رییس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی از کاهش قیمت سیب زمینی در روز افزایش ۲۰ درصدی قیمت هلو خبر داد. به گزارش پیارم به نقل از دانا، حسین مهاجران اظهار کرد: در چند روز گذشته که سیب‌زمینی همدانی وارد بازار شده قیمت سیب‌زمینی از کیلویی ۲۰۰۰ تومان به کیلویی ۸۰۰ تومان کاهش یافته است و پیش‌بینی می‌شود ...

رییس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی از کاهش قیمت سیب زمینی در روز افزایش ۲۰ درصدی قیمت هلو خبر داد.

به گزارش پیارم به نقل از دانا، حسین مهاجران اظهار کرد: در چند روز گذشته که سیب‌زمینی همدانی وارد بازار شده قیمت سیب‌زمینی از کیلویی ۲۰۰۰ تومان به کیلویی ۸۰۰ تومان کاهش یافته است و پیش‌بینی می‌شود با ورود سیب‌زمینی غرب ایران بیش از این‌ها قیمت کاهش یابد.

او با اشاره به افزایش ۲۰ درصدی قیمت هلو گفت: در حال حاضر هلو درجه یک به قیمت کیلویی ۷۰۰۰ تومان به فروش می‌رسد و این افزایش قیمت به دلیل سرمازدگی تولید امسال است.

رییس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی ادامه داد: از دیگر میوه‌هایی که در سال جاری دچار سرمازدگی شده‌اند می‌توان به زردآلو، گوجه‌سبز و گیلاس اشاره کرد که با افزایش قیمت این سه نوع میوه‌ دیگر میوه‌ها نیز دچار افزایش قیمت شده است.

وی افزود: در حال حاضر سیب درجه یک کیلویی ۴۵۰۰ تا ۵۰۰۰ تومان، سیب درجه دو ۱۵۰۰ تا ۳۰۰۰ تومان، خیار نهاوندی ۱۲۰۰ تومان، خیار گلخانه‌ای ۱۳۰۰ تومان، هندوانه درجه یک ۱۱۰۰ تومان، هندوانه درجه دو ۶۰۰ تومان، ملون ۱۴۰۰ تومان، طالبی ۶۰۰ تا ۱۰۰۰ تومان و خربزه کیلویی ۱۴۰۰ تومان به فروش می‌رسد.

او درباره‌ی گوجه سبز گفت: گوجه سبز تمام شده و آلوی کیلویی ۱۵۰۰ تا ۳۰۰۰ تومان جایگزین آن شده است.

رییس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی با اشاره به تولید حاشیه تهران بیان کرد: گیلاس حاشیه تهران با قیمت کیلویی ۵۰۰۰ تومان و سبزی خوردن این مناطق که ارزان‌ترین سبزی کشور است، در خرده فروشی‌ها با قیمت کیلویی ۱۵۰۰ تومان به فروش می‌رسد.

مهاجران افزود: زردآلو درجه یک که تولید منطقه شاهرود است کیلویی ۴۰۰۰ تا ۴۵۰۰ تومان و دیگر مناطق کیلویی ۲۰۰۰ تومان به فروش می‌رسد.

او در پایان گفت: موز با قیمت ۳۵۰۰ تومان به فروش می‌رسد که این کاهش قیمت به دلیل کاهش مصرف و افزایش تولید و برداشت در فصل جاری است.

انتهای پیام/گ

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=5328

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.