بعد از لحظه شماری ها و همچنین فعالیت های گسترده کاندیداهای ریاست جمهوری و طرفداران آنها، امروز جمعه ۲۴ خرداد حماسه بزرگ سیاسی از سوی مردم ایران رقم می خورد.   ۴۰ : ۷ // گزارش ها از برخی محل های اخذ رای حاکی است که برخی از هموطنان قبل از موعد رای گیری در ...
بعد از لحظه شماری ها و همچنین فعالیت های گسترده کاندیداهای ریاست جمهوری و طرفداران آنها، امروز جمعه ۲۴ خرداد حماسه بزرگ سیاسی از سوی مردم ایران رقم می خورد.

 

۴۰ : ۷ // گزارش ها از برخی محل های اخذ رای حاکی است که برخی از هموطنان قبل از موعد رای گیری در محل رای گیری حاضر شده اند و در انتظار آغاز رسمی انتخابات هستند.

 

* وزیر کشور با اشاره به اینکه تمام تمهیدات لازم برای برگزاری انتخابات ۲۴ خرداد فراهم شده است، گفت: ۶۰ هزار شعب رای در سراسر کشور آماده برگزاری انتخابات ۲۴ خرداد هستند.

 

* وزیر کشور از اعلام نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری در کوتاه‌ترین زمان خبر داد و گفت: در ۹۶ کشور ۲۹۰ شعبه اخذ رأی را برای هم‌وطنان خارج از کشور اختصاص داده‌ایم.

 

* سخنگوی شورای نگهبان گفت:من از نامزدها و طرفداران و رسانه‌ها خواهش می‌کنم که وظیفه اعلام نتیجه بر عهده وزارت کشور است و تا زمانی که نتیجه‌ای اعلام نشده، از حدس و گمانه‌زنی و ادعای پیروزی هر نامزدی جداً خودداری کنند.

 

* فرماندار تهران بیش از ۱۰ هزار کارت ویژه نمایندگان نامزدهای انتخابات شورای اسلامی شهر تهران و همچنین نمایندگان نامزدهای یازدهمین دوره ریاست‌جمهوری ایران در این شهر صادر شده است.

 

* ۲۰۰ خبرنگار خارجی از ۸۵ رسانه و ۲۷ کشور اخبار انتخابات را پوشش می‌دهند. ۲۰۰ خبرنگار خارجی جهت پوشش خبری انتخابات ریاست‌جمهوری وارد ایران شده‌اند.

 

۰۰ : ۸ // اخذ آرای مردمی برای انتخابات یازدهمین دوره ریاست‌جمهوری اسلامی ایران و چهارمین دوره شوراهای شهر در سراسر کشور، لحظاتی پیش آغاز شد.

 

۰۰ : ۸ // در اولین دقیقه از آغاز مرحله رای گیری برای انتخابات رهبر معظم انقلاب رای خود را به صندوق انداختند. (اینجا)

 

۲۰ : ۸ // در دقایق اولیه رای گیری مردم جهت رای به کاندیداهای ریاست جمهوری و چهارمین دوره شهر و روستا به پای صندوق های رای آمده اند.

 

۲۳ : ۸ // آیت الله جنتی دبیر شورای نگهبان رای خود را به صندوق انداخت.

 

۳۸ : ۸ // آیت الله مکارم شیرازی از مراجع معظم تقلید رای خود را به صندوق انداختند.

 

۳۸ : ۸ // حجت‌الاسلام ناطق نوری لحظاتی پیش با حضور در حوزه اخذ رای مستقر در حسینیه ارشاد، رای خود را به صندوق انداخت.

 

۴۰ : ۸ // آیت‌الله محمدرضا مهدوی کنی رییس مجلس خبرگان رهبری لحظاتی پیش رای خود را به صندوق انداخت.

 

۵۲ : ۸ // محمدرضا عارف کاندیدای انصراف داده انتخابات ریاست‌جمهوری لحظاتی پیش رای خود را به صندوق انداخت.

 

۵۵ : ۸ // محمد غرضی لحظاتی پیش با حضور در حوزه اخذ رای مستقر در مسجدلرزاده، رای خود را به صندوق انداخت.

 

۵۷ : ۸ // آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصحلت نظام با حضور در حسینه جماران رای خود را به صندوق انداخت.

 

۰۰ : ۹ // آیت الله سبحانی از مراجع تقلید رای خود را به صندوق انداخت.

 

۰۲ : ۹ // نمایندگان نامزدها با حضور در ستاد انتخابات کشور با صولت مرتضوی دیدار کردند.

