اسلام آباد – مقامهای پلیس پاکستان روز جمعه گزارش دادند: حملات تروریستی به ستادهای انتخاباتی حزب مردم و حزب ملی بلوچ در ایالت بلوچستان و احزاب ملی عوامی، جمعیت علمای اسلام شاخه فضل و نامزدهای مستقل در ایالت خیبرپختونخوا در شمال غرب این کشور تعدادی زخمی بر جای گذاشت. به گزارش پیارم به نقل از ...

اسلام آباد – مقامهای پلیس پاکستان روز جمعه گزارش دادند: حملات تروریستی به ستادهای انتخاباتی حزب مردم و حزب ملی بلوچ در ایالت بلوچستان و احزاب ملی عوامی، جمعیت علمای اسلام شاخه فضل و نامزدهای مستقل در ایالت خیبرپختونخوا در شمال غرب این کشور تعدادی زخمی بر جای گذاشت.

به گزارش پیارم به نقل از ایرنا، مقامهای پلیس شهر کویته در گفت و گو با رسانه های محلی گفتند: انفجار بمب در خیابان ˈبروریˈ شهر کویته در کنار ستاد انتخاباتی ˈسردار حاج عمیر گورگیجˈ وزیر سابق خدمات امور پستی پاکستان و نامزد کنونی حزب مردم در مجلس ملی صورت گرفت.

پلیس کویته افزود: سردار عمیر گورگیج در زمان انفجار بمب در ستاد انتخاباتی نبود، اما به دلیل شدت انفجار به ستاد انتخاباتی و خودروهای پارک شده در اطراف محل حادثه خسارت شدیدی وارد شد.

بر اساس این گزارش، پنج نفر در انفجار روز جمعه شهر کویته زخمی و توسط تیم های امدادی این شهر به مراکز درمانی منتقل شدند.

به نقل از گزارش منابع خبری محلی، حملات به ستادهای انتخاباتی و کاندیداهای احزاب سیاسی پاکستان در شهرهای ˈکویته، پنجگور، هنگو، بنو و پیشاورˈ تشدید شده اما در این حملات تلفات جانی گزارش نشده است.

در همین حال انفجار بمب در نزدیکی ستاد انتخاباتی حزب ملی عوام در منطقه ˈفقیر چوکˈ شهر پیشاور و موجب زخمی شدن یک نفر شد.

امروز (جمعه) یک انفجار در نزدیکی اقامتگاه ˈاسد اللهˈ نامزد انتخاباتی حزب ملی بلوچ در ˈپنجگورˈ از شهرهای ایالت بلوچستان صورت گرفت، به گفته پلیس در این انفجار به هواداران اسد الله هیچ آسیبی وارد نیامد.

همچنین اقامتگاه ˈضیاء السلامˈ نامزد انتخاباتی حزب جمعیت علمای اسلام شاخه فضل در منطقه ˈسینگرˈ شهر هنگو در ایالت خیبرپختونخوا نیز مورد هدف قرار گرفت.

پلیس شهر هنگو در گفت و گو با خبرنگاران محلی گفت: در این انفجار ضیاء السلام جان سالم به در برد ولی خسارت شدیدی به اقامتگاه وی وارد شد.

تاکنون هیچ گروهی مسوولیت این حملات و انفجارها را بر عهده نگرفته است.

مقامات دولتی و امنیتی پاکستان با توجه به عملیات تروریستی شبه نظامیان وابسته به گروه ˈارتش آزادیخواه بلوچˈ در ایالت بلوچستان و تهدید گروه تحریک طالبان پاکستان برای مورد هدف قرار دادن حزب مرد، حزب ملی عوام و جنبش متحده قومی، این دو گروه تروریستی را برای انجام چنین اقداماتی مقصر می دانند.

تا برگزاری انتخابات مجالس ملی و ایالتی پاکستان تنها یک روز باقی مانده اما تشدید حملات تروریستی و عملیات شبه نظامیان در مناطق مختلف پاکستان باعث شده تا دولت موقت و نهادهای امنیتی این کشور در خصوص برگزاری مسالمت آمیز انتخابات در کشورشان با نگرانی روبرو شوند.

انتخابات مجالس ملی و ایالتی در پاکستان روز شنبه ۲۱ اردیبهشت ماه بطور همزمان در سراسر این کشور برگزار می شود .

بان کی مون دبیرکل سازمان ملل متحد با انتشار بیانیه ای درباره روند برگزاری انتخابات در پاکستان نسبت به خشونتها علیه نامزدهای انتخاباتی در آن کشور ابراز نگرانی کرد و از دولت موقت اسلام آباد خواست از هیچ کوششی برای تامین امنیت انتخابات و نامزدهای انتخاباتی دریغ نکند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=3905

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.