تهران- رییس جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه بیداری اسلامی به معنای حقیقت اسلام است، گفت: وقتی ما دنبال بیداری اسلامی و تمدن اسلامی هستیم، باید حقیقت اسلام را آنگونه که هست، بشناسیم. به گزارش پیارم به نقل از  ایرنا، ˈمحمود احمدی نژادˈ در آیین اختتامیه اجلاس جهانی علما و بیداری اسلامی افزود: من ایمان ...

تهران- رییس جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه بیداری اسلامی به معنای حقیقت اسلام است، گفت: وقتی ما دنبال بیداری اسلامی و تمدن اسلامی هستیم، باید حقیقت اسلام را آنگونه که هست، بشناسیم.

به گزارش پیارم به نقل از  ایرنا، ˈمحمود احمدی نژادˈ در آیین اختتامیه اجلاس جهانی علما و بیداری اسلامی افزود: من ایمان دارم دوره استکبار، غارتگری، جنایت و صهیونیسم به پایان رسیده است.

وی اظهار داشت: آنها در بن بست، حرکت و تلاش می کنند خود را به بیرون منتقل کنند؛ در آسیا، خاورمیانه، آفریقا و آمریکای لاتین درگیری ایجاد می کنند، اما به فضل الهی بیداری اسلامی در حال حرکت است.

رییس جمهوری با بیان اینکه صهیونیسم و رژیم صهیونیستی رفتنی هستند و بزودی شر آنها کم خواهد شد، ادامه داد: همه باید برای اصلاح جهان و برافراشتن پرچم توحید و عدالت در جهان دست به دست هم دهیم و آن روز نزدیک است.

رییس جمهوری با بیان اینکه بیداری اسلامی، تمدن اسلامی و وحدت اسلامی که عبارات و مفاهیم بسیار بلندی است، گفت: بررسی چالش های امروز جهان موضوع اول و دغدغه خاطر همه ماست.

احمدی نژاد افزود: رهبر معظم انقلاب در آیین افتتاحیه این اجلاس سخنرانی جامعی فرمودند و ابعاد و جهت گیری لازم را ارائه دادند و شما هم در کمیسیون ها همفکری کردید و قطعنامه جامع، دقیق و راه گشایی ارائه دادید.

وی با بیان اینکه بیداری اسلامی به معنای بازگشت به حقیقت اسلام است، اظهار داشت: یک

و نیم میلیارد مسلمان در جهان وجود دارد و وقتی واژه بیداری اسلامی مطرح می شود آن به معنای بازگشت به حقیقت اسلام است.

رییس جمهوری با تاکید بر اینکه تمدن اسلامی حرکت به سمت برپایی اسلام در جامعه بشری است، گفت: اگر بناست به حقیقت اسلام برگردیم و تمدن اسلامی را احیاء کنیم، باید یک بار دیگر اسلام را بشناسیم.

احمدی نژاد افزود: حقیقت اسلام در وجود پیامبر(ص) متبلور است که باید ببینیم او به دنبال چه بود، پیامبر برای نجات انسان، کمال انسان، شکوفا شدن استعدادهای الهی در درون انسان ها و نجات بشر آمد.

احمدی نژاد خاطرنشان کرد: پیامبر(ص) آمد که زنجیرهای اسارت بار جهالت، تعصبات و خودخواهی را از گردن انسان ها بردارد و آنها را آزاد کند.

رییس جمهوری تصریح کرد: پیامبر(ص) آمد علم و حکمت را به انسان ها بیاموزد و با برپایی عدالت، دل ها و اندیشه ها را به هم نزدیک کند و فاصله ها و مرزهای غیراصیل را از میان بردارد.

رییس جمهوری با بیان اینکه پیامبر(ص) آمد تا نعمت های فراموش شده را به یاد انسان بیاورد، گفت: بالاترین نعمت فراموش شده خود انسان است که اشرف مخلوقات است و خدا در خلق او به خودش آفرین گفته است.

احمدی نژاد افزود: بالاترین نعمت خود انسان و حقیقت انسان است و پیامبر(ص) آمد تا کرامت و عزت انسان را احیاء کند، انسان با کرامت خلق شده است و خدا برای انسان ها حقارت نخواسته و پیامبر آمد عزت انسان ها را احیاء کند.

وی اظهار داشت: پیامبر(ص) آمد که همه انسان ها را در جاده هدایت و مسیر رسیدن به خدا و قله کمال انسانی هدایت کند.

رییس جمهوری با بیان اینکه پیامبر(ص) برای همه بشریت آمد، گفت: اسلام برای همه است و ما باید به حقیقت اسلام برگردیم.

رییس جمهوری با طرح این سئوال ها که چالش های ما چیست؟ الان چه وضعی در منطقه ما، مسلمان ها و جامعه بشری وجود دارد؟ آیا انسان ها عزیزند؟ آیا علم و حکمت بر جامعه بشری حاکم است؟ اظهار داشت: مستکبران بر همه جهان از جمله بر بخش های عظیمی از کشورهای مسلمان نشین حاکمند.