 

۱۵ : ۹ // وزیر کشور ضمن دیدار و گفت‌وگو با نمایندگان ۶ نامزد انتخابات ریاست جمهوری ‌از محل ستاد انتخابات وزارت کشور بازدید کرد.

 

۲۰ : ۹ // علی‌اکبر ولایتی کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری لحظاتی پیش با حضور در مسجد گیاهی تجریش رای خود را به صندوق انداخت.

 

۲۴ : ۹ // حسن روحانی لحظاتی پیش با حضور در حوزه اخذ رای مستقر در مسجد امام رضا(ع)، رای خود را به صندوق انداخت.

 

۳۱ : ۹ // صولت مرتضوی گفت که نمایندگان نامزدهای ریاست‌جمهوری می‌توانند تا پایان رأی‌گیری در ستاد ا نتخابات حاضر باشند.

 

۳۲ : ۹ // ستاد انتخابات کشور با صدور اطلاعیه شماره ۳، تأکید کرد: کلیه اوراق و آثار تبلیغاتی متعلق به نامزدهای انتخاباتی به هیچ عنوان نباید در محل شعب اخذ رأی باشد.

 

۳۳ : ۹ // آیت الله حسین نوری همدانی صبح امروز پس از اینکه رای خود را به صندوق انداخت، طی سخنانی تاکید کرد: امروز ملت ایران باید قدرت، عظمت و اقتدار خود را به جهانیان نشان دهد.

 

۳۵ : ۹ // محمد‌رضا عارف در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه کاندیداهای ریاست جمهوری شنبه بعد از برگزاری انتخابات چه کاری باید انجام دهند، تصریح کرد: باید از هوادارانشان تشکر کنند و به کاندیدای پیروز تبریز بگویند.

 

۴۲ : ۹ // هیات مرکزی نظارت بر انتخابات چهارمین دوره شوراهای اسلامی کشور اعلام کرد که با توجه به اهمیت نظارت بر انتخابات و به منظور صیانت بیشتر از آرای ملت؛ آماده دریافت گزارش‌های مردمی است.

 

۵۵ : ۹ // آیت‌الله آملی‌لاریجانی رای خود را به صندوق سیار مستقر در حوزه ریاست قوه قضاییه انداخت.

 

۰۲ : ۱۰ // حسن روحانی کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: کسی فکر نکند که با نرفتن به پای صندوق‌های رای مشکلی حل می‌شود و بدانند اگر کسی پای صندوق‌های رای نرفت به انتخاب خودش رای نداده، بلکه به عدم انتخاب رای داده است.

 

۰۳ : ۱۰ // انتخابات ریاست جمهوری در ایران همچنان در صدر رسانه‌های منطقه و جهان قرار دارد و اخبار آن را لحظه به لحظه پوشش می‌دهند. شبکه خبری المیادین به نقل از خبرنگاران خود در ایران، تبریز، اصفهان گزارش داد که مردم قبل از شروع انتخابات در مرکز رای گیری حضور یافتند تا آرای خود را به صندوق بیاندازند.

 

۰۵ : ۱۰ // محمدباقر قالیباف کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری لحظاتی پیش رای خود را به صندوق انداخت.

 

۰۶ : ۱۰ // علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی که در قم به سر می برد رأی خود را به صندوق شماره ۲۴ یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و چهارمین دوره شورای اسلامی شهر و روستا انداخت.

 

۱۷ : ۱۰ // وزیر کشور از آمادگی این وزارتخانه برای بررسی هر گونه تخلف گزارش شده از سوی کاندیداها خبر داد.

 

۲۵ : ۱۰ // وزیر اطلاعات با بیان اینکه تاکنون هیچ گزارشی درباره ناامنی در انتخابات گزارش نشده است ابراز امیدواری کرد که حضور مردم در انتخابات باشکوه باشد.

 

۲۸ : ۱۰ // آیت‌الله موسوی اردبیلی با انداختن رای خود در صندوق سیار ۴۷۳ قم و مشارکت در خلق حماسه سیاسی، تاکید کرد: شرکت در انتخابات وظیفه دینی و ملی است و همه باید در آن حضور داشته باشند.

 

۴۵ : ۱۰ // حضور چشمگیر مردم ایران در پای صندوق‌های رای دوربین‌ رسانه‌های داخلی و خارجی را مسحور خود کرده است.

