بندرعباس- استاندار هرمزگان گفت:هر اقدامی برای اعتلای نام خلیج فارس باید ماندگار و پایدار بوده و با نگاه به آینده اجرایی شود.   به گزارش ایرنا ابراهیم عزیزی یکشنبه در نشست ستاد اجرایی جشنواره بین المللی خلیج فارس افزود:رشد کمی و کیفی برنامه ها و بازنگری و آسیب شناسی جشنواره های گذشته می تواند به ...

بندرعباس- استاندار هرمزگان گفت:هر اقدامی برای اعتلای نام خلیج فارس باید ماندگار و پایدار بوده و با نگاه به آینده اجرایی شود.

 

به گزارش ایرنا ابراهیم عزیزی یکشنبه در نشست ستاد اجرایی جشنواره بین المللی خلیج فارس افزود:رشد کمی و کیفی برنامه ها و بازنگری و آسیب شناسی جشنواره های گذشته می تواند به تحقق اهداف این اقدام بزرگ فرهنگی کمک کند.

نماینده عالی دولت در هرمزگان با تاکید بر لزوم جداسازی برنامه های ملی و محلی این جشنواره ، فعالسازی کمیته های مختلف را اقدامی ضروری برای انسجام و نتیجه بخش بودن برنامه ها دانست.

وی راه اندازی کمیته تحقیق و پژوهش با هدف انجام اقدامات عمیق ،کمیته تدوین برنامه ها ،کمیته اسکان و حمل و نقل ،کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات ،کمیته پشتیبانی و تدارکات و همچنین کمیته انتظامات و امنیت را تسهیل کننده و عامل پربار شدن سومین جشنواره بین المللی خلیج فارس معرفی کرد.

عزیزی با تاکید بر عزم جدی و حمایت همه جانبه مدیریت عالی استان از برگزرای هرچه بهتر این جشنواره از حضور هریک از معاونین خود در کمیته های شش گانه یاد شده خبر داد.

در ادامه این نشست اعضای ستاد سومین جشنواره بین المللی خلیج فارس به ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات خود برای هرچه بهتر برگزار شدن این برنامه پرداختند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار هرمزگان که در این نشست ریاست کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات نیز به وی گذار شد،اهدای بسته های فرهنگی شامل کتاب و اسناد تاریخی هویت خلیج فارس به سرنشینان کشتی های خارجی که در خلیج فارس رفت و آمد می کنند را خواستار شد.

گل محمد بامری خاطرنشان کرد:با چنین اقدامی هر کشتی به یک سفیر فرهنگی و مبلغ هویت غیرقابل انکار خلیج فارس در مناطق مختلف جهان تبدیل خواهد شد.

مشاور عالی استاندار نیز پرهیز از اجرای برنامه های تکراری را موجب رونق و نشاط بیشتر این جشنواره دانست.

علی علامه زاده اضافه کرد:پویایی و تنوع در برنامه ها می تواند رغبت و میزان بهره برداری شرکت کنندگان در این جشنواره افزایش دهد که در این راستا حذف برنامه های موازی و تکراری ضرورت دارد.

قابل ذکر است :سومین جشنواره بین المللی خلیج فارس روز دهم اردیبهشت که به پیشنهاد جعفر مرادی شهدادی پژوهشگر هرمزگانی به نام روز ملی خلیج فارس نامگذاری شده در رشته های مختلف فرهنگی ،هنری و علمی در بندرعباس برگزار می گردد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=3501

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.