نامزد ریاست جمهوری یازدهم بزرگ‌ترین آفت بعد از دوران دفاع مقدس را حاکمیت تفکری دانست که تحت عنوان سازندگی در کشور، خط توجه به خارج از کشور را برای رفع مشکلات داخل در راس کار قرار داد. ● گزارش تصویری مرتبط——————————-   علیرضا زاکانی نامزد ریاست جمهوری یازدهم، صبح امروز در نشست خبری که در ...

نامزد ریاست جمهوری یازدهم بزرگ‌ترین آفت بعد از دوران دفاع مقدس را حاکمیت تفکری دانست که تحت عنوان سازندگی در کشور، خط توجه به خارج از کشور را برای رفع مشکلات داخل در راس کار قرار داد.

خبرگزاری فارس: سیاست‌های دولت رفسنجانی تورم را به مرز ۵۰ درصد رساند
گزارش تصویری مرتبط

——————————-

 

علیرضا زاکانی نامزد ریاست جمهوری یازدهم، صبح امروز در نشست خبری که در خبرگزاری مهر برگزار شد، اظهار داشت: امروز کشور در شرایط بسیار خطیری قرار گرفته و از ظرفیت‌های بسیار بالایی برخوردار است، ظرفیت‌هایی به فعلیت رسیده‌اند و ظرفیت‌های بالقوه‌ای نیز که باید به آنها توجه کرد.

وی اضافه کرد: هم در داخل کشور و هم در پیرامون خود تهدیدهایی را احساس می‌کنیم؛ معتقدیم روشی که امام‌(ره) داشتند و امروز مقام معظم رهبری دارند، توجه به اهداف و به کارگیری همه ظرفیت‌ها برای رسیدن به اهداف انقلاب است و در این مسیر در مواجهه با مشکلات با توکل به خدا و با به میدان آوردن مردم می‌توان از مشکلات عبور کرد.

زاکانی با بیان اینکه هم در اصل انقلاب اسلامی و شکل‌گیری آن و هم در دوران دفاع مقدس حضور مردم بسیار پر رنگ و پرنقش است، افزود: این موارد جز با حضور با مردم میسر نبود و ما در سایر صحنه‌های انقلاب هم شاهد این مسئله بوده‌ایم.

نامزد ریاست جمهوری یازدهم، با تاکید بر اینکه هر انتخابات برای انقلاب اسلامی یک زمینه استحکام به شمار می‌آید، افزود: ما همواره شاهد حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن و امثال آن هستیم که در واقع باید گفت: استراتژی امام و مقام معظم رهبری آگاهی‌بخشی و حضور گسترده مردم است.

این نامزد ریاست جمهوری یازدهم، بر همین اساس به انتخابات پیش‌رو اشاره کرد که با حضور گسترده مردم زمینه استحکام بیشتر نظام خواهد بود.

وی در ادامه سخنان خود، نوع انتخاب مردم برای ادامه مسیر و دقت در جهت تحقق اهداف انقلاب اسلامی را به عنوان یک اصل برشمرد و تصریح کرد: امروز ما دو بینش جدی را در تقابل با یکدیگر می‌بینیم که یکی دقت و توجه برای حل مشکلات کشور بر پایه داشته‌های ملی و اعتقادی و ظرفیت‌های بسیار بالا در درون کشور و همچنین استفاده از ظرفیت‌های جهانی در جهت تحقق اهدافی است که ایران را به بام دنیا می‌رساند.

زاکانی نکته دوم را توجه به خارج از کشور برای رفع مشکلات درونی دانست و گفت: حرکت در مسیر تصاحب قله‌های جهانی با فکر، اندیشه و فرهنگ ناب اسلامی، ۳۴ سال پیش در انقلاب با حضور امام خمینی(ره)‌ به پیروزی رسید و از آن روز تاکنون علی‌رغم همه مشکلات فاصله بسیاری را شاهد هستیم.

وی با تاکید بر اینکه این دو نمونه تکلیف ما را برای انتخابات بعدی مشخص می‌کند، افزود: جز راه توجه به داشته‌های ملی و انسانی و اسلامی خود و بهره‌مندی از ظرفیت‌های بالای انسانی نباید دل به مجموعه‌ای برای عبور از مشکلات کنونی کشور ببریم.