 

۰۲ : ۱۱ // وزیر کشور گفت: در شمارش آرا انتخابات هیچگاه دقت و شفافیت را فدای سرعت نمی‌کنیم.

 

۰۸ : ۱۱ // محسن رضایی لحظاتی پیش با حضور در حوزه اخذ رای مستقر در روستایی در رباط کریم رای خود را به صندوق انداخت.

 

۱۵ : ۱۱ // فرماندار ابوموسی از ارسال و استقرار صندوق‌های رأی در جزایر تابعه این شهرستان و سکوهای نفتی حومه به وسیله بالگرد از صبح امروز خبر داد.

 

۲۶ : ۱۱ //  سیدمحمد خاتمی لحظاتی پیش با حضور در حوزه اخذ رای مستقر در حسینیه جماران، رای خود را به صندوق انداخت.

 

۴۰ : ۱۱ // سعید جلیلی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با حضور در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)، رای خود را به صندوق انداخت. پناهیان و باقری جلیلی را همراهی کردند.

 

۵۰ : ۱۱ // حجت‌الاسلام سید حسن خمینی، تولیت مرقد مطهر امام خمینی(ره) به همراه فرزندش، لحظاتی پیش با حضور در حسینیه جماران رای خود به صندوق سیار شماره ۱۷۴ انداخت.

 

۵۹ : ۱۱ //  مدیر کل رسانه‌های خارجی وزارت ارشاد با اشاره به فعالیت خبرنگار بی‌بی‌سی در پوشش خبری ا نتخابات ریاست جمهوری گفت: خبرنگار این رسانه به کشور نیامده بلکه بی‌بی‌سی انگلیس در کشور ما نماینده دارد.

 

۵۹ : ۱۱ // نماینده حسن روحانی در شورای نگهبان گفت: مهمترین مشکلی که امروز وجود داشت، این بود که اسامی نامزدهای انصرافی در برخی از لیست‌ها حذف نشده بود که با هماهنگی شورای نگهبان این مشکل نیز برطرف شد.

 

۱۰ : ۱۲ // دکتر غلامعلی حدادعادل دقایقی قبل با حضور در مسجد لرزاده رأی خود را به صندوق ۱۴۶۹ انتخابات انداخت.

 

۱۳ : ۱۲ // مجید انصاری عضو مجمع روحانیون مبارز گفت: مشارکت نسبت به سال گذشته بی‌سابقه بوده و شنبه بعد از انتخابات روز نشاط و آرامش است.

 

۱۴ : ۱۲ // معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور گفت: در سه استان ایلام، کرمانشان و آذربایجان غربی مرزها بسته شده است.

 

۱۵ : ۱۲ // خبرگزاری رویترز به نقل از یکی از شاهدان عینی خود در تهران در صفحه ویژه انتخابات ایران اذعان کرده است که تعداد کثیری از مردم پایتخت ایران در برابر صندوق‌های اخذ رای اجتماع کرده‌اند تا در انتخابات ریاست‌جمهوری و شورای شهر، شرکت کنند.

 

۱۶ : ۱۲ // شبکه های عربی منطقه ای ضمن پوشش لحظه ای اخبار انتخابات ریاست جمهوری یازدهم، این انتخابات را پرشور و حضور را گسترده اعلام کردند. خبرنگار شبکه الجزیره با حضور در یکی از شعب اخذ رای در تهران که مشخص بود شلوغ است، گفت با توجه به ساعات اولیه شروع انتخابات حضور مردم خوب است و می توان پیش بینی کرد انتخابات پرشور باشد.

 

۲۴ : ۱۲ // ستاد انتخابات کشور با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد که در انتخابات ریاست جمهوری هیچ محدودیت و ممنوعیتی برای مراجعه رای دهندگان به شعب اخذ رای وجود ندارد و همه واجدین شرایط می‌توانند در همه نقاط کشور اقدام به رای دادن کنند.

 

۲۷ : ۱۲ // سخنگوی شورای نگهبان گفت: ‌حضور مردم در یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری و چهارمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا، گسترده بوده و تاکنون مشکل خاصی در برگزاری انتخابات گزارش نشده است.

 

۳۰ : ۱۲ // سعید جلیلی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: همه کاندیداها بایستی به منتخب مردم کمک کنند تا فردی که منتخب مردم شده به مردم خدمت کند.

 

۴۵ : ۱۲ // سعید فخاری رکورددار روپایی جهان به عنوان یک رای اولی با روپایی زدن کل مسیر به پای صندوق رای رفت.

