فرمانده انتظامی استان بوشهر از امحای یک تن از انواع مواد مخدر در استان بوشهر بوشهر خبر داد.   به گزارش  پیارم به نقل ازخبرگزاری فارس از بوشهر،سردار حیدر عباس‌زاده امشب در مراسم امحاء یک تن مواد مخدر در ساحل بوشهر در جمع خبرنگاران اظهار داشت:  از سه تن مواد مخدر کشف شده که حاصل ...

فرمانده انتظامی استان بوشهر از امحای یک تن از انواع مواد مخدر در استان بوشهر بوشهر خبر داد.

خبرگزاری فارس: امحای یک تن از انواع مواد مخدر در بوشهر

 

به گزارش  پیارم به نقل ازخبرگزاری فارس از بوشهر،سردار حیدر عباس‌زاده امشب در مراسم امحاء یک تن مواد مخدر در ساحل بوشهر در جمع خبرنگاران اظهار داشت:  از سه تن مواد مخدر کشف شده که حاصل تلاش کارکنان پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی  استان بوشهر است، یک تن از انواع مواد مخدر غیردارویی شامل حشیش، شیشه، هروئین و مواد مخدر صنعتی امحاء شد.

وی با بیان اینکه سال گذشته ۲ هزار و ۷۴۸ نفر متهم و قاچاقچی مواد مخدر دستگیر شدند، افزود: روز پنجم تیرماه همزمان با روز جهانی مواد مخدر ۱۰۰تن مواد مخدر غیردارویی در تهران و ۱۶ استان کشور به آتش کشید شد که نشان‌ می‌دهد ایران اسلامی در راه مبارزه با مواد مخدر مصمم و استوار قدم است.

فرمانده انتظامی استان بوشهر، فقر و رشد جمعیت، نابودی محیط زیست و تهدیدات هسته‌ای را به ‌عنوان سه بحران جهانی دانست و اذعان داشت: موضوع مواد مخدر و روان‌گردان‌ها به عنوان چهارمین بحران و بزرگ‌ترین شوک هزاره سوم است.

عباس زاده تأکید کرد: این شوک که بالغ بر ۱۷۰ کشور در جهان با آن دست و پنجه نرم می‌کنند براساس آمارهای منتشره از سوی سازمان ملل متحد بالغ بر ۲۵۰ میلیون نفر در جهان حداقل یکبار نسبت به مواد مخدر مبادرت ورزیده‌اند.

وی با تأکید بر این نکته که مصرف موادمخدر زمینه را برای اشتغال بیش از ۱۰ میلیون نفر قاچاقچی حرفه‌ای به عنوان مافیای مواد مخدر فراهم کرده است، ابراز داشت: سود خالص حداقل ۵۰۰ تا ۶۰۰ میلیارد دلار در سال ناشی از تجارت غیرقانونی مواد مخدر با چرخش مالی سالانه ۱۵۰۰تا ۱۶۰۰ میلیارد دلار سبب شده است که مواد مخدر کنار اسلحه، نفت و توریسم به عنوان یک صنعت غیرقانونی جایگاه ویژه‌ای را به خود اختصاص دهد.

فرمانده انتظامی استان بوشهر اضافه کرد: افغانستان در سال ۲۰۱۲ میلادی حدود ۷ هزار و ۸۰۰ مواد مخدر تریاک تولید کرده است که با تلاش نیروی انتظامی، وزارت اطلاعات، مرزبانی، سپاه پاسداران و همه نیروهای مقابله با عرضه موادمخدر در کشور در سال ۹۱ حدود ۵۰۰ تن انواع مواد مخدر کشف و ضبط شد.

عباس زاده یادآور شد: نیروی انتظامی استان بوشهر در عین حالی که با دانه‌درشت‌ها و قاچاقچیان مواد مخدر مقابله می‌کند با خرده‌فروشان مواد مخدر که در فاسد کردن نسل جوان و مولد جامعه نقش دارند، برخورد قاطع خواهد داشت.

وی، شناسایی و پاکسازی مناطق آلوده، طرح‌های نجات را از جمله طرح‌های مقابله با اعتیاد در استان بوشهر عنوان  کرد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=5221

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.