شهادت مظلومانه شیخ “حسن شحاته” و همراهانش در رسانه های معتبر بین المللی بازتاب گسترده ای داشت. اکثر این رسانه ها با محکوم کردن اقدامات وحشیانه سلفی ها در سراسر جهان ضد شیعیان به بررسی عوامل ایجاد این فتنه پرداختند. سایت شبکه سلطنتی انگلیس بی بی سی (BBC) نوشت: «گروهی در مصر با حمله به ...
شهادت مظلومانه شیخ “حسن شحاته” و همراهانش در رسانه های معتبر بین المللی بازتاب گسترده ای داشت. اکثر این رسانه ها با محکوم کردن اقدامات وحشیانه سلفی ها در سراسر جهان ضد شیعیان به بررسی عوامل ایجاد این فتنه پرداختند.

سایت شبکه سلطنتی انگلیس بی بی سی (BBC) نوشت: «گروهی در مصر با حمله به یک خانه روستایی در نزدیکی قاهره، پایتخت مصر ۴ مسلمان شیعه را به قتل رساندند. این افراد که برای برگزاری جشن مذهبی به این روستا رفته بودند به اتهام تلاش برای گسترش تشیع به قتل رسیدند.»

 

بی بی سی با اشاره به شیوه وحشیانه کشتار شیعیان در مصر و عدم اقدام عملی پلیس در برابر حمله سلفی ها، نوشت: «شیعیان که در برابر اکثریت سنی در مصر زندگی می کنند، پس از تشدید جنگ در سوریه هدف حملات بیشتری قرار گرفته اند.»

 

خبرگزاری رسمی چین شین هووا نیز در خبری نوشت: «سنی های مصر با محاصره خانه شیعیان در روستایی در نزدیکی قاهره، چهار تن از شیعیان را به صورت وحشیانه ای به قتل رساندند. پس از سقوط حسنی مبارک در سال ۲۰۱۱ و افزایش روابط با ایران شیعی، نگرانی از گسترش تشیع در این کشور سنی نشین افزایش پیدا کرده است.»

 

سایت هافینگتون پست نوشت: «اهل تسنن با یورش به خانه ای که در آن عده ای بر اساس عقیده خاصی که از اسلام داشتند، تجمع کرده بودند، آن ها را به شکل وحشیانه ای به قتل رساندند.»

 

هافینگتون پست با اشاره به سخنرانی مرسی در میان هواداران سلفی، به سخنان یکی از شیوخ سلفی در این اجتماع اشاره کرد و نوشت: «محمد حسن، شیخ سلفی در سخنرانی خود از محمد مرسی خواست تا دروازه های مصر را بر روی شیعیان ببندد و مانع حضور و گسترش آن ها در مصر شود.»

 

سایت روزنامه واشنگتن پست نیز با اشاره به اقدام وحشیانه سلفی های مصر در کشتار شیعیان نوشت: «البته این تنها شیعیان نیستند که مورد حملات این فرقه قرار می گیرند بلکه چندی پیش اقلیت مسیحی نیز در این کشور از سوی سلفی ها مورد حمله قرار گرفته بودند.»

 

این روزنامه افزود: «کشتار این شیعیان پس از آن بود که محمد مرسی در جمع هواداران افراطی خود حاضر شد. حامیان مصری در این مراسم، خواهان خروج شیعیان از مصر شدند. سلفی های مصر در نبرد سوریه نیز حضور دارند و به نظر می رسد این کشتار نیز در ادامه خشونت های سوریه رخ داده است.»

 

سایت شبکه فاکس نیوز آمریکا نیز با اشاره به اقدامات وحشیانه سلفی ها در مصر و درخواست شیخ سلفی از محمد مرسی برای مبارزه با شیعه، به خشونت آن ها در قبال مسیحیان مصر نیز اشاره کرد.

 

سایت یاهو نیوز با قرار دادن فیلم حمله به شیعیان، این اقدام وحشیانه و نظاره گر بودن پلیس مصر را محکوم کرد.

 

سایت روزنامه لس آنجلس تایمز نیز در خبری با معرفی “شیخ حسن شحاته” چهره برجسته شیعیان که در این حادثه به شهادت رسید، اقدامات سلفی های مصر را ادامه جنگ داخلی سوریه توصیف کرد و اقدامات وحشیانه سلفی ها را تنها منحصر به شیعیان ندانست و مسیحیان را نیز قربانیان این حملات دانست.

 

نکته ای که در بازتاب این حادثه تلخ به چشم می خورد، نگاه این رسانه ها به کشتار مظلومانه شیعیان است که متاسفانه از سوی برخی از آن ها اهل سنت عامل اصلی آن شناخته شده است. البته به نظر می رسد این شیوه ای برای ایجاد تفرقه در امت اسلامی است.

 

جالب تر آنکه اقدامات وحشیانه سلفی ها در برخورد با سایر مذاهب از مهمترین مباحث مورد اشاره این رسانه ها بوده که متاسفانه در ماه های اخیر و با شکست همین فرقه مورد حمایت غرب در سوریه، اعضای آن ضد شیعیان بیشتر فعال شده است.

 

تمسخر عقائد اسلامی به دلیل اقدامات وهابیت ملعون و سلفی ها نیز از دیگر نقاط برجسته در بازتاب این خبر در دیگر سایت های غربی بود که به دلیل توهین به مقدسات از بازتاب آن خودداری می نمائیم،

 

نکته اصلی اینجاست که تا چه زمان امت اسلامی و خصوصا اهل تسنن حاضر به پذیرش این گروه وحشی و ملعون در میان خود هستند و این سوال مطرح می شود که آیا علماء اهل سنت نباید در برابر این اقدامات از خود واکنش عملی نشان دهند؟

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=5207

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.