استاندار هرمزگان در حاشیه بازدید از پروژه‌های شهرستان شرقی جاسک ضمن بازدید از پروژه بندر صیادی گوکسر آخرین وضعیت این پروژه را تشریح کرد.   ابراهیم عزیزی که سفر دو روزه خود را از صبح امروز به این منطقه از هرمزگان و سواحل دریای عمان آغاز کرده است، ساعتی پیش در ادامه بازدیدهای خود، بندر ...

استاندار هرمزگان در حاشیه بازدید از پروژه‌های شهرستان شرقی جاسک ضمن بازدید از پروژه بندر صیادی گوکسر آخرین وضعیت این پروژه را تشریح کرد.

خبرگزاری فارس: آخرین وضعیت بندر صیادی گوکسر در شرق هرمزگان

 

ابراهیم عزیزی که سفر دو روزه خود را از صبح امروز به این منطقه از هرمزگان و سواحل دریای عمان آغاز کرده است، ساعتی پیش در ادامه بازدیدهای خود، بندر صیادی گوکسر در روستای گوهرت از توابع بندر جاسک را مورد بازدید قرار داد.

وی در حاشیه این بازدید ضمن اشاره به اهداف ایجاد این بندر و مختصات آن اظهار داشت: مهمترین هدف از ساخت اسکله‌ها و بنادر صیادی در روستاهای هرمزگان، رفاه حال مردم، دریانوردان و به ویژه صیادان است چرا که در سال‌های گذشته همواره بروز طوفان‌ها سبب وارد آمدن خساراتی به لنج‌ها و شناورهای صیادی سنتی در ساحل استان می‌شد.

عزیزی یادآور شد: علاوه بر ارتقا ایمنی شناورها و قانونمند شدن امور مرتبط با دریانوردی در پیرامون اسکله‌ها و بنادر ایجاد شده، پهلوگیری راحت‌تر شناورها نیز به عنوان یک مزیت پس از احداث این بنادر مورد توجه است که رضایتمندی مردم منطقه را در پی داشته است.

استاندار هرمزگان همچنین یادآور شد: بندر صیادی گوکسیر در حال حاضر دارای ۹۵ درصدی پیشرفت فیزیکی است.

عزیزی افزود: در راستای احداث این بندر اعتباری معادل ۲۰۰ میلیارد و ۳۶۰ میلیون ریال در نظر گرفته شده است که تاکنون ۱۸۵ میلیارد ریال آن جذب و هزینه شده است.

به گفته استاندار هرمزگان در صورت بهره‌برداری کامل از این پروژه زمینه اشتغال حدود هزار نفر در این منطقه فراهم می‌شود.

استاندار هرمزگان یادآور شد: طی سفرهای استانی رئیس جمهور به هرمزگان، یکی از درخواست‌های همیشگی مردم ساخت و ایجاد بندرگاه‌ها برای شناورهایشان بود که این درخواست امروز رنگ و بوی واقعیت به خود گرفته است.

یادآور می‌شود استاندار هرمزگان، پس از بازدید از این بندر، در روستای لیردف حضور و برای مردم این روستا سخنرانی می‌کند.

وی صبح امروز پس از حضور در جاسک و غباروربی از قبور شهدا بخش‌های مختلفی را در این شهرستان مورد بازدید قرار داده است.

سفر استاندار هرمزگان و هیئت همراه به منطقه شرقی هرمزگان تا فردا ادامه می‌یابد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=5339

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.