 

۵۵ : ۱۲ // کواکبیان دبیر کل حزب مردمسالاری با بیان اینکه همه مردم باید در انتخابات شرکت کنند، گفت: مردم باید از کوپن سیاسی خود بخوبی استفاده کنند.

 

۰۰ : ۱۳ // سید محمد خاتمی در پاسخ به خبرنگاران مبنی بر اینکه واکنش نامزدهای انتخابات در صورت شکست یا پیروزی باید چه باشد، گفت: انشا الله همه در خدمت کشور، اسلام و پیشرفت باشند.

 

۱۰ : ۱۳ //  حسن روحانی، در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص خبر اعلام پیروزی‌اش در انتخابات در یکی از سفرهای انتخاباتی‌اش، اظهار داشت: من نگفتم پیروزم و کسی هم نمی‌تواند از الان چنین ادعایی داشته باشد.کاندیدای انتخابات خطاب به هوادارنش در صورت عدم پیروزی گفت: خیلی دوست دارم فضا عقلانی بماند و هر کس که برنده انتخابات شد همه به او کمک کنند.

 

۱۵ : ۱۳ // ناطق نوری بعد از انداختن رای خود پیش بینی کرد که تکلیف انتخابات در دور اول مشخص شود. وی البته به برنده انتخابات اشاره نکرد و گفت که اگر الان بگویم تبلیغ می شود.

 

۱۶ : ۱۳ // عارف با پیش بینی اینکه ۷۰ درصد واجدان شرایط در انتخابات شرکت می کنند،  در ارزیابی حضور کاندیدای مورد نظرش در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری، گفت: هیچ چیز قابل پیش بینی نیست.

 

۲۵ : ۱۳ // سخنگوی شورای نگهبان گفت:نظارت بر انتخابات تنها بر عهده شورای نگهبان است، دستگاه‌های دیگر در این امر دخالت نکنند و در غیر این صورت ناظرین شورای نگهبان از دخالت دیگران جلوگیری می‌کنند.

 

۳۰ : ۱۳ // سید مهدی هاشمی عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با اشاره به مساله تدیبر در انتخاب مردم ایران اظهار داشت: مردم با در نظر گرفتن شاخص‌ها به کسی که شانس بیشتری برای پیروزی در انتخابات دارند رای دهند.

 

۳۲ : ۱۳ // سید حسن خمینی در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که توصیه شما برای صیانت از آرای مردم چیست، گفت: امروز صبح رهبر انقلاب توصیه هایی داشت که بهتر است همه به این توصیه ها عمل کنند.

۴۵ : ۱۳ // مدیرعامل خبرگزاری فارس، با انتقاد از فیلتر شدن سایت فردا که یک پایگاه خبری ارزشی و منتسب به یکی از مطرح ترین نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری است، خواستار تداوم فعالیت این سایت در ایام حساس انتخابات شد.

لازم به ذکر است این وب سایت به دلیل انتشار فیلمی گزینشی از حجت الاسلام پناهیان مسدود شده است.

 

۵۰ : ۱۳ // یکی از رای دهندگان در اقدامی نمادین با لباسی به رنگ‌های پرچم یعنی سبز و سفید و سرخ در پای صندوق رای حاضر شده بود وقتی از او در مورد این ایده پوشش پرسیدم، اظهار داشت: همه من را به نام مردی با لباس‌های رنگی می‌شناسند اما به عقیده من هیچ رنگی به زیبایی پرچم ایران نیست.

 

۵۵ : ۱۳ // حضور رئیس انجمن کلیمیان در حوزه اخذ رای جالب توجه بود که  با حرارت تمام شعری را در راسای ایران و خلیج همیشه فارس قرائت کرد.

 

۰۰ : ۱۴ // یکی از خبرنگار چینی مستقر در این حوزه اخذ رای از واکنش یک رای اولی و آمدن پیرزن  و پیرمردی که آمده بودند شصتمین سال زندگی شان را با دادن رای جشن بگیرند شگفت زده شد. این پیرمرد و پیر زن امروز در شصتمین سالگرد ازدواجشان آمده بودند تا سالگرد خود را پای صندوق رای جشن بگیرند.

 

۰۵ : ۱۴ // رئیس ستاد انتخابات کشور با بیان اینکه برای همه ناظران و نمایندگان کاندیداها که در فرصت مقرر به وزارت کشور معرفی شده اند کارت صادر شده است گفت: به اندازه کافی تعرفه چاپ شده است و کمبودی نداریم.

