جمعی از آذری زبانهای مقیم تهران با دکتر محمدرضا عارف دیدار و گفت‌و‌گو کردند و ضمن تقدیر از حرکت شجاعانه وی در انتخابات دور یازدهم ریاست جمهوری به بیان پیشنهادها و دغدغه‌هایشان پرداختند. در این دیدار برخی از اعضای جلسه طی سخنانی با تقدیر و تشکر از عارف بخاطر کناره گیری‌اش و حاصل شدن ائتلاف ...

جمعی از آذری زبانهای مقیم تهران با دکتر محمدرضا عارف دیدار و گفت‌و‌گو کردند و ضمن تقدیر از حرکت شجاعانه وی در انتخابات دور یازدهم ریاست جمهوری به بیان پیشنهادها و دغدغه‌هایشان پرداختند.

در این دیدار برخی از اعضای جلسه طی سخنانی با تقدیر و تشکر از عارف بخاطر کناره گیری‌اش و حاصل شدن ائتلاف خاطرنشان کردند: خلق چنین حماسه اخلاقی در کشور ما نایاب بود که خلق این حماسه را مدیون شما هستیم.

در این دیدار همچنین پیشنهادی از سوی حاضرین برای تشکیل حزبی فراگیر برای ریشه دواندن اصلاحات و تشکیل معاونت اقوام با محوریت دکتر عارف مطرح شد که یکی از حاضرین در توضیح این پیشنهاد اظهار داشت: تشکیل معاونت اقوام موجب همدلی مضاعف می شود و همچنین به نظر می‌رسد جای حزبی اصلاح طلب با پتانسیل کنونی که بین حامیانتان وجود دارد خالی است و اگر اقدام نشود، این پتانسیل هدر خواهد رفت.
در ادامه این جلسه همچنین از سوی حاضرین جلسه به تعامل هر چه بیشتر دولت و بدنه اصلاحات اشاره و تاکید شد: اکنون مسئولیت اجتماعی بیشتری نسبت به قبل متوجه شما است و باید در موقعیتی باشید که بتوانید دوستان و حامیانتان را در چهارچوبی با محوریت خودتان هدایت کنید و آنها نیز به فعالیتشان ادامه دهند. بنابراین حضور شما در بدنه دولت برای حامیان و هدایت ظرفیت‌های موجود بسیار موثر خواهد بود.
مسعود پزشکیان ، نماینده مردم تبریز در مجلس نیزکه در این جلسه حضور داشت با بیان این مطلب که اقدام دکتر عارف استثنایی بود، یادآور شد: به اعتقاد من اصولگرایان اصلا تصور این را نداشتند که شما کنار بکشید و اصلاح طلبان به ائتلاف برسند، اگر می دانستند ، قطعا برنامه ریزی می کردند که این اتفاق نیافتد و دولت به دست اصلاح طلبان نیافتد.
وی ادامه داد: اگر سال ۸۴ نیز اصلاح طلبان اقدامی که شما امروز در عرصه انتخابات انجام دادید را انجام می دادند الان در چنین وضعیتی به لحاظ سیاسی، اقتصادی و سایر مسائل قرار نداشتیم.
پزشکیان در پایان خطاب به عارف گقت: انشاء الله از تجربه گذشته درس بگیریم و با عبرت از تجربیان گذشته با کمک پتانسیل های موجود بتوانید با همراهی کردن دولت، کشور را از وضع موجود خارج کنیم.
همچنینن در این جلسه رسایی، برادر حجت الاسلام حمید رسایی نیز به عنوان میهمان غیر آذری زبان حضور داشت.
محمدرضا عارف نیز پس از استماع صحبت های و پیشنهادات حاضرین اظهار داشت: ما فعالیت‌هایمان را از فضایی شروع کردیم که نا امیدی مطلق بود و الان خوشحالیم که در چنین فضایی هستیم. طی یک سال گذشته با دست بسته خلاف جریان آب شنا و به عبارتی فعالیت کردم اما خدا را شاکرم که نتیجه اش موجب بالا رفتن عزت کشور و مردمم شد.
عارف افزود: انتخابات سال ۸۸ بازی باخت-باخت بود. بنابراین عقل سلیم به ما می گفت که نباید در این انتخابات وارد بازی باخت-باخت شویم. با این تفکر وارد انتخابات دور یازدهم ریاست جمهوری شدیم و انتخاباتی سالم برگزار شد که به اعتقاد من شکست خورده ای در آن وجود نداشت.
معاون اول دولت اصلاحات با اشاره به اقدام به انصراف از انتخابات تصریح کرد: وظیفه من این بود که فضا را اصلاح کنم و مهم آن است که این فضا در کشور از بین نرود. مردم و مسئولین باید از دوم خرداد ۷۶ درس بگیرند و بدانند که فضای همدلی و انسجام مشکل ما را با دنیا حل خواهد کرد.
عارف ادامه داد: اکنون یا باید مردم را رها کنیم که خودشان از این سرمایه عظیم اجتماعی حفاظت کنند و یا باید به مردم در حفظ این سرمایه کمک کنیم. باید تلاش کنیم که به سمت همدلی برویم و موازی کاری نکنیم.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: دغدغه ما حل مشکلات ۴ سال قبل است. چراکه کشور وارد مسیری شد که خیلی ها نگران شدند ولی این انتخابات خوشبختانه مسیر را عوض کرد.
/


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=5018

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.