این نامزد ریاست جمهوری یازدهم، با تاکید بر اینکه در کشور ما وقتی نگاه سازشکارانه مانند آنچه در مسئله هسته‌ای شاهد بودیم، وجود داشته، دائما مورد تهاجم قرار می‌گرفتیم، اظهار داشت: شورای حکام در سال ۸۲ تا ۸۳ قطعنامه‌هایی را علیه ما صادر کرد که زمینه‌ای برای صدور قطعنامه در شورای امنیت بود.

زاکانی در ادامه سخنان خود به آرایش سیاسی کشور اشاره و اضافه کرد: مخالفان اصولگرایی و مخالفان اصل نظام به وحدت مشترک دست یافته‌اند و آن این است که مسیر توجه به حرکت در جهت اهداف انقلاب با داشته‌های ایمانی و انتقادی، تبدیل به مسیر سازش شود.

وی ادامه داد: بزرگترین آفت بعد از دوران دفاع مقدس حاکمیت تفکری بود که تحت عنوان سازندگی در کشور، خط توجه به خارج از کشور را برای رفع مشکلات داخل در راس کار قرار داد.

زاکانی در عین حال هم دوره سازندگی و هم دوره اصلاحات را دورانی دانست که شاهد آسیب‌های جدی در کشور بودیم و خاطرنشان کرد: دولت سازندگی با الگوهای غربی مسیری شد که همراه اقتصاد آزاد فرهنگ اشراف‌گری نیز روی کار آمد.

زاکانی با بیان اینکه امروز عده‌ای بعد از ۳۴ سال ما را توصیه به بازگشت به ۲۰ سال گذشته می‌کنند، گفت: این توسعه یعنی دعوت به قهقرایی است که انقلاب اسلامی و افتخارات آن را زیر پا خواهد گذاشت.

وی همچنین به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه اگر بایستیم به ۵۰ سال گذشته برمی‌گردیم، گفت: وقتی رهبری چنین توصیه‌ای دارد عده‌ای امروز در کشور توسعه به بازگشت به گذشته را می‌کند.

این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: ما امروز نیاز به هوشیاری و دقت داریم و باید در بین نیروهای اصولگرا همگرایی ایجاد شود و این همگرایی باید با توجه به رقیب باشد که در مقابل اندیشه و جهت‌گیری‌های درست ما قرار گرفته است.

زاکانی با بیان اینکه دعوت از هاشمی ماحصل دعوت از سازندگی است، یادآور شد: ما تجربه آن دوران را داریم و در دوران سازندگی که آن همه حمایت صورت گرفت و رئیس‌جمهور وقت نیز کمترین مانع را داشت چندان موفقیتی حاصل نشد.

وی ادامه داد: توانمندی ۲۰ سال پیش آقای هاشمی با امروز زمین تا آسمان فرق می‌کند و مسیر و تلاشی که نمایندگان سازندگی با پشتوانه عناصر اصلاح‌طلب و کسانی که امروز در قدرت هستند، رقم می‌زنند، زمینه را برای تلاطم کشور آماده می‌کند در حالی که امروز کشور نیازمند آرامش و انسجام درونی برای مقابله با عوامل بیرونی است. اما ماحصل این دعوت، بی‌ثباتی و تشنج است.

دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه در دوران سازندگی علیرغم مسیر هموار متصدیان امر نتوانستند کار خود را انجام دهند، یادآور شد: در دوران سازندگی تورم به ۴۹٫۷ رسید که کشور را به آشوب و اعتراض فرو برد و امروز وعده‌هایی می‌دهند که به نظر می‌رسد با چراغ سبز خارجیان مشکلات کشور را حل کنند.

زاکانی در ادامه بر حضور گسترده مردم در انتخابات تاکید و خاطرنشان کرد: باید یک فضای کاملا رقابتی اما در چارچوب قانون و اخلاق ایجاد کنیم که هم یک حضور گسترده صورت گیرد و هم شاهد پیروزی و استمرار جهت‌گیری خدمت گذاری بی‌منت باشیم.

