عضو هیات مدیره کانون عالی شوراهای اسلامی کار استان تهران از شورای عالی کار خواست تا در مصوبه افزایش ۲۵ درصدی دستمزد کارگران تجدید نظر کند. پیارم به نقل از بولتن نیوز: حسین حبیبی اظهار کرد: در بحث پرداخت حداقل دستمزد کارگران، همان خواسته قانونی و منطقی خود مبنی بر افزایش کف دستمزد را دنبال ...

عضو هیات مدیره کانون عالی شوراهای اسلامی کار استان تهران از شورای عالی کار خواست تا در مصوبه افزایش ۲۵ درصدی دستمزد کارگران تجدید نظر کند.

پیارم به نقل از بولتن نیوز: حسین حبیبی اظهار کرد: در بحث پرداخت حداقل دستمزد کارگران، همان خواسته قانونی و منطقی خود مبنی بر افزایش کف دستمزد را دنبال می کنیم و از شورای عالی کار هم می خواهیم که در مصوبه خود تجدید نظر کند و افزایش دستمزد کارگران را در دستور کار نشست آینده خود قرار دهد.

 

وی درباره برگزاری جلسه بررسی افزایش حق مسکن و خوار و بار کارگران در شورای عالی کار گفت: بیشتر موافقیم که دستمزد کارگران بالا برود تا اینکه حق مسکن و خوار و بار کارگران افزایش یابد چون همین حالا به جز کارگرانی که به طور رسمی در حال کار هستند مابقی گروههای کارگری در کارگاههای با تعداد نیروی کمتر، حداقل دستمزد را هم نمی گیرند.

حبیبی تصریح کرد: با این شرایط چه تضمینی وجود دارد که این کارگران از حق مسکن و بن کارگری برخوردار شوند لذا تصور می کنم که این مساله سطح مذاکرات جلسه شورای عالی کار را پایین بیاورد.

عضو ستاد دستمزد درعین حال با بیان اینکه موضوع مسکن جزو اختیارات و از مصوبات هیات وزیران است، خاطر نشان کرد: اواخر سال گذشته افزایش حق مسکن کارگران را در کمیته های دستمزد مطرح و پیشنهاد کردیم که در هیات وزیران مصوب شود ولی مورد قبول واقع نشد به این دلیل که می گفتند در قالب مسکن مهر در حال پیگیری است و در مورد بن کارگری هم زیر بار نرفتند.

وی در پایان گفت: از هر جلسه ای که به بالا رفتن قدرت خرید کارگران کمک کند استقبال می کنیم ولی همچنان افزایش دستمزد کارگران را خواستار هستیم.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=3950

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.