مدیر معماری و شهرسازی اداره کل راه و شهرسازی هرمزگان از تصویب طرح‌ ساماندهی بافت فرسوده شهرهای رودان و بندرخمیر خبر داد.   افشین بهرامی با اشاره به جزئیاتی از طرح بهسازی و نوسازی بافت فرسوده شهر رودان گفت: جمعیت این شهر در سال ۱۳۸۵ معادل ۳۰ هزار و ۷۸۹ نفر و در سال ۱۳۹۰ ...

مدیر معماری و شهرسازی اداره کل راه و شهرسازی هرمزگان از تصویب طرح‌ ساماندهی بافت فرسوده شهرهای رودان و بندرخمیر خبر داد.

خبرگزاری فارس: تصویب طرح‌ ساماندهی بافت فرسوده شهرهای رودان و بندرخمیر

 

افشین بهرامی با اشاره به جزئیاتی از طرح بهسازی و نوسازی بافت فرسوده شهر رودان گفت: جمعیت این شهر در سال ۱۳۸۵ معادل ۳۰ هزار و ۷۸۹ نفر و در سال ۱۳۹۰ برابر ۳۳ هزار و ۲۸۵ نفر (برابر ۹ درصد رشد جمعیت) بوده است.

وی با بیان اینکه مساحت قانونی شهر رودان در طرح جامع شهر (مصوب سال ۸۲) برابر ۸۸۶ هکتار است، اضافه کرد: بر اساس بررسی‌های مشاور طرح مساحتی معادل با ۱۸۶ هکتار به عنوان بافت فرسوده شهر رودان مشخص شده که دارای جمعیتی بالغ بر ۱۳ هزار و ۷۰۰ نفر است.

به گفته بهرامی، نهایتاً پس از ارائه توضیحاتی در خصوص کاربری‌ها، معابر، ضوابط و مقررات مربوطه، طرح مورد تأیید قرار گرفت.

مدیر معماری و شهرسازی اداره کل راه و شهرسازی هرمزگان همچنین با اشاره به جزئیات طرح بهسازی و نوسازی بافت فرسوده شهر بندرخمیر گفت: در سرشماری جمعیت این شهر در سال ۱۳۹۰، ۱۴ هزار و ۶۱۷ نفر و در سال ۱۳۹۱، ۱۵ هزار و ۳۱۷ نفر اعلام شده است.

وی اضافه کرد: بر اساس بررسی‌های مشاور طرح، بافت فرسوده شهر بندرخمیر معادل ۱۲٫۹۵ درصد از کل محدوده قانونی شهر بندرخمیر و ۴۸ درصد از محدوده ساخته شده این شهر است که ۴ هزار و ۷۱۲ نفر از جمعیت این شهر را شامل می‌شود.

بهرامی خاطرنشان کرد: مشاور طرح در پایان خلاصه‌ای از طرح را در دو سطح شناخت وضع موجود محدوده و ارزیابی طرح‌های بالادست و همچنین تعریف پروژه و امکان‌سنجی ارائه دادند و نهایتاً طرح موجود تأیید شد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=4687

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.