مدیر شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی هرمزگان ضمن اشاره به تصویب طرح جامع شهرهای بندرخمیر و کوشکنار اعلام کرد: تهیه طرح تفصیلی این دو شهر با تامین اعتبار توسط شهرداری‌ها در خرداد ماه سال جاری کلید خورده است.   روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی هرمزگان، مهندس افشین بهرامی با بیان ...

مدیر شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی هرمزگان ضمن اشاره به تصویب طرح جامع شهرهای بندرخمیر و کوشکنار اعلام کرد: تهیه طرح تفصیلی این دو شهر با تامین اعتبار توسط شهرداری‌ها در خرداد ماه سال جاری کلید خورده است.

خبرگزاری فارس: انعقاد قرارداد تهیه طرح تفصیلی شهرهای بندرخمیر و کوشکنار

 

روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی هرمزگان، مهندس افشین بهرامی با بیان اینکه شهرها منبع اصلی فعالیت اجتماعات انسانی هستند که در این فضاها تعارض میان انسان و طبیعت به حد اعلای خود می‌رسد، اظهار کرد: هدف شهرسازی و طرح‌های آن ایجاد رابطه‌ای خوب و پایدار میان افراد جامعه با محیط‌های طبیعی و انسان ساخت است.

این مسئول گفت: بر همین اساس نظم بخشی به ساخت و سازهای شهری از طریق ایجاد ساز و کارهای قانونی با توجه به گسترش شهرنشینی می‌تواند مهمترین هدف شهرسازی و طرح‌های تفصیلی و راهبردی تلقی شود.

وی یکی از دستاوردهای مهم تهیه طرح تفصیلی را زیست پذیری شهرها دانست و کیفی‌سازی‌ زندگی را از جمله دلایل تهیه اجرای چنین طرح‌هایی عنوان کرد.

بهرامی با تاکید بر اینکه در طرح‌های تفصیلی فقط کالبد شهری مدنظر نیست بلکه بهبود زیست شهروندان، هدف اساسی اینگونه طرح‌هاست، از طرح تفصیلی کوشکنار و بندرخمیر به عنوان بستری برای توسعه جهشی و تحقق اهداف توسعه پایدار این شهرها در آینده‌ای نزدیک یاد کرد.

وی در ادامه به اهمیت و تأثیرات تهیه و اجرای طرح تفصیلی اشاره و خاطر نشان کرد: توسعه مبتنی بر برنامه، آینده‌نگری در اداره شهر، پیش‌بینی نیازها و مطالبات نسل‌های آتی، پاسخگویی به نیازها و خلأ‌های موجود، شفاف‌سازی ضوابط و مقررات شهرسازی و معماری، توانمندسازی سکونت‌گاه‌های غیر رسمی، برنامه‌ریزی برای احیای بافت‌های فرسوده شهری، افزایش رونق اقتصادی برای شهروندان، ارتقای سطح اقتصاد شهری، هویت‌یابی مجدد شهر در تمامی بخش‌ها، تغییر سیما و کالبد شهری، توجه به اصول معماری ایرانی و اسلامی، توسعه و تقویت زیرساخت‌ها، توسعه متوازن و عدالت محور، دستیابی به اهداف شهر سبز، روان و ایمن و در نهایت حرکت به سمت داشتن شهرهای برتر از مهم‌ترین نتایج و برکات اجرای این طرح‌ها خواهد بود.

مدیر شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی هرمزگان، شهرهای استان را شایسته‌ دستیابی به برترین‌ها و بهترین‌ها دانست و از عزم مدیریت شهری برای تسریع روند توسعه، عمران و آبادانی شهرهای کوشکنار و بندرخمیر در تمامی ابعاد خبر داد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=5263

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.