سرپرست معاونت صید و بنادر ماهیگیری اداره کل شیلات هرمزگان از کاهش تصدی گری شیلات در امور بنادر صیادی با واگذاری این بنادر به بخش غیر دولتی (تعاونی‌های صیادی) خبر داد.   عبدالمجید مقصودی ظهر امروز طی نشستی در این رابطه با بیان اینکه تاکنون بیش از ۱۰ بندر از ۲۲ بندر صیادی استان به بخش غیر ...

سرپرست معاونت صید و بنادر ماهیگیری اداره کل شیلات هرمزگان از کاهش تصدی گری شیلات در امور بنادر صیادی با واگذاری این بنادر به بخش غیر دولتی (تعاونی‌های صیادی) خبر داد.

خبرگزاری فارس: کاهش تصدی‌گری شیلات هرمزگان با واگذاری بنادر صیادی به بخش غیر دولتی

 

عبدالمجید مقصودی ظهر امروز طی نشستی در این رابطه با بیان اینکه تاکنون بیش از ۱۰ بندر از ۲۲ بندر صیادی استان به بخش غیر دولتی واگذار شده است، تصریح کرد: در حدود ۱۰ هزار صیاد با بیش از ۳۹۰ شناور صیادی کلاس لنج و بالغ بر ۹۰۰ شناور کلاس قایق از این بنادر بهره‌برداری می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه ۱۰ بندر صیادی از قبیل بندر باسعیدو، بندر حسینه، کنگ و …تاکنون به بخش غیر دولتی واگذار شده است، تصریح کرد: در آینده‌ای نزدیک شاهد واگذاری تعداد دیگری از بنادر صیادی شیلات هرمزگان به بخش‌های غیر دولتی خواهیم بود.

مقصودی فعال شدن تعاونی‌ها و افزایش مقبولیت اجتماعی (خودباوری)، اشتغالزایی چندین نفر توسط تعاونی‌ها، بهینه‌سازی هزینه‌های بندری، تسریع در ارائه خدمات و نگهداری بندر و جذب هرچه بهتر سرمایه‌گذاران را از اهم زوایای این مهم خواند.

سرپرست معاونت صید و بنادر ماهیگیری  اداره کل شیلات استان هرمزگان با شاره به اصل ۴۴ قانون اساسی مهم‌ترین اهداف این طرح را کاهش بار مدیریتی دولت در تصدی فعالیت‌های اقتصادی، کاهش بار مالی (هزینه‌های) دولت، افزایش درآمدهای دولت، افزایش اشتغال در بخش غیر دولتی، کمک به رشد اقتصاد ملی و ایجاد انگیزه و ارتقا کارآیی بنگاه‌های اقتصادی و افزایش بهره‌وری خواند.

وی خاطرنشان کرد: قبل از انجام واگذاری فعایت‌های و تصدی‌گری شیلات در این بنادر بیش از ۴۰ عنوان بوده است که با انجام این واگذاری‌ها به کمتر از ۱۰ عنوان تقلیل یافته است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=4387

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.