احمدی نژاد ادامه داد: در عراق، افغانستان، پاکستان و بقیه مناطق چه خبر است؟ در حالی که ثروت عالم در اختیار مسلمانان است، اما عزت را کجا سراغ دارید؟ هر روز کشتار و بمب گذاری را شاهدیم و در سطح بین الملل مستکبران حاکمند.

رییس جمهوری گفت: اکثریت هفت میلیارد مردم جهان در فقر بسر می برند و اقلیتی بر قله های ثروت نشسته اند و به طور سیستماتیک ثروت ملت ها را غارت و برای تسلط بر آن جنگ و کشتار راه می اندازند.

احمدی نژاد با بیان اینکه به چه دلیل دولت های غربی در افغانستان حضور دارند؟ افزود: در فلسطین بیش از ۶۰ سال است سرزمین مظلوم تحت اشغال بی فرهنگ ترین جلادهای تاریخ و صهیونیست های بی فرهنگ قرار گرفته اند و به راحتی مردم این سرزمین را تحقیر و زندانی می کنند و می کشند.

وی افزود: اسلام و پیامبران آمدند که چنین وضعی نباشد و جامه بشری را اصلاح کنند.

رییس جمهوری گفت: اولین و مهمترین مأموریت ما فهم درست حقیقت اسلام است و اسلام آن طور که باید حتی در بین مسلمانان نیز شناخته نشده است؛ اگر اسلام را شناخته بودیم این همه اختلاف نبود.

احمدی نژاد با بیان اینکه چه طوری می شود یک نفر مدعی باشد در حالی که قرآن می خواند به خود بمب می بندد و به مسجدی می رود و با انفجار بمب عده زیادی را می کشد، افزود: کدام یک تابع پیامبرند؟ کدامشان پیامبر را درست فهمیده اند؟ کدام یک از ما اسلام را آن طور که پیامبر فهمیده، فهمیده ایم؟

وی ادامه داد: حقیقت اسلام آنگونه که پیامبر فرموده اند ناشناخته است و آیا کسی است ادعا کند اسلام را آنگونه که هست، شناخته است؟

رییس جمهوری با بیان اینکه شیعه و سنی یعنی چه؟ گفت: امروز به بهانه شیعه و سنی در کشورها و بین مسلمانان کشتار راه می اندازند.

احمدی نژاد افزود: هنوز یک درصد از آن چیزی که پیامبر فرمود نفهمیده ایم و نه عمل

کرده ایم؛ یک چیزی به نام اسلام تصور می کنیم و بر اساس آن با هم می جنگیم.

احمدی نژاد با بیان اینکه مهمترین ماموریت، تلاش برای فهم اسلام است، خاطرنشان کرد: مظلوم ترین مظلوم پیامبر(ص) و خود اسلام است، چه کسی اسلام را بهتر از همه می فهمد؟ من فکر می کنم برای شناخت درست اسلام نیازمند کسی و کسانی هستیم که مانند پیامبر(ص) بیندیشند و اسلام و قرآن را مانند ایشان بفهمند و گرنه ما هرکدام فهمی به اندازه ظرفیت خود داریم.

احمدی نژاد اظهار داشت: باید دنبال کسی بگردیم که اسلام را مانند پیامبر(ص) می فهمد و گر نه اختلافات ادامه خواهد داشت.

رییس جمهوری با تاکید بر اینکه ˈباید در هدف مشترک شویمˈ، گفت: الان گروه های مسلمانان هر کدام یک هدف را دنبال می کنند، عده ای به دنبال این هستند تا عده ای دیگر را به مذهب خود در آورند، بعضی ها نیز به دنبال این هستند در کشور خود به حکومت برسند.

احمدی نژاد افزود: ما باید اهداف خود را تعریف کنیم و اهدافمان مشترک باشد، زیرا اگر هدف مشترک باشد وحدت، هم افزایی و شکست ناپذیری ایجاد می شود.

وی اظهار داشت: اهداف متفاوت است، تفرق ایجاد می کند و هدف هرچقدر بزرگتر باشد ظرفیت وحدت آفرینی بیشتر می شود و هرچه هدف کوچکتر باشد ظرفیت تفرقه افکنی بیشتر خواهد شد.

رییس جمهوری با بیان اینکه هدف یک مسلمان پاکی، کمال و رسیدن به خداست، گفت: ماموریت یک مسلمان تبعیت از پیامبر(ص) است، پیامبر دنبال استقرار عدالت در زمین و نجات کل بشریت بود.

احمدی نژاد تاکید کرد: نگاه پیامبر (ص) و اسلام جهانی است و خداوند برای نجات بشر یک دین بیشتر نفرستاده و آن اسلام است که متعلق به همه بشریت است.

وی اظهار داشت: مسلمانان باید جهانی بیندیشند و جهانی عمل کنند و به فکر نجات بشریت باشند زیرا اگر ما جهانی نیندیشیم دیگرانی هستند که جهانی بیندیشند و آن را به ما تحمیل کنند.