وی مشکلات اقتصادی را اولویت جدی و اول کشور دانست و گفت: در کنار مشکلات اقتصادی، فرهنگ نیز در اولویت بعدی قرار می‌گیرد که ما امروز جزوه‌ای را پیرامون مبانی اصول و رویکردها منتشر خواهیم کرد.

خبرنگاری از زاکانی پرسید که دلیل اجماع اصلاح طلبان بر روی هاشمی چیست که وی پاسخ داد: بنده معتقدم دوم خردادی‌ها به دلیل عدم اقبال مردم به خود دنبال زمینه‌ای برای بازگشت به قدرت هستند که بهترین پتانسیل را بر هاشمی دیده‌اند و احساس می‌کنند زمینه موفقیت اصلاح طلبان فراهم می‌کنند.

«ما یادمان نرفته که وقتی اصلاحات به پیروزی رسید خاتمی خود را مرد اندیشه و تغییر سیاسی آن روز معرفی کرد اما در ادامه در حوزه اقتصادی مسیر دوران سازندگی را پیش گرفت و در حوزه فرهنگ و سیاست نیز به دنبال سیاست‌های غلط غرب بود».

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری معتقد است بخشی از عناصر مختلفی که نتوانستند خاستگاه خود را تاکنون فراهم کنند، به دنبال نامزدی هاشمی رفسنجانی هستند تا به مطامع خود برسندو به گفته وی عده‌ای که مخالف با جهت‌گیری‌های کشور هستند متوجه هاشمی هستند که میدان‌داری کند.

زاکانی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: شورای نگهبان با تشخیصی که می‌دهد باید برای کاندیداها مدیر و مدبر و رجل سیاسی و مذهبی بودن آنان را بر اساس اصل ۱۱۵ احراز کنند. که یکی از این شرایط توانمندی جسمی و فکری است که با توجه به اقتضائاتی که رئیس دستگاه اجرایی باید آن را دنبال کند، باید از آن برخوردار باشد که تشخیص این صلاحیت‌ها به عهده شورای نگهبان است اما شرایط جسمی، فکری و ذهنی یکی از پارامترهایی است که شورای نگهبان باید به آن توجه کند.

وی در پاسخ به پرسشی بر این اساس که آیا در خصوص احراز صلاحیت خود از سوی شورای نگهبان چیزی به شما ابلاغ شده یا خیر، از سوی شورای نگهبان هنوز هیچ نکته خاصی که دال بر پیامی باشد، نیامده است و بنده نیز دیروز برنامه‌‌ام را تقدیم شورای نگهبان کردم و برخی از دوستان می‌گفتند خلاصه این برنامه را بدهید که داریم برنامه‌مان را خلاصه می‌کنیم. البته ۱۰ روز پیش یک جلسه دو ساعته با شورای نگهبان داشتیم که نوع چارچوب فکری و نگاه‌هامان را گفتیم که نکته خاصی نبود.

دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی در پاسخ به پرسش دیگری در این خصوص که آیا اخیرا در خصوص ائتلاف با شخصی همچون جلیلی یا دیگران رایزنی داشتید یا خیر، گفت: خیر بنده رایزنی نکردم. دوستان صحبت‌هایی کردند و بنده یک مدل ذهنی ارائه داشتم و پیشنهادم این بود که ما اولا همه کسانی که بعد از تائید شورای نگهبان در صحنه حاضر می‌شوند نشست‌های مستندی داشته باشند که اگر مشکل و اختلافی دارند در درون خود حل کنند.

وی ادامه داد: پیشنهادم این است که عناصری که بیشترین قرابت فکری دارند می‌توانند این اعتماد را به جامعه هدف بدهند که در نهایت یک نفر در ۲۴ خرداد ۱۳۹۲ به رقابت با دیگر کاندیدا بپردازد که ابتدا برادر عزیز و انقلابی‌ام حداد و بعد آقای جلیلی بود. البته خبرنگاری نیز از من در خصوص آقای لنکرانی پرسید که بنده هم گفتم حداد، جلیلی و لنکرانی را در یک چارچوب می‌بینیم ولی در قالب گنجاندن آقای لنکرانی منوط به خود جبهه پایداری است.