 

۱۵ : ۱۴ // فاطمه هاشمی رفسنجانی گفت: پیروز انتخابات آن کسی است که ما به او رای می‌دهیم. وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه شما به چه کسی رای می‌دهید؟ اظهارداشت: ما به روحانی رای می‌دهیم.

 

 

۳۰ : ۱۴ // روزنامه واشنگتن پست نوشت: ایرانی های آمریکا و همچنین آنهایی که ایران را ترک کرده اند و در آمریکا زندگی می کنند و تبعیدی ها در سرتاسر آمریکا در روز جمعه  به پای صندوق های رای می روند و رای می دهند.

 

۴۵ : ۱۴ // وزیر کشور گفت: شمارش آرای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا پس از اتمام کار شمارش آرای مربوط صندوق‌های انتخابات ریاست‌جمهوری آغاز خواهد شد. وی گفت: در داخل حتما زمان رای‌گیری تمدید می‌شود و در خارج از کشور هرجا لازم باشد تمدید می‌کنیم.

 

۵۶ : ۱۴ // ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره ۱۴ خود تاکید کرد که مسئولین شعب، عوامل انتظامی و نمایندگان نامزدها و بازرسین به هیچ‌وجه مجاز نیستند برای رای‌دهندگان اقدام به نوشتن رای کنند.

 

۰۰ : ۱۵ // ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه پانزدهم خود تاکید کرد : به غیر از کسانی که در شعبه اخذ رای مسولیتی به عهده دارند و نیز نمایندگان نامزدها فرد دیگری حق حضور در شعبه اخذ رای را نداشته و در صورت حضور به آنان تذکر داده شود که محل شعبه را ترک نمایند.

 

۱۰ : ۱۵ // ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره ۱۶ خود از مردم خواست که به منظور جلوگیری از تضییع حق نامزدهای انتخابات در هنگام نوشتن آرا مشخصات نامزدها را به صورت کامل و خوانا قید نمایند.

 

۱۵ : ۱۵ // ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره ۱۷ خود تأکید کرد: نحوه اخذ رأی و بررسی مدارک در شعب سیار هیچ‌گونه تفاوتی با شعب اخذ رأی ثابت ندارد و صرفا در قبال ارائه شناسنامه و شماره ملی باید رأی‌گیری به عمل آید.

 

۳۰ : ۱۵ // مسئول شعبه اخذ رای مسجد الجواد(ع) تهران با اشاره به حضور برجسته و چشمگیر مردم در انتخابات ریاست جمهوری و شوراها از پایان تعرفه‌های رای در این شعبه خبر داد.

 

۵۰ : ۱۵ // همسر تاج‌زاده در حالی که ۲۰ خرداد می گفت که وی و همسرش رای نخواهند داد، به فاصله ۴ روز پس از این اظهارات، رنگ دیگری به خود گرفت و رای داد.

 

۵۲ : ۱۵ // ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره ۱۸ خود تأکید کرد: بر اساس ماده ۲۸ قانون چنانچه در برگ رأی انتخابات ریاست جمهوری نام دو نامزد نوشته شود، برگ رای باطل است.

 

۵۵ : ۱۵ // فلاحیان وزیر اسبق اطلاعات ظهر امروز با حضور در مسجد جامع قلهک در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا شرکت کرد.

 

۰۰ : ۱۶ // برخی جوانان به همراه رنگ تبلیغاتی کاندیدای مورد نظر خود وارد صف های رای گیری شده اند. یکی از این رای دهندگان که رای اولی بود یک کلید به گردنش آویخته بود.

 

۰۵ : ۱۶ // باقری رییس ستاد انتخابات سعید جلیلی اظهار کرد:  استقبال عمومی از انتخابات خوب است. نباید از هم‌اکنون درباره نتایج انتخابات گمانه‌زنی کرد. جشن پیروزی معنا ندارد.

 

۱۵ : ۱۶ // علی‌رغم اقدام عناصر ضد انقلاب در پاشیدن رنگ بر روی پله‌های ورودی مراجعان به بخش کنسولی سفارت ایران در لندن برای ممانعت از حضور ایرانیان مقیم انگلستان در این دوره از انتخابات، ولی اخبار رسیده حکایت از حضور گسترده‌ هموطنان ایرانی در این دور از انتخابات دارد.

 

۲۰ : ۱۶ // وزیر کشور تعداد رای اولی‌ها را یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر و تعداد کل واجدین شرایط را ۵۰ میلیون و ۴۷۰ هزار نفر اعلام کرد.

