طی ۲ روز گذشته شاخص رکورد جدیدی را در کارنامه بورس اوراق بهادار رقم زد و بر همین اساس بیش از ۲ هزار واحد رشد کرد تا حماسه اقتصادی پس از حماسه سیاسی محقق شود. امروز و روز گذشته شاخص بورس چند رکورد را شکست و در عرض دو روز کانال‌های ۴۶ و ۴۷ هزار ...
طی ۲ روز گذشته شاخص رکورد جدیدی را در کارنامه بورس اوراق بهادار رقم زد و بر همین اساس بیش از ۲ هزار واحد رشد کرد تا حماسه اقتصادی پس از حماسه سیاسی محقق شود.

امروز و روز گذشته شاخص بورس چند رکورد را شکست و در عرض دو روز کانال‌های ۴۶ و ۴۷ هزار واحد را پشت سر گذاشت و در آستانه کانال ۴۸ هزار واحدی رسید.

براساس این گزارش، این مقدار افزایش شاخص در تاریخ بورس سابقه نداشت. شاخص در این دوره بیش از دو هزار واحد رشد کرد،ارزش روز بازار نیز برای نخستین بار به بیش از ۲۲۷ هزار میلیارد تومان رسید. در این میان رکورد معاملات خورد بلوکی هم شکست و با ۹۹۹ میلیون سهم ارزش آن به بیش از ۲۴۹ میلیارد تومان رسید.

یادآور می‌شود: در ۲۱ بهمن‌ماه سال گذشته شاخص ۱۲۹۲ واحد رشد کرده بود اما در آن روز عمده تأثیر آن به خاطر بازگشایی نماد پالایش اصفهان بود که بیش از هزار واحد بر شاخص تأثیرگذار بود.

امروز صنایع ملی مس که ۲۲۲ واحد در روند شاخص کل تأثیرگذار بود دیگر نمادها نیز تأثیربه‌سزایی در رکورد‌شکنی امروز بورس داشته است. همچنین بعد از مدت‌ها نماد شرکت‌های خودرویی و بانک‌ها با تشکیل صف خرید در کنار سایر شرکت‌های آینده‌دار زمینه‌ساز ثبت این رکورد جدید بازار سهام شده است.

‫بر اساس این گزارش، بعد از افزایش ۴ درصدی قیمت و تشکیل صف‌های خرید انبوه برای اکثر شرکت‌‌ها، در میانه معاملات شاهد عرضه صف‌ها و افت نسبی و متعادل شدن قیمت‌ها بودیم‬. ‫این رویداد توسط سرمایه گذاران حقوقی و به منظور متعادل کردن بازار و جلوگیری از جو روانی کاذب و شکل‌گیری حباب قیمت رخ داده‬ است. ‫

در این میان اوضاع گروه بانکی و خودرویی بعد از مدت ها کاهش و رکود بهبود یافت‬؛ ‫چون تلقی سرمایه‌گذاران این است که با بهبود شرایط سیاست خارجی و رفع تحریم‌ها، وضعیت شرکت‌های این دو گروه و سایر گروه‌های مرتبط با تحریم بهتر شود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=4942

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.