زاکانی اضافه کرد: اینکه جلسه خاصی با نامزد ویژه‌ای داشته باشیم، نبوده اما ما یک ارتباط مستمری با دکتر حداد به واسطه اعتماد، قرابت و ویژگی ممتاز شخصیتی ایشان که سرمایه بزرگ انقلاب است، داریم. بنابراین در خصوص شخص خاصی جلسه نداشتیم.

وی بازگشت به گذشته را که از سوی اصلاح طلبان و هاشمی رفسنجانی به گوش می‌رسد را ابزاری برای سد و مانع بیداری اسلامی دانست و گفت: این نوع نگرش نگاهی است که نه تنها ایران اسلامی را که آنان عقیده دارند در بن‌بست قرار دارد نه تنها از بن‌بست بیرون نخواهد آورد بلکه نظام سلطه را از قهقرای بن‌بستی که به آن گرفتار شده، بیرون می‌آورد و آنها را با سرعت بیشتری به اهداف خود خواهد رساند.

نامزد انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری به شور و شعف رسانه‌های بیگانه از کاندیداتوری هاشمی رفسنجانی اشاره و تصریح کرد: شور و شعف رسانه‌های بیگانه برای این است که آنها می‌‌بینند خطی در کشور فعال می‌شود که اگر به توفیق برسد خواست آنها را فراهم و اگر هم نه آشوب را در کشور برپا خواهد کرد.

زاکانی تاکید کرد: بنده معتقدم اگر اینها در صحنه هم باشند با توجه به بصیرت مردم امکان پیروزی آنان وجود ندارد و آنان فقط چشم به تفرقه اصولگرایان دوخته‌‌اند.

دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی در پاسخ به پرسش سوالی مبنی بر اینکه برنامه‌تان را با چه اولویت‌هایی بسته‌اید و چه تفاوتی با سایر برنامه‌های نامزدها دارد، گفت: خواستگاه جدی برنامه ما اسلام ناب است و کار کارشناسی دقیقی بر روی آن انجام شده و اقتصاد از اولویت برنامه ماست، اما برای پرداختن به اقتصاد کار فرهنگی نیز معلوم شده است.

خبرنگاری از زاکانی پرسید که شما از وحدت اصولگرایان دم می‌زنید، اما برخی آقایان مانند آقای قالیباف اعتقادی به وحدت ندارد، که زاکانی اظهار داشت: ما وظیفه‌مان دعوت به وحدت است. حال هر نامزدی خود می‌داند چه مسیری را برود. صحنه به گونه‌‌ای است که نیاز به وحدت اصولگرایان و نیروهای انقلاب دارد و هرکس باید نهایت تلاش خود را برای ارتباط با جامعه در جهت تحقق برنامه‌‌های خود داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه بنده قصدم تخریب دولت‌‌های گذشته نیست بلکه نقد است، گفت: اینکه یک عده می‌گویند باید به ۲۰ سال پیش برگردیم آنان به مشکلاتی که ۲۰ سال پیش وجود داشت نتوانستند درست رسیدگی کنند و مشکلات متعددی را اضافه کردند. بنابراین ما باید از گذشته عبرت‌اندوزی کنیم که این ناظر به تخریب نیست. بلکه دست‌آموزی از گذشته است.

این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه ما هیچ وقت داشته‌های گذشته را نفی نمی‌کنیم، گفت: علیرغم دستاوردهای گذشته ما باید به کاستی‌ها نیز دقت و در صدد جبران آن برآییم. بنابر این ما باید یک نقد جدی داشته باشیم.

زاکانی وجه مثبت حضور هاشمی را بیدار کردن اصولگرایان دانست و گفت: حفظ جهت‌گیری کشور اولی بر انتخابات است و بعد از حفظ جهت‌گیری با یک تحول همه جانبه شکل گیرد.

وی ادامه داد: اصولگرایان از یک رقابت درونی به یک رقابت بیرونی رسیدند و باید با یک شیب ملایم به سمت همگرایی سوق پیدا کنند.

زاکانی در پایان تاکید کرد: ‌ما نباید به شرایط دل ببندیم بلکه باید مشکلات را بشناسیم و آنها را رفع کنیم.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=4136

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.