 

۲۵ : ۱۶ // شبکه تلویزیونی العربیه که به موضع گیری ضد ایرانی معروف است، مدعی شد که انتخابات ریاست جمهوری در ایران چیزی را تغییر نمی‌دهد. شبکه تلویزیونی العربیه با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر تلاش کرد که انتخابات ایران را زیر سوال ببرد.

 

۲۵ : ۱۶ // در اطلاعیه شماره ۱۹ ستاد انتخابات وزارت کشور آمده است که همراه شدن شناسنامه و شماره ملی برای اخذ رای کفایت می‌کند و الزامی به ارایه کارت ملی نیست.

 

۳۰ : ۱۶ //  امیری فر از نزدیکان مشایی در این باره که احمدی نژاد و مشایی چه زمانی امروز رای خواهند داد؟ گفت: رای می دهند، انشاالله بعد از ظهر، می دانید که زمان ثبت نام هم همین بعد از ظهر آمدند. امیری فر گفت: من پیش بینی می کنم با این حضور مردم دور اول کار انتخابات تمام شود.

 

۴۰ : ۱۶ // صندوق سیار انتخابات ریاست جمهوری در حرم حضرت رقیه(س) برای اخذ رأی ایرانیان حاضر در سوریه مستقر شده است.

 

۴۵ : ۱۶ // نماینده محمد غرضی در شورای نگهبان با بیان اینکه از روند برگزاری انتخابات رضایت کامل دارد افزود: تا کنون هیچ تخلفی گزارش نشده است.

 

۵۰ : ۱۶ // رئیس ستاد انتخابات علی اکبر ولایتی روند برگزاری انتخابات را مطلوب دانست و گفت: امیدواریم تا پایان روز نیز با رعایت قانون شاهد خلق حماسه سیاسی در دوره انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری باشیم.

 

۵۱ : ۱۶ // دبیر اجرایی ستاد انتخابات تهران گفت:‌ صندوق‌های سیار بر حسب نیاز اعلامی از سوی هیات اجرایی هر شهرستان به مکان‌های درخواست شده ارسال می‌شود.

 

۵۵ : ۱۶ // فرماندار تهران با بیان اینکه هیچ کس نمی‌تواند پیش‌بینی کند که در تهران چه کسی رای می‌آورد، گفت:‌ انتظار نمایندگان کاندیداها، یک بحث و عدم صدور کارت کاندیداهای نمایندگان یک بحث دیگر است و من شهادت می‌دهم حتی یک مورد بحث عدم همکاری وجود نداشته است.

 

۰۰ : ۱۷ // فرماندار تهران با اشاره به استقبال مردم از انتخابات ریاست جمهوری و شوراها گفت: تا این لحظه مشارکت مردم نسبت به انتخابات مجلس بیشتر بوده است.

 

۰۵ : ۱۷ // آیت‌الله لطف‌الله صافی گلپایگانی عصر امروز با انداختن رأی خود به صندوق سیار شماره ۴۷۲ ویژه بیوت مراجع و علماء ، در انتخابات شرکت کرد.

 

۱۰ : ۱۷ // رئیس ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره ۲۰ خود که دقایقی پیش منتشر شد اعلام کرد: حضور نمایندگان کاندید‌اهای ریاست‌جمهوری در فرمانداری‌ها و بخشداری و جلسات هیئت‌های اجرایی بلامانع است.

 

۱۵ : ۱۷ // محمدرضا صادق نماینده حسن روحانی در شورای نگهبان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ما در ۲۵ درصد از صندوق ها نماینده داریم، گفت: فرآیند نظارت بر انتخابات و همچنین اجرای آن تا به اینجا خوب بوده است.

 

۱۵ : ۱۷ // علی اصغر زارعی نماینده جلیلی گفت: روند نظارت و اجرای انتخابات تا به الان به خوبی پیش رفته و تنها اشکالات جزئی مشاهده شده است.

 

۱۷ : ۱۷ // “علی احمدی” نماینده “محسن رضایی” در هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات اظهار داشت: تاکنون با مشکل خاصی مواجه نشده‌ایم و با توجه به فراهم شدن مقدمات ارتباطات با خارج از حوزه مانند تلفن، فکس و اینترنت جهت گرفتن گزارشات و انتقال به نهاد نظارتی برای رفع آنها با تعامل بسیار خوبی که در این فضا موجود است؛ با مشکل خاصی برخورد نکرده‌ایم.

