گاردین: «جلیلی کسی است که تز دکترایش در خصوص “سیاست خارجی پیامبر اسلام” بوده است و در تعامل با غرب با رویکرد مقاومتی، نمایندگان غربی را شگفت زده کرد.» روزنامه گاردین در خبری پیرامون انتخابات ایران نوشت: «سعید جلیلی به دنبال کم کردن مقداری از کوه مشکلات در ایران است. در حال حاضر برخی از ...
گاردین: «جلیلی کسی است که تز دکترایش در خصوص “سیاست خارجی پیامبر اسلام” بوده است و در تعامل با غرب با رویکرد مقاومتی، نمایندگان غربی را شگفت زده کرد.»

روزنامه گاردین در خبری پیرامون انتخابات ایران نوشت: «سعید جلیلی به دنبال کم کردن مقداری از کوه مشکلات در ایران است. در حال حاضر برخی از ایرانیان معتقدند که سرتیم مذاکره کننده پرونده هسته ای کشورشان با  قدرت های بین المللی می تواند مسئولیت ریاست جمهوری ایران را در دور بعد به عهده داشته باشد.»

 

این روزنامه انگلیسی ادامه داد: «جلیلی ۴۷ ساله، یکی از ۵ کاندیدای اصولگرایان در انتخابات شناخته می شود که امید دارد در انتخابات آتی پیروز شود. اما نه حتی جلیلی و نه دیگران نمی دانند که کوه مشکلات ایران فراتر از آن است که آنها بتوانند در برابر آن ایستادگی نمایند؛ به عنوان مثال صادرات ۲٫۲ میلیون بشکه نفت ایران در گذشته با تحریم های غرب به ۱٫۱ میلیون بشکه کاهش یافته است. حداد عادل یکی دیگر از کاندیداهای اصولگرا در مصاحبه با یک روزنامه آلمانی گفته است که باید زیرساخت های اقتصادی در ایران تجدید شود تا زندگی مردم از فشار خارج شود.»

 

گاردین افزود: «جلیلی کسی است که تز دکترایش در خصوص “سیاست خارجی پیامبر اسلام” بوده است و در تعامل با غرب با رویکرد مقاومتی، نمایندگان غربی را شگفت زده کرد. وی در مصاحبه تلویزیونی خود گفت که به دنبال تغییر سازوکار می باشد و در خصوص سیاست خارجه نیز می خواهد تا از تهدیدها، فرصت به وجود آورد.»

 

این روزنامه انگلیسی در ادامه با اشاره به نامزدهای اصلاحات در انتخابات نوشت: «حسن روحانی که از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۵ مسئول مذاکرات ایران با غرب بود، توانست بهترین شرایط را برای به نتیجه رسیدن مذاکرات پس از پیروزی انقلاب ایران به وجود آورد که با جابجایی او این مهم نیز از بین رفت.»

 

گاردین به نقل از “ریچارد دالتون” سفیر سابق انگلیس در تهران نوشت: «بعید است که دیگر تیم دیپلماسی خوبی همانند زمان خاتمی در ایران به وجود آید.»

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=4428

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.