احمدی نژاد با بیان اینکه نظام سلطه برنامه هایش جهانی است و جهانی می اندیشد، افزود: می خواهیم جلوی توطئه استکبار را بگیریم با کدام اندیشه می توانیم این کار را انجام دهیم، آیا اندیشه طایفه ای و قومی؟ اگر این باشد شکست قطعی است و نیاز به زمان ندارد و از همین امروز معلوم است شکست خورده ایم.

رییس قوه مجریه با بیان اینکه باید به فکر نجات هفت میلیارد مردم جهان و استقرار توحید و عدالت در جهان باشیم، گفت: اهداف کوچک، ما را حقیر و دشمنان را به جهان مسلط خواهد کرد.

احمدی نژاد اظهار داشت: ما باید برای نجات جهان به روش پیامبر(ص) برنامه داشته باشیم و گرنه مستکبران همیشه در حال هجومند و ما در حالت دفاع و انفعال خواهیم بود.

وی افزود: ما در برابر شعار آنها چه شعاری داریم؟ ما چه باید بگوییم؟ اگر یک شعار متعالی و هدف متعالی تعریف نکنیم، آنها دل و اندیشه همه ملت ها و حتی مسلمانان را خواهند ربود.

احمدی نژاد با بیان اینکه آنها به بهانه دمکراسی به جان هم افتاده اند و همدیگر را می کشند خاطرنشان کرد: هدف متعالی ما استقرار توحید و عدالت و تامین همه حقوق انسانی تمام بشریت است و توحید و عدالت شعار و هدف پیامبران بوده است.

رییس جمهوری با طرح این سئوال که چه کسی می تواند شعار عدالت و توحید را در جهان محقق کند؟ گفت: کسی می تواند این کار را بکند که وجودش همانند پیامبر(ص) سرشار از عدالت و توحید باشد.

وی تصریح کرد: باید کارها برای خدا باشد، زیرا اگر کارها برای خدا نباشد کمال و رشد اتفاق نمی افتد و کسی که خودش در مسیر تعالی و کمال نیست، چگونه می تواند جامعه بشری را نجات دهد.

احمدی نژاد افزود: ما باید وحدت کنیم و به این وحدت نیازمند فهم مشترک و درست از اسلام هستیم و همچنین نیازمند تعریف بلند اهداف بین المللی هستیم و تا زمانی که وحدت برقرار نشود، چالش ها برطرف نخواهد شد.

وی اظهار داشت: خداوند راه وحدت را نشان داده و فرموده است، برای وحدت نیازمند حب لله هستیم و این حب لله رؤسای کشورهای اسلامی، بنده و شما هستیم.

رییس جمهوری گفت: ممکن است برخی بگویند قرآن هست، بله قرآن هست ولی فهم من و شما از قرآن دوتاست، من اعتقاد دارم خدا حب لله را خلق کرده و آفریده است و حب لله کسی است که قرآن را مانند پیامبر(ص) می فهمد و انسان کامل وخالی از خودخواهی و غرور است.

احمدی نژاد افزود: خداوند وعده داده که حل مشکلات جامعه بشری به رهبری و یاری فردی از نسل پیامبر اسلام است، اوست که می تواند عدالت را حاکم کند و محور وحدت همه بشریت باشد و او برای همه و عاشق همه است همانطور که پیامبر(ص) برای همه و عاشق همه بودند.

وی اظهار داشت: خدای متعال محور وحدت را خلق کرده است، اما ما از او غافل هستیم؛ بزرگترین خیانت شیطان غافل کردن انسان از حب لله است.

احمدی نژاد ادامه داد: بازگشت به اسلام بازگشت به حب لله است و حب لله کسی است که اسلام را مانند پیامبر معرفی می کند و ما باید جهان را با مدیریت حب لله اصلاح کنیم.

رییس قوه مجریه گفت: متاسفم که بگویم برخی به گونه ای انسان کامل و حب لله را معرفی می کنند که انگار او متعلق به گروهی از انسان هاست در حالی که او برای همه است و اسلام برای یک گروه و طایفه نیست، او ذریه پیامبر اسلام است.

احمدی نژاد گفت: برخی می گویند از انسان کامل سخن نگو، زیرا ممکن است موجب اختلاف شود و این مثل این است که بگوییم از پیامبر صحبت نکن،اصلاً وحدت بدون وجود انسان کامل بی معنا است.

وی اظهار داشت: وجود فرماندهی لازم که حقیقت انسان را می فهمد محور وحدت است، اگر حقیقت اسلام را دریابیم و عمل کنیم، استکبار دیگر چه کاره است.

احمدی نژاد خاطرنشان کرد: در منطقه ما درآمد نفتی و ثروت ملت ها را برای کشتار مسلمانان خرج می کنند، من به خیلی از این ها دوستانه گفته ام که غربی ها دوست دار وفاداری نیستند و از شما استفاده می کنند بعد شما را دور خواهند انداخت همانگونه که صدام را علیه جمهوری اسلامی ایران تجهیز کردند و بعد او را دور انداختند.

وی ادامه داد: در حالی که این ثروت ها و درآمدهای نفتی باید برای حل فقر و مشکلات هزینه شود، برای کشتار و جنگ هزینه می شود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=3765

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.