 

۲۰ : ۱۷ // محمود احمدی نژاد با حضور در مسجد صاحب‌الزمان (عج) واقع در چهارراه یافت‌آباد در انتخابات یازدهمین دوره ریاست‌جمهوری و چهارمین دوره انتخابات شوراها شرکت کرد.

 

۳۰ : ۱۷ // سخنگوی شورای نگهبان با بیان اینکه وظیفه نظارت در انتخابات بر عهده ناظرین این شوراست، گفت: نمایندگان کاندیداهای مختلف با احترام به قانون از دخالت در کار نظارت بر انتخابات خودداری کنند.

 

۴۵ : ۱۷ // ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره ۲۱ خود که دقایقی پیش منتشر شد اعلام کرد: زمان اخذ رای در هر دو انتخابات تا ساعت ۲۰ امشب تمدید شد.

 

۴۷ : ۱۷ // در حسینیه ارشاد تهران از ساعات اولیه صبح صف تشکیل شده برای شرکت در انتخابات یازدهمین ریاست جمهوری و چهارمین دوره شورای اسلامی شهر همچنان ادامه دارد و ازدحام جمعیت باعث شد که مسئولان برگزاری انتخابات در این حوزه صندوق سیار برای اخذ رای شهروندان تهرانی درخواست کنند.

 

۵۵ : ۱۷ // “محمدحسن سلطانی” نماینده محمدباقر قالیباف در مورد نظارت و سلامت انتخابات گفت: انتخابات به یاری خداوند با سلامت خوبی در حال انجام است. وی ادامه داد: تاکنون مورد خاصی دیده نشده و همه چیز برای یک نتیجه خوب آماده است. تاکنون موردی از تخلف دیده نشده چرا که همه چیز سر جای خود است و انتظارات را به خوبی برآورده‌ کرده‌اند.

 

۰۰ : ۱۸ // رئیس‌جمهور در حاشیه انداختن رای خود به صندوق با تبریک اعیاد شعبانیه گفت: امیدوارم خداوند بهترین سرنوشت را برای ملت ایران و جامعه بشری رقم بزند.

 

۰۵ : ۱۸ // معاون فرماندار تهران گفت: امیدواریم در مرحله اول انتخابات نتیجه حاصل شود اما چنانچه انتخابات به دور دوم کشیده شود، فرمانداری تهران برای خدمت‌رسانی به ملت شریف ایران آمادگی کامل دارد.

 

۱۰ : ۱۸ // اصغرزاده داوطلب یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: تحریم در هیچ جای دنیا جواب نمی دهد و منتقدین هر گاه در حاشیه قرار گرفته اند، تاثیرگذاری خود را از دست داده اند. متحد نبودن اصولگرایان به نفعشان نیست.

 

۲۰ : ۱۸ // ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره ۲۲ خود اعلام کرد: نباید صفحه مربوط به انتخابات رأی‌دهندگان به مهر انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری و چهارمین دوره شوراهای اسلامی ممهور شده باشد.

 

۳۰ : ۱۸ // ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: اعضای شعب ثبت نام جهت اخذ رای از مراجعه‌کنندگان باید ابتدا شناسنامه مراجعه کننده را دقیقا بازدید نمایند تا مطمئن شوند که صفحات شناسنامه متعلق به همان شناسنامه باشد.

 

۳۵ : ۱۸ // مسئولان شعبه اخذ رای جماران اعلام کردند که چون این شعبه سیار است بهتر است مردم به جای دیگر و شعب نزدیک تر مراجعه کنند.

 

۴۰ : ۱۸ // رویترز نوشت: تاکنون به نظر می رسد که مردم زیادی در ایران به پای صندوق های رای آمده اند و مردم به دو سته تقسیم شده اند عداه ای به حسن روحانی کاندیدای معتدل و عده ای نیز خواهان رای آوردن اصولگرایان هستند.

 

۴۰ : ۱۹ // گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری با بیان اینکه حضور حداکثری در انتخابات مسئله مهمی است، گفت: هیچکس در امر رای دادن مردم، جز خودشان دخالت ندارد. نامزدهایی که رای نمی‌آورند بعد از انتخابات به فرد پیروز کمک کنند.

 

۴۵ : ۱۹ // مصطفی محمد‌نجار از تمدید زمان رای‌گیری در سراسر کشور تا ساعت ۲۱ خبر داد.

 

۴۵ : ۱۹ // علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی از محل ستاد انتخابات وزارت کشور بازدید کرد.

