرینوس، فولاد مبارکه اصفهان، تولید محور خودرو، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، گل‌تاش، موتوژن و فولاد خراسان بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

 

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بازار سرمایه با گزارش فروش سه ماهه فولاد خوزستان، این احتمال برای رشد سود سنگ آهنی‌ها افزایش یافته و برهمین اساس برای نماد «ومعادن» صف خرید ایجاد شد.

 

به گفته معامله‌گران، چادرملو نیز بزودی برای افزایش سرمایه ۲۰۰ درصدی متوقف خواهد شد؛ در این میان قند و شکری‌ها هم با صف خرید مواجه شدند. در همین حال امروز سیمان بهبهان برای تعدیل سود متوقف شده بود.

 

کامران صدیقیان، فعال بازار سرمایه درباره صعود دوباره شاخص بور به خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارسگفت: افت  روز گذشته مقطعی و کوتاه مدت بود و روند صعودی رشد شاخص بورس اوراق بهادار تداوم خواهد داشت.

 

وی گفت: عرضه‌های زیاد سهامداران در روز دوشنبه موجب شده بود تا دیروز با افت مقطعی و کوتاه مدتی مواجه شویم که امروز دوباره روند مثبت شاخص را در بازار سرمایه شاهد بودیم.

 

صف خرید گروه‌های قند و شکر به دلیل احتمال تغییر نرخ ارز

 

صدیقیان همچنین با اشاره به اینکه تاکنون برای گروه‌های قند و شکر در خصوص تعیین نرخ ارز تعیین تکلیف نشده است، اظهارداشت: در صورت برداشتن نرخ ارز مرجع برای قیمت‌گذاری، گروه‌های قند و شکر با افزایش قیمت مواجه خواهند شد.

 

وی ادامه داد: پالایشگاه لاوان نیز ۵۲درصد تعدیل سود انجام داده و به همین دلیل مورد توجه قرار گرفته است.

 

صدیقیان تاکید کرد: هم‌اکنون شاخص با توجه به تغییراتی که در بازار ایجاد شده و همچنین دلایل گذشته مبنی بر ورود نقدینگی‌های تازه به بازار سهام، از فاز استراحت خارج شده و شاهد روند صعودی شاخص شده است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=5399

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.