معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان با بیان اینکه ایران به عنوان نماینده اجرای قوانین جدید مدیریت آب توازن کشتی‌ها انتخاب شده است، از دریافت بیش از دو هزار متر مکعب زائدات نفتی در این استان از کشتی‌ها خبر داد. به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، مهدی نوفرستی امروز در نشستی اظهار ...

معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان با بیان اینکه ایران به عنوان نماینده اجرای قوانین جدید مدیریت آب توازن کشتی‌ها انتخاب شده است، از دریافت بیش از دو هزار متر مکعب زائدات نفتی در این استان از کشتی‌ها خبر داد.

خبرگزاری فارس: انتخاب ایران به عنوان نماینده اجرای قوانین جدید مدیریت آب توازن کشتی‌ها

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، مهدی نوفرستی امروز در نشستی اظهار داشت: سازمان بنادر و دریانوردی کشور به نمایندگی از دولت جمهوری اسلامی ایران مسئولیت تهیه دستورالعمل رعایت استانداردهای ایمنی و بهداشت شغلی در هنگام عملیات پاکسازی آلودگی نفتی برای سازمان بین المللی دریانوردی را عهده‌دار شده است.

به گفته وی، پیشنهاد اولیه این طرح را ایران به شصتمین نشست کمیته حفاظت محیط زیست دریایی داد و پس از بررسی‌های لازم ساختار دستورالعمل در چهاردهمین نشست گروه فنی مقابله با آلودگی نفتی و مواد مضر در دریا مورد تایید قرار گرفت.

این مسئول ادامه داد: بر این اساس سازمان بین‌المللی دریانوردی از ایران خواست جزئیات دستورالعمل را تهیه و پس از تصویب نهایی در کمیته به عنوان کتابچه عملیاتی از سوی سازمان بین المللی دریانوردی انتشار یابد.

معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان اضافه کرد: هم اکنون نیز ایران به عنوان نماینده منطقه خاورمیانه و یکی از شش کشور دنیا برای اجرای قوانین جدید مدیریت آب توازن کشتی‌ها انتخاب شده است.

وی با اشاره به اینکه این طرح در قالب پروژه گلوبلاست در ایران از گذشته اجرا می‌شده است گفت: به علاوه براساس دستورالعمل منطقه‌ای راپمی کشتی‌ها باید آب توازن خود را ۲۰۰ مایل دریایی قبل از ورود به منطقه خلیج فارس و دریایی عمان تعویض کنند.

نوفرستی افزود: اجرای این طرح از ورود گونه‌های مضر دریایی و بیماری‌های عفونی ناشی از تخلیه فاضلاب انسانی به دریا جلوگیری می‌کند.

معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان گفت: علاوه بر این تمامی عملیات سوخت‌گیری کشتی‌ها با نظارت کامل اداره حفاظت و ایمنی دریانوردی  این اداره کل صورت می‌گیرد.

نوفرستی خاطر نشان کرد: در سه ماهه نخست سال جاری دو هزار و ۳۵۰ مترمکعب زائدات نفتی شامل آب خنک  و آب شستشو از کشتی‌ها دریافت که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۹ درصد افزایش دارد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=5307

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.