 

۵۵ : ۱۹ // دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت:‌ انشاءالله در انتخابات رای می‌آورم ولی اگر اینگونه نشد به سخنان رهبر گوش کرده و به آرمان‌های انقلاب و رای مردم احترام می‌گذارم.

 

۵۷ : ۱۹ // سید صولت مرتضوی دبیر ستاد انتخابات کشور در پاسخ به سوالی مبنی براینکه هواداران یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در برخی از شعب اقدام به توزیع سررسیدهایی به نام وی کرده‌اند، گفت: این موضوع صحت ندارد اما آن را بررسی خواهیم کرد.

 

۰۲ : ۲۰ // مصطفی محمدنجار در جمع خبرنگاران با اشاره به این‌که حضور مردم پرشور بوده است و از آنها تشکر می‌کنیم، گفت: احتمال تمدید زمان رای‌گیری پس از ساعت ۲۱ وجود دارد.

 

۱۰ : ۲۰ // دبیر ستاد انتخابات وزارت کشور گفت: بر اساس قانون نمایندگان کاندیداهای انتخاب ریاست جمهوری علاوه بر حضور در تمام شعب اخذ رای، در مراکز تجمیع آراء اعم از ستاد انتخابات کشور، بخشداری‌ها و فرمانداری‌ها نیز حاضر باشند.

 

۲۰ : ۲۰ // در حالی که دو مرتبه انتخابات ریاست‌جمهوری و شوراها تمدید شده، اما تهران هنوز در تاب و تب رأی دادن است و صف‌های طولانی در مقابل محل‌های اخذ رأی تشکیل شده که پیش‌بینی می‌شود با توجه به مشارکت گسترده مردم ساعت رأی‌گیری در چند نوبت دیگر تمدید شود.

 

۳۰ : ۲۰ // کوثری عضو هیات اجرایی مرکزی انتخابات مشارکت مردم در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و چهارمین دوره شوراها را بسیار خوب توصیف کرده و گفت: با توجه به گزارشات میدانی از سطح شهر و دیگر استان ها مشارکت مردم بالای ۷۰ درصد برآورد شده است.

 

۳۰ : ۲۰ // ستاد انتخابات کشور خطاب به اعضای شعب و نمایندگان فرماندار اعلام کرد رای گیری تا صدور اطلاعیه اتمام رای گیری می بایست ادامه داشته باشد.

 

۴۵ : ۲۰ // نمایندگان کاندیداهای ریاست جمهوری در بیانیه‌ای از مردم خواستند که به هیچ عنوان به شایعات توجه نکرده و تا قبل از اعلام رسمی نتایج انتخابات از هرگونه اجتماعی پرهیز کنند.

 

۵۵ : ۲۰ // دبیر شورای نگهبان دقایقی قبل با حضور در ستاد مرکزی انتخابات کشور از روند نظارت بر انتخابات و فعالیت ناظران شورای نگهبان بازدید کرد.

 

۰۰ : ۲۱ // رئیس ستاد انتخاباتی حجت‌الاسلام روحانی اعلام کرد: ما گفته‌‌ایم تا آمار رسمی اعلام نشود کسی جشنی برگزار نکند.

 

۱۰ : ۲۱ // مهلت اخذ رای انتخابات ریاست‌جمهوری و شوراهای شهر‌و‌روستا تا ساعت ۲۲ تمدید شد. انتخابات ریاست‌جمهوری و شوراهای شهر ر روستا ساعت ۱۸ به پایان رسید ولی به جهت حضور پرشور مردم، این انتخابات ۳ ساعت تمدید شد.

 

۱۵ : ۲۱ // در بیانیه ۲۶ ستاد انتخابات کشور آمده است: در شهرهایی که اخذ رای از همه مراجعه‌کنندگان به پایان رسیده، به تشخیص استاندار محترم استان، انتخابات خاتمه یافته و شمارش آراء آغاز گردد. استانداران محترم از صدا و سیمای مرکز استان پایان اخذ رای را در شهرهای مربوطه اعلام نمایند.

 

۲۰ : ۲۱ // شهرکی رییس ستاد انتخاباتی شهر تهران با بیان اینکه “مرحله دوم ارسال تعرفه‌های اضافی به شعب اخذ رای در شهرستان تهران آغاز شده است”، اظهار کرد: به دلیل استقبال زیاد شهروندان تهرانی برای شرکت در انتخابات امکان تمدید مجدد مهلت انتخابات در این شهر وجود دارد.

 

درحال تکمیل…

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=4795

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.